Dorost se do zápasu s Olomoucí pustil energicky a bere všechny body

Anna Pavlína Sedláčková • 23.02.2019

Již od první třetiny bylo vidět, kdo má v tomto zápase navrch, neboť se vsetínským dorostenců podařilo prosadit již ve 3. minutě. Na konto Vsetína přibyl další gól o necelých pět minut později a do kabin se odcházelo za stavu 3:0. Ve druhé třetině se hostům z Olomouce podařilo snížit ztrátu na Vsetín. Toho se Valaši nijak nezalekli a vystřelili hostům do brány další dva góly. Ve třetí třetině se hra zklidnila, ale i tak padl kohoutům do brány další gól. V nadstavbě byli také úspěšnější vsetínští hráči a do tabulky si tak zapisují čtyři body.

ELIOD Extraliga dorostu - 15. kolo - 2. část so 23.2.12:00
HC Olomouc
6:2(3:0, 2:1, 1:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Dědek (Juráň), 8. Turek (Adámek), 14. Bednařík (Turek), 30. Půček (Babeliak), 39. Kočí, 45. Adámek (Turek, Šedlbauer), 62. Babeliak (Půček, Kočí) – 25. Spurný (Kusák, Lambert), 53. Ruda (Lambert, Radová). Rozhodčí: Šudoma – Kociňák, Blažek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 104. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Vilém – Machů, Kočí, Mikula, Kuchařík, Šedlbauer, Krajčík – Bednařík, Rybár, Juráň, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
HC Olomouc: Hořejší (8. Špunar) – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Schneider, Kusák, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

Hra začala energicky, a to spíše ze strany Olomouce, která se v první minutě držela v útoku. Poté však iniciativu převzali Vsetínští a vytlačili hostující celek do středního a následně do svého útočného pásma. Tam své šance využil Matyáš Dědek. Netrvalo dlouho a v 8. minutě se do brány Olomouce trefil po přesné nahrávce od Adámka také Adam Turek. Tyto dva rychlé góly byly následovány výměnou brankářů Olomouce, na led tedy přišel Špunar. Po příchodu na led se zprvu olomouckému gólmanovi dařilo všechny střely vykrýt. Poté se ale hosté dostali do oslabení, čehož využili vsetínští hráči a rvali se do útoku.

Po návratu Havla na led ve 13. minutě se ke kotouči dostal vsetínský útočník Turek, který vyjel proti jednomu obránci na Špunara. Jeho střelu dokončil až David Bednařík od pravého rohu brankoviště. Kohouti se po tomto zákroku snažili zatlačit domácí do jejich pásma. Moc dlouho však v nátlaku na Vsetín nesetrvali. Ze sevření se kohouti pokusili dostat střelou mimo pásmo, kde kotouč zachytili vsetínští obránci a vyjeli střemhlav na bránu. To už se olomouckému gólmanovi podařilo ustát dorážení Valachů a do kabin se odcházelo za stavu 3:0.

Ve druhé třetině, chvíli po té co byli hosté v plném počtu, se kohoutům již podařilo skórovat. Ke kotouči se dostal Lambert a nahrál na Adama Spurného, který svou střelu zakončil trefou kolem pravé tyčky a snížil tak ztrátu na domácí celek. Ve 30. minutě se ale do brány Olomouce trefil Jan Půček, který tak dostal Vsetín zpátky do třígólového náskoku. Pak následovala vyloučení, kterých se žádnému z týmu nepodařilo nijak využít. Byl zde ale vidět nátlak domácích, neboť se hrálo spíše ve středním a útočném pásmu Valachů.

A ačkoli v první třetině nebylo na straně Vsetína žádné vyloučení, ve druhé se to změnilo. Ve 35. minutě se sotva na led vrátil Krajčík, už na trestnou putoval Dědek. Za jeho nepřítomnosti se ale vsetínským dorostenců podařilo vstřelit gól, a to když na bránu jel sám Václav Kočí a ladnou střelou vyslal puk za Špunarova záda. Konec třetiny se však odehrál před Vilémem, který však nemusel nijak zasahovat, protože ho výborně kryla obrana.

Třetí třetina byla od ostatních o poznání pomalejší a častokrát se přerušovala. Ale i tak se v 45. minutě dostal ke kotouči Turek, který správně mířenou střelou vystřelil na Špunara. Tato akce však skončila tak, že již výše zmíněný hráč vylákal gólmana z brány, a do prázdného brankoviště úspěšně skóroval Matyáš Adámek. Pak ale přišlo vyloučení a domácí se ocitli v oslabení, olomoucký tým se Valachům i tak dařilo držet daleko od brány.

Když byli Vsetínští opět v plném počtu, začali na hosty tlačit a držet je sevřené v jejich pásmu. Z této situace se podařilo dostat až Lambertovi se Stanislavem Rudou, kdy první ze zmíněných hráčů objel vsetínskou bránu a nahrál na svého spoluhráče, který už čekal nachystaný před Vilémem. Od 56. minuty se už spíše vylučovalo, hráči si kotouč mezi sebou spíše už jen nahrávali.

Nadstavba proběhla rychle. Ke kotouči se dostávali domácí a několikrát také na Špunara vystřelili. Úspěšnou střelu vyslal až Boris Babeliak, který tak svému týmu zajistil všechny body z tohoto zápasu.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): V zápase byl vidět zodpovědný výkon našich hráčů v útočné i obranné činnosti, podpořený výkonem gólmana. Vytvořili jsme si mnoho přečíslení, která se nám povedlo úspěšně zakončit a padaly z toho branky. Nezbývá, než klukům poděkovat za předvedený výkon.

Petr Fiala (HC Olomouc): Bez komentáře.