Domácí zápas juniorky proti Třinci skončil remízou, rozhodly nájezdy

Helena Hegeďová • 01.02.2019

Hned první polovina první třetiny nabídla menší gólovou přestřelku, když se hosté dostali do vedení a domácí během jedné minuty otočili stav na 2:1. Aby toho nebylo málo, tak za pár okamžiků Oceláři ve vlastním oslabení srovnali. Valaši se tlačili do branky hlavně ve druhé třetině, z čehož také vytěžili jednobrankové vedení po této části. Po čtyřicet minut vyrovnaný zápas se změnil k nepoznání ve třetím dějství, kdy byl na ledě pouze jeden tým, a to Třinec. Hosté vyrovnali a šlo se do prodloužení, ve kterém měli navrch Valaši. Branka však nepadla a rozhodly až nájezdy.

DHL Extraliga juniorů - 17. kolo - 2. část pá 1.2.17:30
HC Oceláři Třinec
3:4sn(2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Jenáček (Klímek, Frydrych), 8. Vašenka (Lukačka, Půček), 24. Klímek (Ondračka, Jindra) – 7. Čmiel (Pastor, Krzak), 9. Plandor (Raška, Michálek), 51. Raška (Šulák), rozh. náj. Raška. Rozhodčí: Goňa – Kučera, Pospíšil. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 253. Střely na branku: 35:54. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Půček, Jindra, Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Frimel, Frydrych.
HC Oceláři Třinec: Švehlák – Radzienciak, Krzak, Bulava, Šulák, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček.

Vzhledem k průběhu minulých vzájemných utkání se dalo před zápasem jen stěží tipovat, co duel hraný první únorový den na Lapači nabídne. Aktivněji začali domácí, ale z první větší šance, konkrétně přečíslení dva na jednoho, skóroval Matouš Čmiel. To běžela sedmá minuta zápasu, Do cíle bylo ještě daleko a věděli to i Valaši, kteří vrátili úder. Také tyčka pomohla k rychlému vyrovnání z hole Šimona Jenáčka. A aby Vsetínští ukázali Ocelářům, kdo je tady doma, dostal svůj tým do vedení Jan Vašenka

Od první třinecké branky tedy uběhlo 68 sekund a 253 diváků, kteří se přišli na zápas podívat,své návštěvy určitě nelitovalo. Nicméně úvodní přestřelka pokračovala, když se ve vlastním oslabení trefil Jiří Plandor. Oceláři byli po celou dobu utkání nebezpeční spíše z přečíslení a individuálních akcí, což se v těchto gólových situacích jasně projevovalo. Při oslabení svého týmu mohl uspět i Lukačka, Švehlák si však jeho výpad pohlídal. V druhé polovině první třetiny se hra zklidnila, ale stále byli více vidět domácí.

Druhou třetinu začali Vsacané v oslabení, v důsledku je to ovšem mrzet nemuselo, jelikož neinkasovali a po početní nevýhodě se jim znovu podařilo dostat do vedení.  Po spolupráci Lukáše Jindry s Tomášem Ondračkou našel puk Daniela Klímka, který se z pravého kruhu trefoval nad ramena hostujícího gólmana. Za třinecké to byli hlavně Michálek s Indrstem, kdo byl nejen v přesilových hrách vidět.

Tuto dvojici občas v úniku doprovodil Przybyla, a to například právě v momentě, kdy Pernický zlomil při střele hokejku a puk skončil na Indrstových bruslích. Kapitán Ocelářů zakončil na Málkovy betony a puk se odrazil na volného Przybylu. Ke střele z jeho strany nedošlo. Nervy drásající byl závěr druhé třetiny, ve kterém mohli Valaši gólově odskočit a Třinec zase vyrovnat. Málek a Švehlák se nemuseli při zákrocích opírat jen o své dovednosti, ale pomohly jim také tyčky, které trefili Pastor s Jindrou.

Třetí dějství začalo velice nenápadně, ale proměnilo se v nadvládu Ocelářů. Vsetín nepustili ani na chvíli do pásma, což nasvědčuje také statistika vyslaných střel. Ve třetí třetině vystřelili domácí celkem pětkrát. Naopak Málek se musel v brankovišti ohánět a on byl tím hlavním, kdo bránil vsetínský náskok. Hosté se však svého vyrovnání přeci jen dočkali, a to v 51. minutě, kdy se při hře 4 na 4 trefil za Málkova záda Adam Raška

Po tomhle gólu už se Valaši k ojedinělým střelám dostali, ale Třinec cítil, že při aktuálním rozpoložení nejsou tři body daleko. Nakonec se však šlo do prodloužení, kde byli daleko lepší a aktivnější Vsetínští. A Jindra trefil opět tyčku. Oceláři mohli potrestat faul Lukačky v jindy velmi efektivní přesilovce 4 na 3. To se nestalo a pokračovalo se samostatnými nájezdy, které byly plné krásných branek. Včetně té vítězné z hokejky Adama Rašky.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Po dlouhé době se nám podařilo bodovat v základní hrací době, což byl náš cíl. Začátek zápasu jsme neměli špatný, první dvě třetiny jsme hráli slušný hokej. Je pravda, že ve třetí třetině už nás Třinec mačkal. Vedli jsme o gól, ale myslím si, že je to hodně dáno i tím, jak jsme ty poslední třetiny sehráli v posledních utkáních. V zápasech, které jsme ztratili v posledních minutách. Kluci už měli strach hrát, ale nakonec se to ubojovalo. Kuba Málek to docela slušně podržel a dneska se mi hodně líbila i hra v prodloužení. Než jsme udělali hloupý faul, tak jsme byli na puku dobří. V nájezdech viděli diváci hezké góly, Kubovi to trošku nevyšlo, ale Třinec má zase šikovné hráče, kteří to potvrdili. My jsme taky dali dva hezké góly, takže dneska jsme s bodem spokojení, protože se nám po delší době podařilo bodovat v základní hrací době.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): První dvě třetiny se nám moc nepodařily. Domácí hráli velmi dobře a my jsme na to nedokázali najít recept. Od třetí třetiny už jsme domácí hodně zatlačili a vytvořili jsme si spoustu šancí. Škoda jen, že jsme je neproměnili. Myslím si, že remíza byla dnes spravedlivá. Nájezdy už jsou loterie. Domácí převedli několik výborných nájezdů, ale my také. V tomhle už podle mě vyhrál šťastnější.