Dorost si připisuje třetí výhru v řadě, doma si poradil s Warriorem

Tomáš Kopecký • 17.11.2018

Po výhře nad Šumperkem a Technikou vítězí dorostenci i ve třetím zápase v řadě, tentokrát zdolali další brněnský celek HCM Warriors. Hosté drželi krok se zelenožlutými jen jednu třetinu. V 11.minutě je poslal do vedení Ambrož. To však Valachy neposlalo do kolen a trpělivou hrou si postupně šli za obratem. Hlavním důvodem výhry je skvělá druhá třetina, kterou Vsetín vyhrál 4:1 a celkově zvítězil 6:3. Hattrickem a další brankou v dodatečné nadstavbě se blýskl Boris Babeliak. Dorostenci tedy berou čtyři body a na úspěšnou sérii mohou navázat příští sobotu proti Olomouci.

ELIOD Extraliga dorostu - 16. kolo - 1. část so 17.11.12:00
HCM Warriors Brno
6:3(0:1, 4:1, 2:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Bednařík (Rybár), 33. Babeliak (Kunst, Kočí), 35. Kočí (Babeliak), 37. Půček (Kunst, Babeliak), 49. Babeliak (Půček), 59. Babeliak (Půček), 61. Babeliak (Půček, Jurek) – 11. Ambrož (Havelka), 36. Denk (Zavřel, Havelka), 47. Havelka. Rozhodčí: Cabák – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 89.  Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
HCM Warriors Brno: Geidl – Zavřel, Ulbricht, Gryc, Mlčoch, Kala, Svoboda – Kolečkář, Hamřík, Zelinka, Havelka, Lysoněk, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Denk, Heinrich.

Zatímco první vzájemný zápas obou celků nabídl patnáctigólovou přestřelku, úvod sobotního zápasu hraného na vsetínském ledě ukázal, že něčeho takového se pravděpodobně nedočkáme. Oba brankáři působili jistě a ani jeden z týmů se dlouho nemohl prosadit. Ve čtvrté minutě mohl z bezprostřední blízkosti skórovat Adámek, a po něm ještě Doričák, avšak akcím chyběla přesnější koncovka. Hosté otevřeli brankový účet zápasu přesně v polovině první třetiny, kdy Tkadlec z předbrankového prostoru překonal Zdeněk Ambrož. Valaši se ihned hnali za vyrovnáním, ale nebylo jim přáno. Adámkovu ránu od modré čáry zastavila tyč, Turek byl zastaven na poslední chvíli Mlčochem, a když už domácí trefili prostor mezi třemi tyčemi, stál tam připravený Geidl. Tak tomu bylo v případě zakončení Kunsta nebo úniku Rybára, jenž využil zmatků kolem modré čáry. V samotném závěru první periody byl za hrubost vyloučen Zavřel a domácí šli do kabin s vědomím přesilovky trvající 110 sekund.

Tuto možnost se jim však nepodařilo přetavit v gól, a tak si paradoxně museli počkat až na své vlastní oslabení. Hosté propadli v průběhu přesilovky a do přečíslení dva na jednoho se vydali Rybár s Bednaříkem. Druhý jmenovaný si počkal na přesný pas, a poté neomylně zavěsil k pravé tyčce. Geidl byl poprvé překonán. A to nebylo ze strany Vsetína zdaleka všechno. Během čtyř minut (v rozmezí 34:33-36:24) následoval rychlý sled branek. Valachy poslal do vedení v přesilové hře Boris Babeliak, který stál nehlídaný u levé tyčky, naznačil přihrávku zpět před branku, ale místo se prezentoval kličkou do bekhendu a následným pohodlným zakončením za záda překvapeného Geidla. Na 3:1 záhy zvyšoval po individuální akci Václav Kočí, jenž oklamal tělem dva obránce a vypálil do horních partií branky. Hosté se dostali v 36. minutě zpět na dostřel zásluhou Kryštofa Denka, který z otočky zamířil přesně. Poté přišel moment Jana Půčka, který navázal na vsetínské střelecké úspěchy a svůj pokus dotáhl až ke gólové radosti. Do kabin šli zelenožlutí s vědomím vedení 4:2.

Úvod třetí třetiny patřil opět Vsetínu, který chtěl definitivně rozhodnout, avšak Kunstovi ani Kočímu tentokrát nebylo přáno. Byli to naopak hosté, kteří ještě jednou o sobě dali vědět, když se v pádu prosadil Havelka a ve 47. minutě snížil opět na rozdíl jediné branky. Poté dostali k dispozici možnost přesilové hry, ale naložili s ní prachbídně a podruhé v této herní situaci inkasovali. Únik Jana Půčka přetavil v branku Boris Babeliak. Tento gól byl pro domácí klíčový a modrobílí už se nezmohli na odpor. Naopak tentýž hráč minutu před koncem vstřelil svou třetí branku a v závěrečné nadstavbě to byl opět on, kdo rozhodl. Vsetín tedy nedovolil svému soupeři ukořistit ani jeden bod a vítězí potřetí v řadě. Brno si naopak na svou třetí výhru v sezoně bude muset počkat.