Za jasného vedení se všichni splašíme, mrzí Šimona Jenáčka

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 17.11.2018

„Mysleli jsme, že jim dáme desítku a půjde to samo,“ komentuje sedmnáctiletý obránce Šimon Jenáček povedený vstup do utkání, po kterém však následovaly dvě rychlé přerovské branky v posledních dvou minutách druhé třetiny. A Valaši tak z pohodlného tříbrankového vedení hodně ztratili. „Pak se začalo hrát víc do defenzivy,“ vzpomíná nejproduktivnější vsetínský bek na další vývoj utkání, ve kterém mimo jiné vsítil dvě branky.

Šimone, co říkáte na vstup Přerova do zápasu?
Vstup do zápasu jsme měli určitě lepší, vletěli jsme do toho. Oni byli spíš takoví ospalí, pravděpodobně se na tom podepsala i ta reprezentační pauza. Určitě tam zaspali a my jsme jim hnedka dali gól, jejich gólman tu situaci podcenil a odskočili jsme jim. Takže si myslím, že začátek utkání jsme měli určitě lepší.

Po inkasované brance však soupeř přidal, nezaskočilo vás to?
No, taková už bohužel je naše hra, že se za jasného vedení všichni splašíme. A pak chceme nahnat kanadské body a místo toho, abychom si pohlídali vysoké vedení, třeba 3:0 jako teď, hráli zkušeně a zodpovědně, tak se splašíme a chceme si všichni nahnat body. Bohužel tam padl nějaký gól z dobré akce a celý náš systém, který jsme hráli, se zhroutil. Přerov nás začal i přehrávat, dvě minuty před koncem první třetiny dal na 3:2, a tím se dostal na koně.

Zmiňoval jste vedení 3:0, jak se proti Přerovu s takovým náskokem hraje?
Jak říkám, celkem nás to ukolébalo. Začátek jsme měli lepší a tím, jak jsme dali góly, jsme se uspokojili. Mysleli jsme, že jim dáme desítku a půjde to samo.

Čekali jste, že hned v první třetině padne pět branek?
To jsme určitě nečekali. Mají hodně kvalitního gólmana, ze Zlína tam nějak hostuje Daneček Šimonů. Ty zápasy s nimi bývají zrádné, tady jsme je porazili 2:0, venku jsme prohráli 2:4. Pět gólů za první třetinu jsme ale určitě nečekali.

Čím byla druhá třetina jiná?
Trenéři nám k tomu něco řekli. Něco o tom, že jsme se splašili a začali hrát jinou hru, než jsme chtěli. Jim určitě trenér taky něco řekl a začalo se hrát víc do defenzivy. Týmy defenzivnější a hra se stáhla.si spíš chtěli pohlídat, aby nedostaly gól, o to víc to bylo

Doprovázela ji také častá vyloučení, s čímž máte problém již delší dobu…
Je to furt ta samá písnička. Nevím, čím to je, že se to neustále opakuje. Sám jsem tam měl nějaké trestné minuty, nadával jsem si za to. Plyne to většinou z nějakých osobních chyb, většina faulů jsou v útočné třetině nebo ve středním pásmu, kde by se takové hloupé fauly neměly dělat. Bohužel si tím neustále shazujeme hru.

Vy sám jste v utkání vstřelil dvě branky, jak tyto situace vypadaly?
Tak první vyplynula z nějakého tlaku. Měli jsme přesilovku a už dlouho jsme se drželi v pásmu. Pak jsem to přehrál na Dana Klímka, který z jedničky dobře dával hned na bránu. Gólman to ke mně vlastně vyrazil a z úhlu jsem to tam jenom vrátil a naštěstí to tam padlo. A druhá branka byla ve třetí třetině, kdy jsme si snažili hlídat náskok. Hráli jsme zodpovědněji, ale dostal jsem to modrou, tak jsem to jednoduše hodil na bránu. Gólman neviděl a spadlo mu to tam.

Druhou asistenci u první zmiňované branky má váš bratr. Jaké je hrát s ním v jednom týmu?
Určitě je to příjemné. Nečekal jsem, že se tato příležitost vyskytne, je přeci jenom o dva a půl roku starší. Nicméně je to příjemné, předává mi zkušenosti. Hodně ze své hry jsem vlastně odkoukal od něho, takže mi hodně pomáhá.

Nyní vás čeká zápas s Havířovem, který se jeví jako velmi důležitý s ohledem na postup. Jak se na něj připravíte?
Příprava už určitě začíná hned teď po zápase, kdy kluci regenerují. Šli jsme do studené vody. Musíme do toho vletět minimálně tak, jak v tomto utkání. Opět je to tým s dobrým gólmanem, kterého si stáhli, a myslím si, že když navážeme na výkon, tak je můžeme udělat.