Vstupenky online

Znova do průmyslového centra severu Moravy. Valachy čeká ostrý test s ambiciózní Porubou

Dominik Tobola • 02.09.2014

Nikdo by se asi nezlobil, kdyby výsledky v přípravě byly předzvěstí toho, co se bude dít v sezóně. Valaši jsou zatím stoprocentní. Jenže teď je s největší pravděpodobností čeká asi nejostřejší test. Po čtvrtečním utkání na ledě porubského mrazáku se nyní Jenáčkova družina představí již na hlavní hale, kde vyzve jednoho z největších aspirantů na letošní primát druholigové skupiny Východ. Ostravskou Porubu. Utkání začíná úderem osmnácté hodiny.

Poruba: Dvakrát mezi čtyřmi nejlepšími. Letos chtějí Ostravané o stupínek výše

Tým na to mají. Podmínky v Ostravě jsou. Kvalita na lavičce je i po odchodu Tomáše Sršně. Poruba by chtěla po dvou účastech v semifinále v druholigové skupině Východ přímo na vrchol. Týmová kostra zůstala stejná, k níž přibyla tři velmi zajímavá jména. Někdejší útočník sousedních Vítkovic Jakub Hulva. K němu můžeme počítat také Adama Červenku, který ovšem působil v týmu již od loňského ledna formou hostování z prvoligového Šumperka. Do defenzivních řad získala červeno-bílá skvadra městské části Poruba druhou ligou velmi protřelé jméno. Samozřejmě v pozitivním slova smyslu. Milan Ovšák již několik sezón pravidelně okupoval nejvyšší příčky v bodování obránců. Z Frýdku-Místku se do Poruby vrací, protože v roce 2009 v ní naposledy ochutil prvoligový hokej.

Opačným směrem míří trio obránců Wolf, Vajda a Hruzík a jeden útočník. Vlastimilu Zuberovi vedení ostravského celku poděkovalo za jeho služby a dalo mu možnost si hledat nové angažmá. Tým z průmyslového centra severu Moravy měl v přípravě takřka třicet hráčů, k nimž taktéž patří mladé naděje z juniorské kategorie: "Každým rokem se nám podaří zapracovat nějaké juniory do "A" týmu a byl bych rád, kdyby tento trend dvou až tří hráčů pokračoval i nadále. Letos se do základu probojoval Jan Puškár a Dalibor Mihal," osvětlil koncept zapracování do mužského hokeje manažer Pavel Hinner.

Teď už pojďme na výsledky. Tým ze slezské části Ostravy absolvoval na začátku přípravy pravidelný turnaj, který je pořádán právě na porubském stadionu. Domácí celek nejprve podlehl Opavě, poté rozdrtil extraligovou Žilinu a nakonec v souboji o bronz přetlačil další extraligový tým. Ambiciózní polský tým z Jastrzębie byl poražen v prodloužení. Rozhodla právě jedna z nových posil, Adam Červenka. Od té doby sehrála skvadra Martina Smetáka ještě tři utkání. V Novém Jičíně zvítězila 4:2, stejně jako Valaši si Slezané poradili s polskou dvacítkou (5:0). Ve čtvrtek však podlehli, nad síly bylo slovenské dravé mládí.

Vsetín: Valachy čeká na závěr přípravy těžká písemka ze dvou předmětů

První předmět se jmenuje Poruba, jehož zkoušku svěřenci Jenáčka a Hlobila absolvují dvakrát. Další písemku si dají zelenožlutí taky na druhý pokus. Ten první byl proti Přerovu úspěšný. Stejně jako ve škole. Tyto testy budou prověrkou, jak je na tom Vsetín bezprostředně před začátkem druholigové sezóny, k němuž již Valaši formují kádr. Jejich řady opustil Roman Nesrsta, k týmu se naopak najisto připojil centr David Hrazdíra.

Na marodce je stále letošní největší posila do útoku. Jan Kolařík má zlomenou ruku, leč už nyní trénuje s týmem na ledě a snaží se o co možná nejrychlejší zotavení a návrat na led. Ostatní hráči by měli být fit a připraveni na úterní test do Ostravy.

Sestavy obou týmů v minulém utkání:

Poruba: Gleich – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Sedlář, Hulva, Zachar, Seidler, Brnčál, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Chaloupka, Mihál.

Vsetín: Hromada (50. Bechný) – Hurtík, Žák, Báchor, Štědrý, Haloda – Nesrsta, Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Kubáč – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Daněk, Kývala.

banner pod článkem
×
Dnes v | Jun.
HK MD Šumperk
VHK ROBE Vsetín