Vyrovnané bitvě B-týmu proti Velkému Meziříčí chyběla jen vítězná tečka

Helena Hegeďová • 02.10.2016

Na Lapači se v neděli 2.10. představil celek Velkého Meziříčí, který si loni vybojoval možnost účasti ve druhé lize, přihlášku však nakonec neposlal a ve valašské metropoli se tedy představuje jako soupeř pro druhý tým Vsetína. V první třetině si ani jeden z týmů nedokázal udržet vedení na dlouho. Na první branku Kučery odpověděl vyrovnávací střelou Daněk a navýšením Janošek. Ještě v též minutě však srovnával Křenek. Oba týmy se přetahovaly, první třetinu však nevyhrál ani jeden z nich. Druhá třetina patřila spíše hostům, kteří se dostali do vedení o jednu branku. Valaši zápas v závěru zdramatizovali, výhru hostů však nakonec do prázdné branky zpečetil Sobotka.

KP - 4.kolo ne 2.10.17:00
VHK ROBE Vsetín B
HHK Velké Meziříčí
4:6(3:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Daněk (Dubnický), 16. Janošek (Svozílek), 18. Kajaba (Daněk), 55. Dědek (Svozílek, Janošek) – 9. Kučera (Kochánek, Vlašín M.), 16. Křenek (Sobotka, Šerý), 19. Vlašín M. (Štěpánek, Pejchal), 28. Sobotka (Křenek), 54. Dostál (Sobotka, Křenek), 60. Sobotka (Dostál). Rozhodčí: Smilek – Kučera, Grygera. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 145. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.

VHK ROBE Vsetín B: Chrástecký – Vašíček, Svozílek, Čada, Vítek, Hradil – Kuchařík, Kajaba, Janošek, Sušeň, Humplík, Dědek, Fojtů, Daněk, Lukáš, Dubnický, Grygar.
HHK Velké Meziříčí: Juda – Vlašín P., Šerý, Chlubna, Burian, Kochánek, Kučera – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Pejchal, Štěpánek, Vlašín M., Střecha, Roupec.

Oba týmy si hned v úvodu vyzkoušely hru v početní výhodě. Mohly také nastudovat taktiku soupeře při nevyrovnaném počtu hráčů, což se jim vzhledem k počtu vyloučení v průběhu zápasu hodilo. Oba celky se také dostávaly do dobrých střeleckých pozic. Jako první se v deváté minutě prosadil Jakub Kučera, když na trestné lavici seděl Daněk, který odpykával trest za špatné střídání jeho týmu. Odpověď Vsetína však na sebe nenechala dlouho čekat. Josef Daněk se štěstím prošel do útočné třetiny, kde se po dvou nepovedených střelách dokázal prosadit. Po střele Dubnického se kotouč od betonu gólmana odrazil do mezikruží, kde už si Daněk najížděl a střelou z první zasadil kotouč pod horní tyčku.

Další přesilová hra Valachů nejprve nevypadala nikterak úspěšně, velkomeziříčskou bránu se nikomu nedařilo ohrozit. Od všech se však odlišil Miroslav Janošek, vsetínský kapitán vymetl po přihrávce od Svozílka pravý horní růžek. Vsacané si ale vedení nevychutnávali dlouho. Přesněji 13 vteřin. Po třinácti vteřinách se hráči Velkého Meziříčí přihnali do pásma a David Křenek sklepl kotouč ze vzduchu přesně do míst, kde se při předchozí akci trefil domácí forvard.

Hosté často pálili hned po buly a gólman Chrástecký se musel mít na pozoru. Hostům tato taktika nevyšla a radovali se opět domácí. Oku lahodící kombinaci předvedla značná posila pro tento zápas – duo Josef Daněk, René Kajaba. Daněk vybojoval útočné pásmo a z levého kruhu mířil na vzdálenější tyčku, bohužel pro něj až příliš přesně a stadionem zazněl zvuk kovové konstrukce. Tyčka však nakonec byla Valachům ku prospěchu, kotouč se od ní odrazil přímo na hůl Kajaby, který zakončoval do odkryté svatyně. Minutu a čtvrt před koncem přišlo již třetí vyrovnání zápasu. Postaral se o něj Michal Vlašín.

Hned v úvodu druhé třetiny zahrozil Kajaba, který v oslabení zblokoval střelu od modré, dostal se tak ke kotouči a sám se řítil na Judu. Na útočné modré se k němu přidal Sušeň, který se do hry vracel z trestné lavice. Kajaba se nakonec rozhodl pro střelu, kterou hostující gólman vyrazil betonem. Hosté byli na začátku druhé periody lepším týmem, Vsetínským se podařilo dostat do větších šancí až v přesilové hře při vyloučení Roupce. Toho to však vůbec nemuselo mrzet. Lukáš Sobotka se totiž střelou nad rameno dokázal prosadit i v oslabení.

Lapač dlouho čekal na další gól, i když šancí bylo nepočítaně. A když se fanouškům nedostávalo podívané ve formě vstřelených branek, Kuchařík s Petrem Vlašínem předvedli po nedovoleném zákroku Janoška bitku. Vsetínští si dokázali vypracovat šance. Kajaba si dobruslil vlastní nahození a z kruhu vystřelil, ani Vašíček následně nepálil přesně. Obránce Vašíček byl také jedním z těch, kteří přispívali střelami. Úspěšný zásah si však připsal nejviditelnější hráč druhého celku Lukáš Dostál. Velké Meziříčí dostalo Vsetín, a hlavně gólmana, pod tlak. Na poslední ze série střel už Chrástecký nestačil, Dostál překonal ležícího gólmana střelou do horních pater branky.

Naději pro domácí vykřesal v 55. minutě Daniel Dědek, který vložil hůl do přihrávky Svozílka a touto šikovnou tečí nasměroval puk mezi betony gólmana v modrém. Minutu a devatenáct vteřin před koncem se hákováním provinil hostující Burian a domácí se rozhodli pro risk bez gólmana. Známá fráze „risk je zisk“ však dnes nebyla pravdivou. Do prázdné brány se trefil Lukáš Sobotka a uzavřel tak gólový výčet utkání.