Drtiči v závěru potrápili, body ale bere Vsetín

Kristýna Zigmundová • 14.01.2017

Hned v úvodu 33. kola se Valaši prosadili dvěma rychlými góly, kterými dali jasně najevo, že jim už začátky utkání nedělají takový problém, jako tomu bylo v předešlých zápasech. Do konce třetiny ale Drtiči skóre srovnali a do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu. Vsetínu se v průběhu utkání podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek, s čímž si ale Drtiči nelámali hlavu a do konce posledního dějství se jim podařilo snížit na rozdíl branky. V závěru to ještě zkoušeli bez gólmana, ale neúspěšně. Dvě branky si v tomto duelu připsala dvojice Lukáš Finsterle a Tomáš Vávra.

2. liga - 33.kolo so 14.1.17:00
SHK Hodonín
5:6(2:2, 0:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 8. Jurča (Vrána), 19. Kuba (Peš, Pokorný), 51. Vrána (Vaněk, Miklík), 55. Kuba, 58. Jurča (Kužílek) – 5. Finsterle (Zúbek, Stuchlík), 5. Vávra (Stuchlík, Zúbek), 22. Zúbek (Hryciow, Finsterle), 40. Finsterle (Zúbek, Hořanský), 43. Vávra (Finsterle), 44. Čuřík (TS). Rozhodčí: Wolf – Holibka, Zedník. Vyloučení: 3:8 navíc Šurý (VHK) 10 OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1511Střely na branku: 45:44. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 5:6.

SHK Hodonín: Haloda O. – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovskij – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš (C), Kuba (A) – Hajný, Charvát, Hložánek – Venclík, Černohous
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Stuchlík, Ostrčil – Luka, Kucharczyk, Kolařík – Zúbek, Vávra, Finsterle – Čuřík, Šilhavý, Čech – Hořanský, Hrazdira, Vítek – Daněk.

Utkání bohaté na šance nabralo rychlý spád. Hned ve třetí minutě se ocitl Čech v gólové šanci, toho však vychytal brankář Haloda při přesunu k druhé tyči. Také Šurý se činil po střele Hajného, který tíhu okamžiku v situaci dva na jednoho vzal na sebe. Byl to Vsetín, kdo šel do vedení. Lukáš Finsterle využil dobrého postavení před bránou a skóroval do poloodkryté klece. Studenou sprchou pro domácí byl další inkasovaný gól z následujícího střídání. Tentokrát mířil přesně Tomáš Vávra z prostoru mezi kruhy.

Domácí si vyžádali oddechový čas a o necelé tři minuty později se jim podařilo snížit na 1:2. Hodonín vyhrál vhazování ve vlastním pásmu a Petr Jurča přesprintoval všechny soupeře, aby umístil svou střelu do horních pater branky. Blízko vyrovnání byl Kadlec, jeho přízemní střelu ale Šurý dokázal vyrazit. Do konce třetiny se ale domácí z vyrovnání radovat mohli. Peš byl sám na leve straně, ale všiml si dobře najíždějícího Michala Kuby, který se prosadil z předbrankového prostoru.

Na úvod druhé periody si vzali své vedení Valaši zpět. František Zúbek si počkal na přihrávku před bránu, odkud se nemýlil. Drtiči přebrali iniciativu a tvořili si velké množství šancí, ty ale vždy končily na dobře chytajícím Šurém. Ke konci prostřední hrací části byli vyloučeni vsetínštší Jeník s Hořanským, Baník ale nevyužil dvojnásobnou početní výhodu. Naopak. Vsetín už s pěti hráči v poli dobře napadal a pět vteřin před druhou sirénou se k puku dostal Lukáš Finsterle, který napřáhl a trefil se přesně k pravé tyči hodonínské brány.

