Druhá třetina rozhodla o všem, vsetínská juniorka padla s Porubou 3:7

Anna Pavlína Sedláčková • 25.02.2022

První třetina byla velmi vyrovnaná, čemuž nasvědčuje i gólový stav po jejím konci, který se zastavil na skóre 1:1. Druhá třetina přinesla hodně gólů, které nakonec rozhodli o konečném stavu utkání. Porubě se v druhé dvacetiminutovce podařilo prosadit celkem pětkrát a získala tak třígólový náskok. V poslední třetině padl již jen jeden gól a to ve prospěch hostů.

Liga juniorů - 32.kolo pá 25.2.19:15
HC RT TORAX Poruba 2011
3:7(1:1, 2:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Veselý (Mojžíš, Ramert), 26. Čapka (Janíček, Sviták), 32. Fojtík (Bednařík, Przybyla) – 17. Černý (Halata, Ludvík), 23. Lysoněk (Halata), 24. Kolat (Barčák), 34. Ludvík (Chovanec, Halata), 35. Koudelný (Kolat, Barčák), 37. Kolat (Lysoněk), 56. Kolat (Koudelný, Kelnar). Rozhodčí: Goňa – Kučera, Poláček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 37:47. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:7.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Prčík, Čapka, Liss, Machů, Sviták, Mojžíš – Bednařík, Janíček, Broža, Przybyla, Maštalíř, Veselý, Ramert, Jurek, Bachánek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Barčák, Siekierka, Elze, Hradil, Koudelný, Halata, Prokeš, Chovanec, Kolat, Lysoněk.

V první polovině první třetiny se oba celky přetahovaly o puk a ani jednomu se nedařilo udržet ho dlouho pod svou kontrolou. Vsetínským se také naskytla šance v podobě přesilové hry, během níž se jim ale nedařilo dostat ke střele, která by skončila za brankovou čárou. To nastalo až pár sekund poté, co byly oba celky v plném počtu. Za Slížova záda se ve 13. minutě prosadil Matyáš Veselý. Hra následně nabrala na rychlosti a domácím se dařilo udržet se více v útočném pásmu. Pak ale přišlo na jejich straně na vyloučení, čehož se podařilo využít Vojtěchu Černému. Stav na konci první třetiny je byl vyrovnaný.

Již na počátku druhé části utkání se hosté drželi v útoku, což se jim vyplatilo, protože padl gól z hokejky Ludvíka Lysoňka. Chvíli poté bylo konto hostů opět změněno, a to střelou Dominika Kolata. Na to Vsetínští odpověděli využitou přesilovou hrou, kdy se za Slížova záda trefil Adama Čapka. V polovině třetiny bylo vyrovnáno, když se za Vsetín prosadil Ondřej Fojtík. Radost netrvala dlouho a během několika pár minut si Poruba na svou stranu získala tříbrankové vedení, když se postupně prosadili Jakub Ludvík, Jakub Koudelný a Dominik Kolat. Hostům ale tento stav nestačil a i nadále drželi Vsetínské u jejich brány. Až ke konci třetiny se domácím podařilo dostat do útoku, ale na vstřelení gólu neměli dostatek času.

Počátek třetí třetiny přinesl spoustu vyloučení na obou stranách. Oba celky se těchto výhod snažily využít, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo. Gól padl až téměř ke konci utkání, a to střelou Dominika Kolata, který tak zakončil svůj hattrick. V posledních minutách před konečnou sirénou se hra značně zpomalila. Vsetínští se i tak snažili svou ztrátu na soupeře snížit. To se jim ale nepovedlo a všechny body si odvezla Poruba.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): První třetinu jsme hráli dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Potom jsme dostali zbytečný gól z přesilovky. Ve druhé třetině se objevily chyby v obraně, a to byly velké chyby, kdy nás přečíslili, dali nám tam tři čtyři góly. Do třetí třetiny jsem šli s tím, že to musíme zlomit a zkusíme dát nějaké góly. Šance jsme měli, bohužel se to nepovedlo. Pak jsme dostali laciný, zbytečný gól. Závěr jsme nějakým stylem tlačili, ale bohužel jsme góly nedali.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba 2011): Po vyrovnané první třetině se nám podařilo soupeřovi nastřílet čtyři góly a myslím si, že to rozhodlo o osudu utkání. Potom už jsme hráče nabádali, aby si jenom drželi své místa, aby chodili střídat a nefaulovali. Znali jsme sílu soupeře v jejich přesilových hrách, kdy hráli dvě a dali nám dva góly. Upozorňovali jsme hráče, aby si na to dali pozor. Myslím si, že potom už jsme bez problému dotáhli zápas do vítězného konce.