Dorostenci i ve druhém semifinále porazili Sokolov a jsou krok od baráže

Jan Tajzler • 10.03.2023

Vsetínský dorost nastoupil v pátečním večeru ke druhému semifinálovému utkání proti Baníku Sokolov. Valachům se ukázkově podařil vstup do utkání, když po dvou minutách vedl o dvě branky a do konce první třetiny si vypracoval čtyřbrankový náskok. Ten vsetínský tým ještě v prostředním dějství navýšil díky využitým přesilovým hrám. Baník sice dvakrát dokázal skórovat, ale nic nezměnil na tom, že Valaši pocestují k pondělnímu třetímu utkání s postupovým mečbolem do baráže o extraligu.

Liga dorostu - SF2 pá 10.3.18:45
HC Baník Sokolov
6:2(4:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Windegger (Frolo, Koláček), 2. Žárský (Drábek), 11. Frolo (Stodůlka), 17. Ostrčil (Kovář), 26. Windegger (Stodůlka), 28. Windegger (Pala, Koláček) – 34. Ondráš (Petrák, Kříž), 41. Petrák (Sztolarik, Eismann). Rozhodčí: Held, Blaha — Blažek, Jurčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci:Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Kroupa – Herman, Vaněk, sadílek, Kučný, Kotrla, Stodůlka, Pala – Kovář, Windeegger, Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Koláček, Frolo, Drábek.
HC Baník Sokolov: Novák – Krejbich, Halberštát, Naď, Kříž, Teterja, Bachar, Uhlík – Vojáček, Teuchert, Sztolarik, Ondráš, Eismann, Skála, Vykoupil, Hanek, Petrák, Uhlík.

Dorostenci měli vstup do druhé semifinálového utkání jako z říše snů a už ve 2. minutě utkání vedli 2:0. Nejprve se prosadil po osmnácti vteřinách hry z hranice brankoviště Yannick Windegger a v čase 1:20 slavil Miroslav Žárský. Sokolov se dokázal ze studené sprchy oklepat a blízko vyrovnání byl Teterja, Valachy dokázal podržet brankář Kroupa a stejně si strážce valašské svatyně počínal i v 7. minutě proti bekhendu z hole Vojáčka.

Vsetínský tým uklidnil parádní trefou v 11. minutě Jakub Frolo. Sokolov se mohl do zápasu vrátit v dalších dvou slibných příležitostech, ale Teterja opět nedokázal přesně zamířit a Kroupa vychytal i šanci Uhlíka. Vsetín byl ve svých příležitostech efektivnější a před první sirénou navýšil své vedení už na rozdíl čtyř branek, když střelu Kováře dorazil za bezmocného brankáře Nováka Tobiáš Ostrčil

Ve druhé třetině měl Vsetín drtivý tlak a po většinu prostředního dějství drželi Valaši puk v obranném pásmu Baníku. Brankáře Nováka dokonce hned dvakrát zachránila tyč. Vsetín se však radoval v přesilové hře, kterou využil Yannick Windegger a tentýž hráč se za malý moment radoval znovu, když zelenožlutí znovu slavili v přesilové hře a vedli už 6:0. Až v polovině základní hrací doby se prosadil také Sokolov, přesilovou hru Baníku bleskově využil Viktor Ondráš, ale Vsetín byl i ve zbytku druhého dějství aktivní a kontroloval otěže zápasu.

Na startu třetí třetiny se Baníku podařilo zažehnout malou jiskřičku naděje, když po jednadvaceti vteřinách dovedl kombinaci hostů k dokonalosti Václav Eismann. Další komplikaci už ale vsetínský tým nepřipustil, navíc mohl konečné skóre navýšit, ale samostatný únik Koláčka s Ostrčilem k sedmé brance nevedl. Valachy už nevyužité šance nemusely mrzet, utkání dovedli do vítězného konce a v pondělí budou moct sérii ukončit a oslavit postup do baráže o extraligu.

Lubomír Štach (VHK ROBE Vsetín): Jsme spokojeni s tím, jak jsme se prezentovali. Naše hra byla dobrá, jde vidět, že máme natrénováno, jsme fyzicky dominantní a na Sokolov dobře nachystaní. Spokojenost panuje, ale pořád chybí ten hlavní krůček, na který se musíme stále chystat, být pokorní a co nejdřív semifinálovou sérii ukončit.