Dorostenci byli blízko k prvnímu vítězství, nakonec opět končí bez bodu

Helena Hegeďová • 15.09.2018

Havířovští začali utkání náporem na soupeře. Byli to však Vsetínští, kteří se radovali jako první, i když jejich vedení dlouho nevydrželo. Havířov již po 40 sekundách vyrovnal a do konce první třetiny se dostal do jednobrankového vedení. Druhé dějství skončilo stejným skóre, a tak do třetí třetiny vstupovali za skóre 4:2 klidněji domácí. Mohlo se zdát, že gólem ve 41. minutě si vítězství definitivně pojistili, ale Vsacané důrazně ukázali, že ještě není konec. Trefami Matyáše Dědka a Sáry Čajanové se Vsetín dostal na dostřel. Vyrovnávací branka ale nepadla a hosté museli vidinu třech bodů poslušně odevzdat. Nadstavba dospěla až do nájezdů. I tam se radoval domácí Havířov.

ELIOD Extraliga dorostu - 3. kolo - 1. část so 15.9.13:30
5:4(2:1, 2:1, 1:2 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kolat (Bárta), 8. Pavlačka (Bílek, Szturc), 21. Moškoř (Pavlačka), 28. Szturc (Horváth), 41. Dobeš (Pavlačka, Moškoř), rozh. náj. Pavlačka – 4. Jurek, 29. Půček (Kuchařík), 45. Dědek (Kunst, Půček), 47. Čajanová (Kočí, Babeliak). Rozhodčí: Pelc – Kořistka, Janoško. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.

AZ Havířov: Nowak – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák, Spurný – Becher, Pavlačka "A", Moškoř, Kolat, Urbančík, Vojkůvka, Kusak, Szturc "C", Bárta, Horváth.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí "A", Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík "C", Rybár, Jurek, Babeliak "A", Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová

První velká šance utkání přišla už po 33 vteřinách hry, kdy se do brejku dostal domácí Horváth, ale Tkadlec jeho střelu vyrazil. Ve 4. minutě otevřel skóre utkání hostující Štěpán Jurek, jenž vystihl rozehrávku domácích a přesnou střelou do pravého horního rohu nedal Nowakovi šanci.

Jenže už za půl minuty bylo vyrovnáno, protože Bárta při přečíslení nahrál přesně Dominikovi Kolatovi, jenž trefil odkrytou branku Vserína. V 8. minutě už domácí vedli, když Martin Pavlačka šikovně tečoval Bílkovo nahození přesně mezi Tkadlecovy betony.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, protože ani hostující Turek ani domácí Bárta své velké šance nevyužili, a tak platil stav 2:1.

I začátek druhé třetiny patřil AZetu, který se po necelé minutě zásluhou Jana Moškoře prosadil potřetí. Domácí útočník prostřelil Tkadlece z hranice brankoviště.

Ve 28. minutě přidal čtvrtou branku domácích Gabriel Szturc, jenž vybojoval puk u mantinelu, sjel s ním na pravý kruh a střelou pod víko nedal Tkadlecovi šanci. Za půl minuty Vsetín dokázal snížit, když Kuchařík zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Janu Půčkovi, který obelstil Nowaka a zakončil do odkryté branky.

Ve 29. minutě mohl přidat další gól Vsetína Babeliak, ale trefil jen tyč Nowakovy branky. Ve 33. minutě byl v brejku domácí Kolata, ale nevyšel mu bekhendový blafák. V závěru třetiny pomohla hostům k tlaku přesilovka, ale gól v ní nedali. Po čtyřiceti minutách proto vedl AZet 4:2.

Také vstup do třetí části měli patřil domácím, kteří už po čtyřiceti vteřinách přidali pátou branku. Bylo to po krásné akci, kdy Pavlačka dlouhou přihrávkou našel Zdeňka Dobeše, jenž se sám před Tkadlecem nemýlil a překonal jej střelou do levého horního rohu jeho branky.

Ale hosté se nevzdali. Ve 45. minutě při přesilovce Matyáš Dědek nahodil puk od modré čáry a ten skončil až v síti branky AZetu. Uplynula minuta a půl a bylo to jen o gól, když Sára Čajanová vložila hůl do Kočího nahrávky a poslala puk nad Nowakovo rameno. Domácí si následně vzali oddechový čas.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, ani při hře hostí bez brankáře. AZ tak vyhrál 5:4 a šlo se do nadstavby.

V prodloužení měli více šancí hosté, největší Dědek, po jehož střele se puk kutálel kolem levé tyče Nowakovy branky. Gól však nepadl a tak následovaly samostatné nájezdy.

V těch měli navrch domácí hráči. Prosadil se Martin Pavlačka, jenž dokonale zmátl Tkadlece tím, že naznačil blafák, ale nechal puk jet rovně. Z hostů nepřekonal Nowaka nikdo, i když Kočí k tomu byl velice blízko, když trefil pravou tyč. Domácí vítězství v nájezdech pečetil kapitán AZetu Gabriel Szturc perfektně provedeným forhendovým blafákem. Bod navíc tedy také zůstal v Havířově.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Já bych dnešní zápas rozdělil do několika úseků. Nejprve jsme se dostali do trháku 4:1, kdy jsme hráli slušně, i když jsme měli pomalejší a ne úplně šťastný start. Po našem čtvrtém gólu u nás nastal nějaký zkrat, ztratili jsme koncentraci a absolutně jsme vypadli z role. Stejný scénář se opakoval ve třetí třetině, kdy jsme navýšili vedení na 5:2. Nakonec jsme doma horko těžko uhráli tři body. Jsme rádi, že jsme to zvládli a také samozřejmě za bod navíc v nájezdech.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): Je to třetí zápas po sobě, co jsme se trápili. Nebyli jsme schopní udělat z obranného pásma jednu plynulou rozehrávku. Musíme na tom zapracovat. Naopak jsme rádi, že jsme se nevzdali a dokázali se dvěma góly vrátit do zápasu a Havířovu zkomplikovat situaci. Škoda, že nevezeme aspoň bod z prodloužení nebo nájezdů. Myslím si, že jsme si ho zasloužili. Bylo to na úkor toho, že jsme to stáhli na dvě pětky. Je nás patnáct šestnáct a jestli chceme zvládnout ty náročné zápasy, které nás ještě čekají, musíme hrát všichni.