Za výhru jsme rádi, ale náš výkon nebyl optimální, hodnotí zápas s Technikou Vojtěch Šilhavý

Kristýna Zigmundová, Helena Hegeďová • 08.01.2017

Po pauze nastoupili Vsetínští k zápasu na ledě Techniky Brno. „Nepředstavovali jsme si, že to bude až takové drama,“ okomentoval Vojtěch Šilhavý těsnou výhru nad brněnským celkem, kterému patří poslední místo tabulky. „Musíme jednoznačně zlepšit obranu,“ burcuje dvaadvacetiletý odchovanec Kladna, jelikož již ve středu čeká na Valachy domácí utkání proti Porubě. “Musíme se do dalšího zápasu zvednout, protože by se nám takováto hra mohla vymstít.“

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Z naší strany to nebylo povedené utkání. Musíme se do dalšího zápasu zvednout, protože by se nám takováto hra mohla vymstít. Do zápasu musíme nastupovat na 100%. Určitě jsme tady rádi za výhru, ale náš výkon nebyl optimální.

Očekával jste takovýto vývoj zápasu?

Měli jsme dlouhou pauzu a nevěděli jsme, s čím Technika přijde. Minulý zápas odehráli se Šumperkem, takže jsme čekali, že kousat budou, ale asi jsme si nepředstavovali, že to bude až takové drama.

V průběhu utkání bylo brankové skóre hodně vyrovnané, což jistě nikdo nečekal. Co na to říkáte?

Slušné to opravdu není. Neměli bychom dostávat tolik gólů a určitě musíme zlepšit naši hru dozadu. Zbytečně jsme tam prohrávali osobní souboje a od toho se to také odvíjelo. Musíme jednoznačně zlepšit obranu.

Technika jako první vstřelila branku, viděl jste tuto situaci?

Nevím, jak to přesně padlo, ale myslím, že tam ještě hráč dorážel z pravé strany. Tím se opět vracím ke špatné hře v obraně, protože tam byl důraz na brankovišti, kde by určitě neměl být někdo schopný dorážet. V obraně musíme mít větší důraz a musíme hrát víc do těla.

Z prvních dvou střel Techniky padly dva góly. Kde byla chyba a mohl se na tomto průběhu utkání podílet i gólman Petr Hromada?

Ne, určitě se na tom on sám nepodílel. Petr je skvělý gólman a měl to rozhodně těžké. To, co my tam před ním dovedeme předvést, je někdy neuvěřitelné. Na něj tam potom jdou dvě střely a on inkasuje, tohle je ale naše chyba. Před ním klobouk dolů, že chytal tak, jak chytal. Jak říkám, je to výborný gólman a chyba byla spíše u nás vepředu.

Sám jste vstřelil pátou branku, kdy jste zvyšoval na 4:5.

Hráli jsme myslím přesilovku a já jsem tam vyhrál buly na Vavroše (Tomáše Vávru) a šel jsem před bránu. Goša (Radim Ostrčil) to tam z voleje vystřelil a já jsem to nějak tečoval hokejkou mezi nohy. Pak jsme si to ale měli pohlídat. Vedli jsme 6:4 a opět jsme z toho nechali udělat úplně zbytečně drama.

V dalším zápase přijede na Vsetín druhá Poruba, co nám řeknete k tomuto duelu?

Musíme rozhodně zvednout hlavu a zamyslet se nad sebou, protože do toho zápasu musíme vletět na 100% a nedat jim ani čuchnout. Je to souboj prvního s druhým, ještě k tomu před domácími fanoušky, tak jim chceme udělat radost a hlavně vyhrát.

Právě v zápase s Porubou obléknete naposledy třetí sadu dresů, které se hned po zápase budou dražit a výtěžek bude putovat na konto organizace SONS. Jak vy sám hodnotíte tyto akce, kterých se Vsetín účastní?

Tyto akce jsou vždy výborná věc a těm lidem to hodně pomůže, takže klobouk dolů. Já si moc vážím toho, že se osobně můžu na těchto akcích podílet a pomoct tak někomu, kdo to potřebuje.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov