Druhé čtvrtfinálové utkání rozhodly přesilové hry

Kristýna Guricová • 07.03.2007

V s e t í n - Ve středu v pravé poledne začalo druhé čtvrtfinálové utkání vsetínských juniorů s pražskou Slávií. Pražané vstoupili do utkání soustředěněji než v úterý a domácí hráči se měli hned v úvodních minutách hry co ohánět. Ve 14. minutě si však zpoza branky vybruslil Martin Podešva, nekompromisně zavěsil pod břevno Brožovy svatyně, a poslal tak domácí tým do vedení. Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, ale dopláceli na svou nemohoucnost v koncovce. Prosadil se však opět Martin Podešva, který znovu zužitkoval přesilovou hru (2:0). Po 14 vteřinách třetí části však Slávisté snížili vsetínské vedení a o 4 minuty později bylo utkání díky Kachlíkovi vyrovnáno (2:2). V 51. minutě se ale znovu radovali domácí: Marek Knebl dorazil dělovku Ostrčila, a rozhodl tak utkání ve prospěch domácích a Valaši tak do Prahy odjíždějí za stavu 2:0 na zápasy.

- ČF2 st 7.3.12:00
HC Slavia Praha
3:2(1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Podešva (Pokora), 25, Podešva (Knebl), 51. Knebl (Ostrčil) - 41. Sklenář (Růžička), 45. Kachlík (Sklenář). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Kurajský. Vyloučení: 3:9, navíc 10min Brož(Slavia). Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 930. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Kudela - Pokora, Ostrčil, Fabián, Haschka, Stříteský, Kapr - Ciupa, Knebl, Navrátil, Hrňa, Vrdlovec, Varga, Podešva, Švaňhal, Mičulka.
HC Slavia Praha: Brož - Beránek, Drbohlav, Hertl, Jebavý, Lang, Roth, Soldán - Bartošek, Růžička, Sklenář, Hafenrichter, Stoklasa, Ondráček, Stromko, Malárik, Jindra, Freisler, Kauchitz, Krejčí, Kachlík.
Do druhého utkání čtvrtfinálové série vstoupila Slávia mnohem soustředěněji než v úterním podvečeru. Pražané připravili domácímu gólmanovi už od samého počátku několik perných chvil, ale zhruba po pěti minutách se do hry začali dostávat také žlutozelení. Erik Hrňa si v 6.minutě šikovně vybojoval puk za brankou a poté co se probil mezi několika Slávisty, vystřelil z bezprostřední blízkosti na Brože, ale kotouč zamířil těsně nad slávistickou bránu. Zhruba v polovině první části přihrál Ondráček od kruhů Stromkovi před bránu a ten vyzkoušel Kůdelovu pozornost, ale k úspěšnému zakončení mu chybělo víc štěstí. O pár minut později mohl domácí dostat do vedení Hrňa, který se ocitl ve výborné střelecké pozici, ale místo střely hledal před brankovištěm svého obsazeného spoluhráče. Valaši se však z první branky mohli radovat až v čase 14:19, kdy si Podešva z rohu kluziště vybruslil až před bránu a přesnou střelou zavěsil puk pod břevno slávistické klece a využil tak první vsetínskou přesilovku utkání (1:0). Do konce úvodního dějství pak už žádná další branka nepadla a do kabin tak šli Vsetínští za jednobrankového vedení.

V úvodu prostřední části se hostujícím juniorům podařilo zatlačit domácí před jejich branku. Ve 22.minutě hry poslal Drbohlav prudkou ránu na domácího gólmana, jenž touš vyrazil pouze před sebe, kde číhal Slávista Ondráček, s jeho dorážkou si však Kůdela poradil. Žlutozelení se do první vážnější akceve druhé třetině dostali v přesilovce ve 25.minutě, kdy Knebl ve středním pásmu šikovně obešel hned tři bránící Slávisty a poté vyslal do brejku Martina Podešvu, který si blafákem vychutnal gólmana hostí (2:0). Poté hosté znovu zabrali a před vsetínskou bránou vyrobili byl velký závar, který ukončil až pozorný Kůdela, který kotouč zalehl a Slávie podstatně zvýšila forčekink, což vneslo velkou nejistotu na hole dosud dobře bránících domácích a začali tak kupit v rozehrávce jednu chybu za druhou. Ve 35.minutě šel po verdiktu hlavního sudího na trestnou lavici jeden z hostujících hráčů, ale Vsetínu se po celou přesilovou hru marně pokoušel usadit v útočném pásmu. Naopak k jejímu konci ujel Stromko, jeho ránu ale Kůdela odrazil do bezpečí. Ke konci druhé třetiny byli Pražané stále nebezpečnější a zvuk sirény byl proto pro domácí hráče vysvobozením.

Do třetí třetiny přesto Slávisté vlétli jak uragán a už po 14 vteřinách hry dokázali snížit. Po Růžičkově přihrávce zpoza branky se střelou z otočky prosadil Sklenář (2:1). Vsetín i nadále jen stěží odolával ofenzivní smršti hráčů v červeném a tak již po dalších 4 minutách hry přišlo to co zákonitě přijít muselo, bylo vyrovnáno. Špatnou rozehrávku Stříteského při vlastní přesilovce a následný zmatek v obraném pásmu domácích Slávisté potrestali gólem Kachlíka. Po vyrovnání se hra částečně přeci jen vyrovnala a oba týmy si vytvořili několik nebezpečných šancí. Ve 47.minutě byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a Vsetínští si tak mohli zahrát dvě minuty v početní převaze. Od modré pálil Podešva, jeho střelu ovšem gólman vyrazil a naopak do protiútoku se vyřítil v obou utkáních nejlepší Slávista Sklenář a Stříteskému nezbylo než jej faulovat. Zlomový okamžik utkání nastal 50. minutě kdy Slávista Malárik evidentně fauloval domácího hráče, což viděl i rozhodčí, ne tak ovšem slávistická střídačka, která zasypala rozhodčího Smetáka vlnou kritiky, za což si vysloužila 2.minutový trest a domácím se tak naskytla možnost zahrát si 2.minuty 5 na 3. Vsetínští zamkli Slávisty v obraném pásmu a po dělovce Ostřčila dorazil puk do brány z bezprostřední blízkosti Knebl (3:2). V následujících minutách zápasu si dokázaly oba týmy vytvořit ještě pár příležitostí, ale gólem nezaváněla ani jediná. V posledních minutách sice Slávisté zatlačili Vsetínské do obraného pásma, pozorná obrana zelenožlutých je však do žádné vyložené šance nepustila. V poslední minutě hostům ani neumožnila přerušit hru v domácím obraném pásmu, Slávisté se tam nedostali ani k oddechovému času a hře bez brankáře.

Vsetínští tak po dvou zápasech s pražskou Slávií vedou sérii 2:0 a na hřiště soupeře si vezou nadějný, nikoliv však bezpodmínečně rozhodující, náskok. Třetí a případný čtvrtý zápas se v Praze odehrají o víkendu.