Výkonný výbor o podobě ligy nerozhodl, jasno by mohlo být příští týden

Václav Trávníček • 06.06.2014

Ačkoliv měl výkonný výbor hokejového svazu ve čtvrtek rozhodnout o podobě třetí nejvyšší soutěže v nadcházející sezoně, jednání do situace více světla nepřineslo. Téma přitom bylo na stole už minulý týden, kdy se v Praze konal aktiv druholigových klubů, a jeho vyřešení bylo posunuto právě na čtvrteční odpoledne. Otazníky tak stále visí nad formátem soutěže, počtem účastníků v jednotlivých skupinách a tedy i rozlosováním. Podle aktuálních informací by mohly zmizet koncem příštího týdne, kdy zasedá sportovně technická komise svazu.

Rozhodnutí o podobě soutěže mělo padnout již minulý týden, zbrzdily ho však kluby z Orlové a Valašského Meziříčí. Podle prvních informací nepodaly v termínu přihlášku, jak se však později ukázalo, problém byl vážnější - oba hokejové subjekty trápily nedořešené závazky z loňské sezony. Proto bylo jednání přesunuto na čtvrtek, ovšem ani ten definitivu nepřinesl.

Podle předběžné domluvy by měla být třetí nejvyšší soutěž znovu rozdělena do dvou skupin. Ta západní čítá osmnáct účastníků, východní jedenáct. Rozdělení proběhlo opět podle geografické příslušnosti jednotlivých klubů k regionům. Morava je letos chudší o Prostějov, který na jaře postoupil do první ligy, v níž shodou okolností vystřídal Beroun. Ten byl nově zařazen „na Západ“.

Předpokládaná podoba druholigových skupin:

Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.

Stejný jako loni by měl letos být i herní systém: české kluby v základní části odehrají 34 utkání (dvoukolově doma - venku), moravské o šest více (čtyřkolově doma - venku - doma - venku). Série play-off se budou hrát na tři vítězné zápasy a protože byl letos hokejovým svazem zaveden přímý postup do vyšší soutěže, mohou do vyřazovacích bojů zasáhnout pouze ti hráči, kteří mají v základní části za svůj klub odehráno nejméně 50 procent utkání.

Po skončení play-off bude na programu kvalifikace za účasti třech týmů, jež se utkají o jedno postupové místo do první ligy. Z východu do kvalifikace postoupí celkový vítěz play-off, ze západní skupiny oba vítězové semifinálových sérií. Do krajské soutěže automaticky spadnou dva nejhorší celky základní části.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou:

7.8. Vsetín - Přerov
14.8. Vsetín - Břeclav
21.8. Vsetín - Opava
26.8. Opava - Vsetín
28.8. Vsetín - Poruba
2.9. Poruba - Vsetín
5.9. Přerov - Vsetín

Vsetínští hokejisté už také znají jména soupeřů pro přípravné zápasy. První utkání mají na programu 7. srpna, tedy asi týden poté, co poprvé vyjedou na led. Poslední prověrka proběhne 5. září, dvanáct dní před plánovaným startem soutěže. Během necelého měsíce sehrají Valaši sedm duelů.

Nový ročník 2. ligy pravděpodobně odstartuje 17. září, kdy Vsetín podle předběžného rozlosování přivítá na domácím ledě Nový Jičín. Jak ale dosavadní jednání o podobě soutěže ukazují, všechno se ještě může na poslední chvíli změnit.