Gardoňovy nápady chyběly, Vsetín prohrál 0:4

Michal Kubáň • 14.02.2003

V s e t í n – Poprvé bez Radka Gardoňe Vsetín doma padl. Bez tradiční bojovnosti a jiskry podlehl třineckým Ocelářům 4:0, Čtvrtá branka z hokejky Marka Ivana vyhnala z branky Biegla a do svatyně se postavil Plšek. Sám Trenér Neliba po zápase potvrdil, že domácím neprospěla čtrnáctidenní pauza, kdy se trenéři pokoušeli zapracovávat mladé hráče. Třinec tak Vsetínu doknale oplatil pětigólovou porážku z první poloviny extraligy. Dvě branky Třince vstřelil Zdeněk Pavelek.

- 46.kolo pá 14.2.17:00
HC Oceláři Třinec
0:4
Branky: 2.Skořepa (Žabka), 24.Pavelek (Marek), 49.Pavelek (Marek, Janků) Rozhodčí: Turčan - Vyloučení: Využití 0:2, Diváků: 4.360 Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Luža, Frolo, Jaškin, Ptáček, Horák, Polák – Kacíř, Vak, Demel – Kucharczyk, Stantien, Vampola – Kotásek, Ambruz, Streit, od 41.minuty navíc Dubec, Korotvička, Vymazal.
HC Oceláři Třinec: Lakosil – Malinský, Gřegořek, Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka – Zadina, Martynek, Pletka – Janků, Marek, Pavelek – Ivan, Skořepa, Bordowski.
Nuda vládla na Lapači během první třetiny utkání s Třincem. Kdo se těšil na tradiční rychlou a kombinační hru, byl zklamán. Hosté se rychle ujali vedení zásluhou umístěné rány navrátilce Skořepy, poté už bylo před brankami šancí jako šafránu. Bez jiskry hrající Vsetín nebyl sto vážněji ohrozit Lakosila, buďto domácí chybovali již ve středním pásmu, nebo ztroskotali na hostujících obráncích. A to i v přesilových hrách, kde Vsetínu očividně chyběla tvořivost Radka Gardoně.

Třinec, postrádající nejproduktivnějšího hráče Richarda Krále, předvedl více hokejového umu. Pavelek vyslal v rychlém brejku na zteč Ivana, tomu však v poslední chvíli vypíchl puk již překonaný Biegl. Vsetínský gólman pak tým podržel i v posledních minutách třetiny, kdy na něj Třinec při přesilové hře zle dotíral.

Na spolupráci Marka s Pavelkem už byl ale domácí gólman krátký. Zkraje druhé části chyboval za vlastní brankou Kucharczyk, Marek předložil svému křídelníkovi tutovku. Třinec se na hlídání svého náskoku příliš nenadřel, Vsetín se dostal pouze do jediné vážnější šance. Výpad Ambruze se Streitem ale skončil pouze v Lakosilově náručí. Hra trpěla i častým vylučováním, žádný z týmů však v přesilových hrách neprojevil dostatek vtipu ani důrazu.

Ve snaze pozvednout mdlý výkon svých svěřenců nasadili trenéři do třetí části i juniory Korotvičku, Dubce a Vymazala, kteří do hry Vsetína vnesli potřebnou agresivitu. Koncovka ale zůstávala stále jalová. Když pak využil početní výhodu, opět po spolupráci s Markem, agilní útočník Pavelek, bylo prakticky rozhodnuto. Po gólu Ivana přenechal Biegl místo v brance Plškovi. Ale ani změna brankáře nepomohla Vsetínu ke změně hernímu projevu a i přes množství šancí byla pro páteční večer Lakosilova branka začarovaná.

Pavel Marek: „Dneska jsem sem přijeli hrát hlavně z obrany, jelikož jsme věděli, že Vsetín je doma hodně silný. Odtud se body moc nevozí a proto jsem rád, že jsme taktiku s bráněním dokázali udržet po celý zápas."

Jan Neliba: „Náš tým dneska nepodal standardní výkon. Po čtrnácti denní přestávce jsme se nedostali do tempa.Třinnec velmi dobře bránil. Také je vidět, že Třinci hodně pomohli posily, ať to byl Čakajík či Gregořek.Možná je to také tím, že jsme nuceni do sestavy zapracovávat naše mladíky, kteří nemají tolik zkušeností.Dneska se to prokázalo."