Bezbranková třetina, pak gólové hody. Junioři i přes dobrý výkon proti Spartě neobstáli

Anna Pavlína Sedláčková • 07.12.2018

V první třetině nepadl žádný gól. Druhá už byla na branky bohatší a padlo jich dohromady 5, z toho šly 4 na konto Sparty. V posledních sekundách jejich náskok změnil Petriska, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:4. Ve třetí třetině se Vsetín už více prosazoval a připsal si na své konto další 2 góly. Sparta však skórovala hned třikrát. V nadstavbě měli domácí šanci na jeden bod do tabulky. Hosté z Prahy však nezklamali a vezou si domů dohromady 4 body.

DHL Extraliga juniorů - 3. kolo - 2. část pá 7.12.17:30
HC Sparta Praha
3:7(0:0, 1:4, 2:3 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Petriska, 51. Lukačka (Jenáček, Ondračka), 55. Jenáček (Klímek, Ondračka) – 24. Gluzman (Pšenička, Prchal), 34. Pšenička (Schwamberger, Gluzman), 36. Vitouch (Dani, Rubeš), 37. Schwamberger (Klimo, Gajdoš), 52. Slavíček (Pšenička, Tomek), 54. Klimo (Havlín, Obadal), 60. Obadal (Slavíček, Gajdoš), 65. Bláha (Pšenička, Vitouch). Rozhodčí: Cabák – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 495. Střely na branku: 33:54. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Klímek, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Půček, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek.
HC Sparta Praha: Cichoň – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Vitouch.

Na začátku utkání buly vyhráli hosté z Prahy, ale ze svého pásma nevyjeli, protože jim to domácí nedovolili. Po druhé rozehrávce tomu už ale Vsetín nezabránil a hrálo se hlavně v jeho obranném pásmu. Ve 3. minutě se Jenáček rozjel do útočného pásma, hráči Sparty se mu však postavili do cesty, a tak skončil za bránou. Když se hra opět přesunula do vsetínského pásma, tak se Pražané rozhodli nahrávat mezi sebou a zmást tím Sachra, ten ale zůstal v pozoru a puk narazil pouze do betonů. Od 4. minuty hráli hosté v přesile, neměli ale možnost toho využít. Vsetín ze svého nátlaku nijak neustupoval a držel si Spartu daleko od těla. Hosté však zabrali a přece se dostali blíž k bráně domácích. Tam na vsetínského gólmana vystřelil Schwamberger, který mířil do volného místa mezi betony, pohotový Sachr je však stihl srazit k sobě.

Po této akci se rozehrávalo v pravém kruhu před domácí bránou, buly vyhrál Vsetín, vzápětí se jim však do cesty připletli hráči Prahy, kteří si puk přebrali na svou stranu. V 16. minutě měl Klímek skvělou příležitost skórovat, neboť jel sám na nechráněnou bránu, spartští obránci ho ale přece jen dohnali. Všechno skončilo tak, že Klímek do nich narazil a kotouč si na svou stranu převzali opět hosté. Poté se buly zmocnil Vsetín, ten byl ale o puk zase obrán. Další šance však už vsetínský hráč Krupa využil a vypálil na bránu, tento pokus však skončil nezdarem. Poslední sekundy třetiny hráli hosté v oslabení, žádný gól naštěstí pro ně do brány nepadl.

První minutu ve druhé třetině hráli domácí v oslabení, když už byli opět v plném počtu, k puku se dostal Zemánek, který měl šanci na gól. Střela byla mířena dobře, Cichoňův beton byl ale rychlejší. Ve 24. minutě už došlo na nějaký gól. A to ze strany Sparty, kdy se puk po nahrávce Pšeničky dostal pod hokejku Simeona Gluzmana. To si Vsetín však nenechal líbit a přitlačil. Na bránu hostů se rozjel Lukačka a Klímek ve hře 2 na 1. Lukačka vymanil puk z dosahu pražského hráče nahrávkou na Klímka, ten se dostal k bráně blízko na dobrou střelu, vystřelenému puku stál opět v cestě gólmanův beton. Ve 28. minutě se domácí dostali do přesilovky. To znamenalo zvýšení tlaku Sparty, která vyjela na bránu hostů.

