Zápas u Bobrů skončil debaklem. Fanouškům se musíme omluvit, má jasno bek Zavrtálek

Michal Veselý • 15.10.2009

Tak to byla bída. Zápas, na který se vsetínští fanoušci těšili snad nejvíc, dopadl fiaskem. Absolutním fiaskem. Po první ještě slušné třetině a nevyužitých šancích na začátku druhé části ovládli led Bobři, což přiznává jeden z mála bojujících Valachů - obránce Pavel Zavrtálek. „Můžu soupeři jen gratulovat, byl lepší, vítězství si zasloužil. Náš přístup nebyl dobrý," smutně konstatoval asistent kapitána.

Pavle, zápas proti Valašskému Meziříčí se ti asi nebude hodnotit lehce, viď?
Můžu soupeři jen gratulovat, byl lepší, vítězství si zasloužil. Přístup k zápasu nebyl dobrý, zasloužili jsme si prohrát. Nevím, co k tomu říct, chtěl bych se omluvit fanouškům, kteří tady přijeli, byli výborní. Na co soupeř sáhnul, to mu vyšlo, měli výborné přesilovky. Nám se naopak vůbec nedařily. Musíme se připravit na další utkání doma, hlavně Na Lapači musíme vyhrávat. Když k tomu získáme nějaké body venku, bude to bomba, bude to super.

Pro fanoušky je zápas s Valmezem nejprestižnější…
To je mi jasné, pro nás je to taky strašně prestižní, hlavně pro mě a pro Pepu Štrauba, kteří jsme zde hráli. Můžu říct, že nás ta prohra mrzí, neradi prohráváme. Já osobně nenávidím prohry a ještě s takovým potupným výsledkem. Musíme jim to vrátit u nás, budou pod tlakem, budeme do nich bušit a třeba jim dáme desítku.

Za stavu 2:0 jste Markem Kneblem snížili a vypadalo to, že byste se mohli vrátit do zápasu?
Vyšla jim náhodně přesilovka, pak jsme za stavu 3:1 nedali šance, které jsme měli. Platilo staré přísloví nedáš – dostaneš. Soupeř byl pak v laufu a napadalo jim to tam.

Našel bys na zápase nějaké pozitivum?
(usměje se) Dá se najít, určitě to byla nezdolná víra našich fanoušků ve vyrovnání nebo ve vítězství. Doufám, že fanoušci vědí, že umíme hrát úplně jinak, že umíme bojovat.

V závěrečné třetině byla viditelnost asi hodně špatná, fanoušci zapálili dýmovnice. Jak to vypadalo na ledě?
Na ledě to bylo v pohodě, když se „svítilo“, tak jsme viděli lépe na ten puk. Aspoň že ti fanoušci byli výborní.

V sobotu vás čeká Opava, přijde omluvenka v podobě výhry?
Tak určitě, nic jiného nám ani nezbývá. Pro mne je to výhra na 100%. Že bychom prohráli, o tom ani neuvažuji.