Žije ve Španělsku a fandí Vsetínu. Teď Jakub Sachr podpořil klub penězi

Klub • 06.02.2014

Narodil se ve Vsetíně a odmala fandil místním hokejistům. A i když momentálně žije ve Španělsku, na své oblíbence nezapomíná. „Sleduji online přenosy ze zápasů na internetu,“ hlásí Jakub Sachr, toho času správce rybářského kempu na řece Ebro. „Také se dobře znám s trenérem Viktorem Hlobilem, píšeme si. Udržuji si přehled,“ říká vsetínský rodák, který se nyní odhodlal k sympatickému kroku: věnoval valašskému klubu finanční hotovost.

Sachr se do Španělska odstěhoval před pěti lety. Tehdy ovšem ještě netušil, že na Pyrenejském poloostrově zakotví dlouhodobě. „Dostal jsem se tam přes známého, který pracuje se zeleninou. Lákalo mě to, říkal jsem si, že to zkusím na jeden rok. A vidíte, z jednoho roku se vyklubalo pět let,“ usmívá se. Ve svém novém domově začal pracovat jako správce rybářského kempu. Práce ho chytila a tak ji dělá dodnes. „Starám se o rybáře, jezdím s nimi na vodu. Celá moje práce se točí kolem chytání ryb,“ popisuje.

Vždy dvakrát do roka - v lednu a červnu - pak Jakub přijíždí na pár dní do vlasti. Navštíví rodinu, pobude s přáteli a vrací se za prací. Pokud je hokejová sezóna, nikdy ve svém českém intermezzu nezapomene zamířit na Lapač. Nejinak tomu bylo v posledních dnech. Vsetínští hokejisté zažívají úspěšné období, ve středu vyhráli v Novém Jičíně a zaznamenali už deváté vítězství v řadě. „Klukům se daří. Bruslí, jezdí jim to. Hrají hodně slušný hokej a já jsem moc spokojený,“ tvrdí Sachr.

Také proto se nyní odhodlal k sympatickému činu. Kontaktoval vsetínské vedení a nabídl sponzorskou částku ze svých peněz - čtyři tisíce korun. „Byl jsem se podívat na hokeji v Hodoníně, kde takové akce probíhají. Tak mě napadlo, že bych se mohl inspirovat,“ usmívá se. „Pobavil jsem se o tom s vedením a nápad byl na světě.“

Valašský hokejový klub nabídku kvitoval s velkým potěšením. A rozhodl, že se získané peníze využijí jako dárek pro fanoušky. Pořídil za ně značkový tablet Prestigo MultiPad 4 Quantum 7.85, který mohou diváci vyhrát v soutěži během sobotního derby s Valašským Meziříčím. Jakub Sachr na utkání samozřejmě nebude chybět. „Hodně se těším. Je to ostatně poslední zápas, který uvidím. Příští týden totiž odlétám zpátky do Španělska,“ říká.

Dlouho bez kontaktu však s oblíbeným klubem nebude. Už v létě se totiž na Ebro chystá rybařit trenér Viktor Hlobil. „Byl za mnou i loni. Ve Španělsku se mu líbilo, takže se tento rok chystá vypravit znovu. Bude to prima,“ uzavírá Sachr.

Soutěžte o tablet Prestigo MultiPad 4 Quantum 7.85

Soutěž bude probíhat na sobotním utkání Vsetína s Valašským Meziříčím

V přestávce po první třetině budou mezi diváky vhozeny tenisové míčky

Pokud chytíte míček a naleznete v něm žeton, postupujete do druhého kola

V přestávce po druhé třetině bude probíhat druhé kolo – střelba pukem na bránu

Nejúspěšnější střelec získá značkový tablet Prestigo MultiPad

Poslední valašské derby této sezony začíná v sobotu 8. února v 17:30 na Zimním stadionu Na Lapači!