Dorostenci porazili Sokolov. K postupu do ELD jim stačí bod v Litvínově

Anna Pavlína Sedláčková • 06.04.2023

Jako první se podařilo prosadit Vsetínským, a to již na počátku první třetiny. Další góly ve prospěch Valachů přišly až ve druhé části utkání. První z nich padl pár minut po zahajující siréně a o druhý z nich se postaral Yannick Windegger, který se vrátil do hry po zranění hlavy z minulého zápasu proti Sokolovu. V 37. minutě došlo také na gól Baníku, který tak snížil svou ztrátu na Vsetín. Valaši si však získali své třígólové vedení zpět, když se do brány Sokolova opět prosadil Windegger. Pár minut před sirénou ukončující konec zápasu se hostům podařilo ještě jednou prosadit. Vsetín si tak nakonec připisuje výhru nad Sokolovem 4:2. Také Litvínovu se dneska zadařilo a porazil Tábor 1:0, čímž si zajistil záchranu. Valaši se tak aktuálně nachází na příčce zaručující postup do ELD, jediné co zbývá je získat alespoň jeden bod v Litvínově.

Liga dorostu - B5 čt 6.4.16:00
HC Baník Sokolov
4:2(1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Frolo (Miklas), 24. Miklas, 33. Windegger (Herman, Frolo), 53. Windegger (Frolo) – 37. Hanek (Teterja), 59. Teuchert (Vojáček). Rozhodčí: Blaha, Čech – Mikšík, Jurčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 133. Střely na branku: 42:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Hynek, Stodůlka, Herman, Sadílek, Kučný, Pala – Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Koláček, Frolo, Drábek, Matějová, Windegger, Vlk, Ostřížek.
HC Baník Sokolov: Novák – Krejbich, Naď, Teterja, Bachar, Halberštát, Uhlík – Petrák, Hanek, Vojáček, Teuchert, Sztolarik, Eismann (A), Skála, Uhlík, Vykoupil.