Střela byla mířena dobře a nebýt vsetínského gólmana, který po kotouči okamžitě skočil, vedla by Sparta o dva góly. Poté, co hosté byli zase v plném počtu, útočili na vsetínskou bránu. Vsetínská obrana, ale byla vždy na svém místě. Ve 34. minutě padl další gól, jehož autorem byl spartský hráč Ondřej Pšenička, který využil toho, že vsetínská obrana zaspala a vypálil na bránu. Netrvalo dlouho a Sparta si na své konto přidala další gól, tentokrát patřil Josefu Slavíčkovi. Praze 3 góly během pár minut nestačily a přidala ještě čtvrtý. Tomáš Schwamberger vypálil od pravé tyčky mezi Sachrovy betony. Vsetínští hráči ale bojovali dál. O skórování se pokusil Vašenka, ten byl však obranou o puk obrán. Vstřelit gól se povedlo až 4 sekundy před koncem třetiny, kdy se Jánu Petriskovi povedlo zmocnit puku a vstřelit ho do brány nepozornému Cichoňovi.

Buly se zmocnila Sparta a rozjela se na bránu domácích. V 41. minutě došlo na menší hádku mezi hráči, kteří si šli následně na trestnou. Ve hře 4 na 4 se obě mužstva dostala k soupeřově bráně, ale díky dlouhému nahrávání Sparty a pohotovosti Cichoně gól nepadl. Šanci na další gól dostali Valaši v 46. minutě, kdy Lukačka nahrál Ondračkovi u pražské brány, ten vypálil, ale gólmanovy betony nepustily kotouč do brány. Vsetínu se dařilo jen taktak držet se v útočném pásmu, neboť spartská obrana je opravdu dobrá. V 51. minutě se ji však Marcu Lukačkovi podařilo překonat a puk poslal kolem pravé tyčky do brány. Radost Vsetína ze snižování soupeřova náskoku dlouho netrvala a Sparta na sebe také nenechala dlouho čekat a střelou Josefa Slavíčka opět zvýšila své skóre. Spartský hráč Obadal se pokusil ještě navýšit náskok, Sachr ale kotouč odrazil od lapačky.

Jeho pokus zopakoval Michal Klimo, který vystřelil z levého kruhu před vsetínským gólmanem. Valaši se ale dostali před Cichoňovu bránu, kde vznikl velký chumel. Ondračka se od levé tyčky pokusil nahrát Jenáčkovi, puk ale zachytil jiný vsetínský hráč, který kotouč vystřelil na spartskou bránu. Gólman ho ale odrazil pravým betonem. Před bránou ale zůstal Šimon Jenáček, který puk jen posunul mezi Cichoňovi betony. V 56. minutě se Vsetín pět ocitl v oslabení, na trestnou lavici ale přišel i hráč Sparty, takže se hrálo 4 na 4. Hráči z Prahy vytvářeli na Vsetín čím dál větší nátlak a snažili se zvýšit své skóre. V poslední minutě se Jiřímu Obadalovi podařilo skóre zvýšit a tak měli hosté ze základní části 3 body.

V nadstavbě měl velké šance na bod domácí Vsetín, obrana byla vždy připravena zasáhnout. Bod z nadstavby si však odváží Sparta díky střele Marka Bláhy.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): V dnešním zápase jsme nastoupili v trošku jiné sestavě než obvykle. Chyběli nám hráči ročníku 99, na které hodně spoléháme. Měli jsme tu dneska i nové hráče, Tomáš Zemánek a Honza Půček odehráli první zápas. No a právě tito mladí kluci se toho zápasu zhostili velice dobře. První třetina pro nás přinesla hodně dobrý výsledek se Spartou 0:0. No a v té druhé zase rozhodly individuální chyby, na které jsme před druhou třetinou opět upozorňovali. Nevím. Ta nadstavba nás zastihla v takovém čase, že někteří hráči si myslí, že už jsou někde NHL a v extraligách, ale my se prostě musíme vrátit k té hře, s jakou jsme hráli poslední zápasy v Třinci a proti Vítkovicím. Jinak nemůžeme s tady těmi velkokluby jako je Sparta, Kometa, Plzeň uspět. Třetí třetina už byla z naší strany va bank. Zase škoda toho prodloužení, kde jsme měli dvě vyložené šance. A třicet sekund do konce... měli jsme si to pohlídat, v nájezdech jsme letos hodně silní. Jenže opět jedna chyba, jedno špatné střídání a Sparta toho využila. Musíme se připravit na Pardubice a zítra urvat nějaké body.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): Výsledek mluví jednoznačně, ale ve skutečnosti to tak jednoznačné nebylo. Myslím si, že pro domácí je to hodně kruté po tom, jakou hru jsme předváděli. Byla tam spousta pasáží, kdy jsme mohli dostat čtyři góly hned krátce po sobě. Ale nedostali jsme je, jsme rádi za čtyři body a pokračujeme dál.