Znovu na Hanou! Vsetín se poprvé v základní části utká s Přerovem

Jan Tajzler • 21.11.2022

Program Chance ligy po reprezentační přestávce trochu zvolnil, Valaši mohli po nepovedené sobotě ladit formu na středeční 23. kolo, které je po týdnu zavede znovu na Hanou. Vůbec poprvé v základní části na sebe narazí týmy Vsetína a Přerova. Třaskavý duel tradičních rivalů doprovází i fakt, že hned několik bývalých hráčů Vsetína obléká dres se Zubrem na hrudi. Podaří se Valachům i podruhé uspět na Hané a zlomit tak nepříznivou bilanci na přerovském ledě? Souboj Zubrů se Vsacany odstartuje v 18:00 na ledě Meo Arény.

Zubři nebodovali pouze ve třech duelech

Přerov znovu poskládal silný tým a i letos bude určitě mířit na pozice zaručující přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Zubrům se povedl vstup do sezony a pravidelně umí sbírat body, vždyť s prázdnou opustili ledovou plochu pouze třikrát a v domácím prostředí jen jednou, když je vynuloval Frýdek-Místek, jinak Přerov nedává kůži lacino a utkání umí odvést minimálně k bodovému zisku. Výše uvedené narušuje však trend posledních pěti utkání, když Přerovští nebodovali v zápasech s Frýdkem-Místkem (0:1) a Zlínem (1:5). Chuť si však svěřenci trenéra Romana Svobody spravili proti Pardubicím (3:1) a o víkendu zvládli krajské derby se Šumperkem 4:3 v prodloužení.

Tým Přerova tak aktuálně drží 4. místo a to ještě mají oproti soupeřům v okolí odehráli nejméně utkání. Produktivita hanáckého celku je rozložena mezi více hráčů. O jediný kanadský bod je na čele klubový odchovanec Jakub Svoboda (6+10. Daří se i bývalým vsetínským oporám, v Přerově se dobře aklimatizovali jak Antonín Pechanec (6+9) tak i David Březina (6+8), pro kterého to bude proti Vsetínu první soutěžní utkání po dlouhých pěti letech, kdy na Lapači působil.

Přerovský útok umí výrazně podpořit zadák i s extraligovými zkušenostmi Robert Černý (1+9). Na Hané kroutí druhou sezonu také zkušený obránce a nedávný vsetínský kapitán Tomáš Kudělka (2+7). Tradičně silné a spolehlivé má Přerov brankoviště. Nejvíce prostoru dostává letos z trojice maskovaných mužů teprve dvacetiletý Michal Postava, jenž ve 13 duelech pustil pouze 1.9 branky na zápas a úspěšnost zákroků má na skvělé hodnotě 93.95 procent, není tak divu, že se řadí mezi top brankáře soutěže.

Zubři jako tým jsou vysoce střelecky aktivní, za zápas vyšlou na branku téměř 35 střel, což je nejvyšší hodnota v soutěži. Přerov si umí i pomoci v přesilových hrách, kde se s procentuálním využití na hodnotě 20.99 řadí znovu mezi lídry Chance ligy. Je tak jisté, že ve středečním podvečeru nečeká Valachy nic jednoduchého.

Vsetín na výhru v Přerově čeká od ledna 2019

Nepočítáme-li přípravná utkání, uspěl Vsetín naposledy v Přerově 9. ledna 2019, kdy si odvezl všechny body za výhru 4:2. V utkání ze současných hráčů Valachů skóroval Adam Hořanský. Vsetín do Přerova nejezdí rád, ale letos už jednu černou bilanci zlomil, když po dlouhých šesti letech uspěl ve Frýdku-Místku a vůbec poprvé v rámci společného působení v rámci druhé nejvyšší soutěže uzmul tříbodovou kořist z Polárky.

Situace Valachů však rozhodně není růžová. Minulý hrací týden zanechal ve vsetínském mužstvu smíšené pocity. V Sokolově Vsetín přišel o dvoubrankové vedení a nakonec se vracel bez bodu. Chuť si Valaši spravili na Hané v Prostějově, kde brali všechny body za vítězství 3:1. Zdálo se, že úspěšnou odvetu si vsetínský tým připíše i doma na Lapači proti Litoměřicím, ale na kališníky nestačil ani tříbrankový náskok, který se zelenožlutému mužstvu rozplynul ve třetí třetině.

K tomu všemu se ve vsetínské kabině znovu rozmáhá marodka. Útočnicí Pavel Jenyš s Pavlem Klhůfkem už jsou v tréninkovém procesu a jejich návrat do sestavy je tak již pravděpodobný ve středečním utkání. Horší je to v defenzívě. Jiří Říha si zápasem v Přerově bude ještě odpykávat poslední zápas z celkových čtyř. Zranění jsou ale další dva zadáci Šimon Jenáček s Davide Kajínkem a velkou komplikací pro vsetínský tým je i ztráta brankářské jedničky Maxima Žukova. Zatím není úplně jasné, na jak dlouhou bude maskovaný muž Vsetínu chybět a trenéři pochopitelně s odtajněním této informace nespěchají. Prostor by tak i v dalším utkání měl dostat odchovanec David Sachr.

Třaskavý souboj Přerova se Vsetínem startuje ve středu od 18:00, k dispozici budou tradiční mediální prostředky pro sledování průběhu zápasu, textovou eportáž chystají na onlajny.com a přímý přenos připraví hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Ševčík, Krisl, Gréč, Novotný – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Kratochvíl, Pechanec, Březina – Goiš, Macuh, Dvořák – Dobša, Ministr, Jan Svoboda – Indrák.

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, Hryciow, O. Němec, Štach, Smetana (A) – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Š. Bláha – Hořanský, Štefka, Vítek (A) – Klímek.