Zápas jsme měli pod kontrolou. Za branku jsem rád, ale hlavní je vítězství, říká Stanislav Báchor

Redakce • 29.09.2015

Valaši si v šestém zápase sezony připsali tříbodové vítězství za výhru nad nováčkem soutěže z Kopřivnice. Slušně zaplnění Lapač i díky hostujícím fanouškům sledoval poměrně jednostranné utkání, které s přehledem ovládli domácí hokejisté. Skóre 5:0 mohlo být i vyšší, ale hosté díky skvělému Vrbovi inkasovali v uvozovkách pouze pětkrát. „Soupeře jsme nechtěli podcenit. Myslím si, že jsme utkání měli pod kontrolou,“ sdělil po utkání střelec jedné z branek Stanislav Báchor.

Po zápase s Frýdkem, jak jste se připravovali na Kopřivnici?
Měli jsme po zápase jeden trénink a v pondělí se hrálo znovu. Trénink byl spíš na „vyježdění“ utkání ve Frýdku, takže šlo spíš o regenerační věc. Věděli jsme, že Kopřivnici nesmíme podcenit a doma konečně naplno bodovat, protože se nám ze startu soutěže zatím moc nedaří. Jsme rádi, že jsme to zvládli i díky fanouškům, kteří byli opět skvělí.

Vaše vítězství bylo i herně poměrně jednoznačné. Hráli jste tak dobře nebo je pravdou, že Kopřivnice je přeci jen slabší tým?
Myslím si, že jsme zápas měli celou dobu pod kontrolou. Opět jsme však byli velmi často vylučování, což by se nám doma nemělo stávat, zvlášť když soupeře přehráváme. Máme štěstí, že pokud se soupeř dostal do šance, tak Petr v bráně všechno pochytal.

V utkání se vám podařilo skórovat, jak ona radostná situace vznikla?
Martin Kubo s Dráčkem si v rotaci dobře vyměnili puk, Onder mi přihrál na modrou a já bránu zápěstím přesně trefil. Spadlo to tam hlavně díky velmi dobré práci Dina před brankou, jejich gólman nic neviděl, jinak by asi neměl problém.

Pamatujete si svůj poslední přesný zásah? Má to pro vás nějaký osobní význam?
Je pravda, že nejsem zrovna střelec, ale aspoň se mi to dobře pamatuje (směje se). Myslím, že jsem jeden dal už v přípravě a v soutěži vloni v Hodoníně. Je jasné, že branka udělá člověku radost, ale vždy je hlavní celkový úspěch týmu.

Ze čtyř domácích zápasů jste naplno bodovali teprve podruhé. Čím to, že se doma zatím moc nedaří?
Těžko říct, možná je to i dobrou obrannou hrou soupeřů, kterou se u nás prezentovala Technika nebo Poruba. Z naší strany je to určitě malým důrazem u naší brány a neproměňování šancí. Kopřivnici jsme pět branek dali, ale také jsme dalších pět velkých šancí nevyužili. Věřím, že je to otázka času, kdy si všechno sedne. Všechno musíme ještě vypilovat, ale myslím si, že už jen tak doma neprohrajeme.

Jak se vy osobně vyrovnáváte s hrou soupeřů, kteří jsou většinou urostlejší postavy než vy sám?
Je fakt, že někteří jsou fakt obři (směje se). Nechci se vymlouvat na svoje fyzické rozměry. Musím být vždy připraven tak, abych se jim vyrovnal. Je pravda, že většinu situací musím řešit hlavně technicky.

Petr Hromada vychytal první nulu a získal klobouk pro nejlepšího hráče. Co říkáte na jeho výkony a bude jej čistý štít něco stát?
Petr si jej zaslouží dlouhodobě, chytá skvěle už několikátou sezonu. Ukazuje neskutečný pokrok a je velmi obdivuhodné, jak na sobě neustále pracuje. Pro nás mladší kluky je to velmi dobrý příklad. Čistý štít? Určitě tam nějaké svačinka bude, popřípadě nějaký peníz do týmové kasy.

Klobouk pro nejlepšího hráče míří na hlavu Petra Hromady!

Video zveřejněné uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),

V sobotu zajíždíte do Břeclavi, kde se na vítězství vždy těžko dře. Jak na Lvy, abyste bodovali naplno?
V Břeclavi to nikdy není žádný med, jako nikde, avšak hřiště je tam obrovské, ale celkově je to tam pro mě divné. Lvi mají kvalitního gólmana, který se těžko překonává. Nicméně si myslím, že více prostoru nám poslední dobou i vyhovuje, takže rozhodně jedeme na jih Moravy pro jasný cíl a to tři body.