Stejná situace z úvodu druhé třetiny nastala i v té druhé. Valaši hráli přesilovou hru, v níž odskočili domácím už na rozdíl 3 branek. Lukáš Finsterle objel bránu a všiml si zcela volného Tomáše Vávry, který střelou z první překonal bezmocného Halodu. O necelou minutu později vsetínští přidali ještě šestou branku. Ta padla z trestného střílení a předcházelo jí podražení Jakuba Čuříka, jenž svůj nájezd proměnil střelou mezi betony hodonínského brankáře.

Baník však nesložil zbraně a dočkal se dalšího přesného zásahu. V další přesilové hře 5 na 3 se Drtičům ještě skórovat nepodařilo, v následné hře pěti proti čtyřem už ano. Vaněk přes šíři pásma našel Jakuba Vránu, který dokázal puk procpat kolem levé tyče až za brankovou čáru. Vsetín mohl o minutu později odpovědět brankou, Jan Kolařík však svůj samostatný únik neproměnil.

V pětapadesáté minutě Drtiči prohrávali už jen o dvě branky. Hodonínští hráči obléhali vsetínskou bránu a po sporném momentu se prosadil Michal Kuba. Puk však doputoval za brankovou čáru současně s hvizdem rozhodčího. S uznanou brankou nesouhlasil brankář Šurý, který následně obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

V závěrečných minutách se domácí hráči ubránili přesilovce Vsetína a následně si vyzkoušeli hru bez brankáře. Šurého obstřelovali tak dlouho, dokud se neuchytila střela Petra Jurči. V pokračující powerplay se už Hodonín neprosadil. Patnáct vteřin před koncem třetí třetiny ze strany vsetínských příznivců přiletěla na led pyrotechnika a utkání bylo na chvíli přerušeno. Zápas se dohrál i přes to, že se nad hrací plochou vznášela mlha. Vsetínští hráči tedy porazili Hodonín i počtvrté v sezóně a připsali si do tabulky všechny 3 body.

Stanislav Beťko (trenér SHK Hodonín): Chtěli jsme Vsetínu co nejvíce znepříjemnit roli jasného favorita. Bohužel nám ale nevyšel vstup do zápasu. V páté minutě jsme dostali dva rychlé góly, na které jsme reagovali oddechovým časem, po kterém se mužstvo zvedlo, a do přestávky jsme dokázali skóre srovnat. Myslím si, že druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře a vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme je nedokázali na rozdíl od soupeře proměnit. Hrozně si cením toho, že jsme to ani za stavu 2:6 nezabalili. Kluci bojovali až do samotného konce a k vyrovnání chyběl jen kousek. Myslím si, že se nemáme za co stydět, odevzdali jsme na ledě úplně všechno a za to si kluci zaslouží pochvalu. Stínem zápasu je „dovádění“ vsetínských fanoušků. Tohle prostě na uzavřené stadiony nepatří. Kdyby tohle udělali pět minut před koncem, tak si myslím, že se utkání bohužel nedohraje. Na druhou stranu bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás podporovali celý zápas. Jsou pro nás šestým hráčem.

Jiří Dopita (trenér VHK ROBE Vsetín): Vedli jsme 2:0, ale pak jsme nechali soupeře svojí vlastní hloupostí srovnat. Pak jsme zase odskočili na 6:2. To, že jsme dostali gól na 6:3 v oslabení, to se stane. Gól na 4:6 jsme dostali rukou, ale výkon rozhodčích v této soutěži nebudu hodnotit. Pátý gól jsme dostali při power-play soupeře. Uhráli jsme to, ale byly to zbytečné nervy a drama. Dostáváme zbytečně moc gólů. Tým, který má takové ambice, by měl utkání za stavu 6:2 dohrát úplně jinak. To, co se dělo v závěru je neomluvitelné a rozhodně by se to nemělo dít. Tohle na zimák nepatří a je úplně jedno, jestli to jsou fanoušci Vsetína, nebo někoho jiného. Je to ostuda vsetínských fanoušků a je to opravdu odsouzeníhodné.