Zatím si na to ještě zvykám, říká o přechodu mezi muže Tom Ondračka

Anna Pavlína Sedláčková • 16.08.2019

Mezi nováčky vsetínského A-týmu patří i Tom Ondračka, který přišel z juniorky a zatím si v týmu zvyká. „Je to rychlejší, silovější, víc taktiky, všechno je de facto úplně jiné,“ vyjadřuje se k rozdílům mezi kategoriemi devatenáctiletý obránce. V zápase se Slávií se předvedl hned v první třetině, kdy vstřelil první gól zápasu, svůj první v seniorské kategorii. „Je to určitě super, dát první gól tady doma,“ říká, ale svůj gól a asistenci, kterou přidal ke konci první třetiny, by vyměnil za lepší hru.

Tome, jak se vám hrálo proti Slavii?
První třetina byla dobrá, pak už to bylo horší. Bylo to náročné hlavně tím, že na mě padla trošku psychická deka a moc mi to nešlo.

Co říkáte na to, že to byla taková přestřelka?
Nám tam napadaly rychlé góly, pak už jsme to do druhé třetiny trošku podcenili. Bylo to víc vyrovnané, museli jsme do toho víc kopnout. Naštěstí se to povedlo a vyšlo to.

Jaký vidíte rozdíl mezi juniorkou a A-týmem?
Je to rychlejší, silovější, víc taktiky, všechno je de facto úplně jiné. Už jsem to zkusil vloni, takže s tím už nějaké zkušenosti mám.

A jak se vám mezi muži hraje?
Zatím si na to ještě zvykám. Ten přechod mezi mládežnickými kategoriemi a muži není nejjednodušší, takže doufám, že to zvládnu co nejdřív.

Co říkáte na spolupráci v obraně, s kým jste hrál v obranné dvojici a jak se vám hrálo?
Hrál jsem s Jirkou Drtinou, což je v podstatě zkušený obránce, který má několik startů v extralize, takže si to můžu jen pochvalovat, protože má pro mě hodně rad a můžu se ho na cokoliv zeptat. Hodně mi radí na střídačce, hodně se spolu bavíme o hokeji, je to fajn.

Jaký máte pocit z prvního gólu?
Je to určitě super, dát první gól tady doma, ale radši bych ho vyměnil za lepší hru. Moc mi to nešlo.

Kromě gólu jste zapsal i jednu asistenci. Změnilo to nějak váš pohled na čtvrteční zápas?
Ani ne. Moc mi to nepomohlo.

A co další zápasy, které jste letos odehrál v přípravě?
Řekl bych, že s Trenčínem to bylo v pohodě. V Přerově mi to ale taky moc nevyšlo, tam jsem se trochu trápil.

V čem vám to nevyšlo?
Zatím se trápím bruslařsky, v rozehrávce. Víceméně to, co mi šlo loni v juniorce, mi letos nejde.

A jaké jsou zatím nejčastější chyby týmu?
Při prvních třech gólech chyběl důraz na brankovišti. Jinak si myslím, že si to ještě sedá, ještě to bude chvilku trvat, než to bude ideální.

Už víte, zdali budete hrát v další sezóně za juniorku, nebo za A-tým?
Sám nevím. Uvidí se, jaká bude úroveň juniorky a podle toho, jestli to bude potřeba. Určitě se tam budeme chtít vrátit zpátky. Nevím ale, jak moc tomu pomůžu, snad co nejvíc.