Barta držel Plzeň, body však získal Vsetín

Aleš Koňařík • 25.09.2001

V s e t í n – Z tradiční přetlačované mezi hokejisty Vsetína a Plzně vyšli tentokráte vítězně hráči ve žlutozeleném. V utkání plném nervozity, nečistých zákroků a spousty trestů zabránil většímu přídělu branek vynikající Libor Barta. Výkon brankáře byl pohříchu jediným, čím se mohlo západočeské mužstvo chlubit. Vsetín se z mnoha šancí prosadil gólově v každé třetině jednou, za Plzeň až v samotném závěru korigoval Vostřák, který tak zhatil Bieglovi čisté konto.

- 7.kolo út 25.9.17:00
HC Škoda Plzeň
3:1
8.Burger (Štrbák, Hudler), 31.Demel (Vaic, Polák), 49.Kucharczyk (Hudler) – 55.Vostřák (Hanzlík, Řezníček). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1 ). Rozhodčí: Haškovec - Čech, Kalivoda. Vyloučení: 10:14, navíc Řezníček, Sedlák (Plzeň) 10 min., Využití: 2:1. Diváků: 3.682
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Hriňa, Polák, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Němec (13.Vašut) - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, Streit - Vampola, Hudler, Kucharczyk
HC Škoda Plzeň: Barta - Dobrovolný, Řezníček, Chotěborský, Hanzlík, Benák, Výborný - Král, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Sedlák - Duda, Kořínek, Dvořák - Volák, Koreis, Eiselt

Laxní úvod vsetínských mohl již po necelé minutě potrestat Václav Král, který ale stejně jako jeho spoluhráč Straka o chvíli později, nasměroval svou střelu pouze do spojnice Bieglovy branky. Domácí vzali varování vážně a oproti soupeři svou první vyloženou šanci proměnili v gól. V přesilovce 4 na 3 vložil do prudké střely Štrbáka hokejku Burger a po jeho teči Vsetín vedl. K obvyklému koloritu zápasů s Plzní patří plné trestné lavice a v tomto ohledu se vůči předchozím letům nezměnilo nic. Jen domácí útočník Vampola byl za třetinu třikrát za katrem. Proti důrazné obraně hostů se vsetínští snažili prosazovat individuálně, ale za angažovaní Libora Barty mohli plzeňští děkovat prozřetelnosti. Na jeho betonech se roztříštily nájezdy postupně Štrbáka, Demela a Burgera. Práci měl v závěru dvacetiminutovky i jeho protějšek Biegl, kdy s úspěchem čelil několika těžkým střelám Západočechů.

Plzeň ve snaze o vyrovnání přiostřila hru, což se však neblaze odrazilo na počtu vyloučených hráčů Keramiky. Vychladlý Biegl tak po většinu času jen přihlížel zákrokům Libora Barty při četných vsetínských přesilovkách. Vsetín dlouho marně bušil do plzeňské pevnosti, ta se dvakrát otřásla poté, co na tyčky zabušili Vašut a Demel. Levé křídlo prvního útoku se nakonec přeci jen prosadilo. V 31.minutě mu naservíroval puk Lubomír Vaic a Demel jen usměrnil cestu puku za Bartova záda. Hosté se však nečisté hry i nadále nevyvarovali, za víceméně zbytečné přestupky pykali Dvořák se Sedlákem a kapitán Řezníček si navíc vykoledoval osobní trest.

V dohrávané dvojnásobné převaze promarnil tutovku Hudler, jemuž sebral radost z gólu zázračným zákrokem Libor Barta. Vsetínští začali hrát na jistotu, pozorně bránili, k čemuž jim ovšem křečovitým herním projevem dopomohli hráči soupeře. Těm na sebevědomí jistě nepřidala ani 49.minuta, kdy Hudler přihrával z rohu kluziště volnému Kucharczykovi, a ten měl dost času k přehození Bartova betonu. Domácí spěli k vítězství, na kterém už nic nezměnila ani branka Vostřáka z přesilové hry v 55.minutě. Přes zjevnou snahu ještě něco s výsledkem udělat už hosté na Lapači neskórovali a Vsetín si před dvěmi zápasy venku připsal tři důležité body.

Jaroslav Liška (Plzeň): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, hned v úvodu nastřelil Král tyč. Kdyby dal, mohlo všechno vypadat jinak. Zápas nakonec rozhodly dvě branky z přesilovek, celkově jsme měli čtrnáct vyloučených.

Zdislav Tabara (Vsetín): Měli jsme ze začátku trochu štěstí, gól by nás docela potopil. Chyběl nám pohyb, měli jsme trochu respekt z útočné hry Plzně. Snažili jsme se hrát zezadu, ale útočníci zpočátku obráncům příliš nepomáhali a z toho vyplývaly plzeňské šance, alespoň v první třetině. Hráči se v kabině vymlouvali na nové kalhoty, poté co se převlékli, začalo se jim konečně dařit. Zlepšili pohyb a dostávali se do šancí. Ve zbytku zápasu pak mužstvo odvádělo přesně to, co jsme od něj očekávali.