Vyjádření klubu k rozhodnutí VV ČSLH

Klub • 12.10.2018

Náš klub ve čtvrtek obdržel informaci a stanovisko VV ČSLH k podaným odvoláním našeho klubu v kauze „úmyslně“ obdržené branky při utkání ELJ mezi týmy HC Zubr Přerov a Valašským hokejovým klubem. Rozhodnutí VV bereme na vědomí, máme před sebou více jak tři čtvrtiny soutěže a na vzniklou situaci musíme reagovat, abychom zabezpečili fungování juniorského týmu pro zbytek sezony. Celkově jsme z rozhodnutí VV zklamáni, jelikož trest i po snížení finanční pokuty je pro celý náš klub extrémně vysoký a nyní zejména v podobě výše trestu pro našeho trenéra juniorky p. Juraje Juríka.

Náš klub v uplynulém měsíci vyvinul maximální snahu, aby potrestání našeho klubu ve všech směrech bylo úplně zrušeno, příp. sníženo na co nejnižší hranici, což se bohužel nestalo. Překvapivě nezapůsobily ani názory odborné veřejnosti, anket na internetu, vyjádření v médiích, hokejových odborníků na obrazovkách ČT atd. . Abychom předešli jakýmkoliv spekulacím, přinášíme úplné znění našich odvolání ve věci finanční pokuty klubu a trestu pro trenéra, které jsme podali k VV ČSLH k projednání.

»Rozhodnutí VV ve věci odvolání klubu VHK Vsetín a trenéra Juraje Juríka

„Takové rozhodnutí jsme rozhodně nečekali, bereme jej sice na vědomí, ale rozhodně se s ním neztotožňujeme. Je tady možnost odvolat se k civilnímu soudu a budeme nad tím v klubu uvažovat. Jsme ale především hokejový klub, který chce řešit a dělat hokej a mrzí nás, že nastavením nedokonalého pravidla, na které byl hokejový svaz předem upozorňován, se musíme vůbec celý měsíc zabývat. Původní problém nastal už dříve někde jinde a ne 9. září na zimním stadionu v Přerově. Bohužel ve čtvrtek zvítězila lidská ješitnost nad zdravým rozumem,“ sdělil jednatel klubu Daniel Tobola.

Dokumenty o odvolání se klubu a trenéra k VV ČSLH

»Odvolání klubu k VV ČSLH (klikněte)

»Odvolání p. Juraje Juríka k VV ČSLH (klikněte)