Vybojuje Vsetín v dračím doupěti finále?

Václav Trávníček • 27.03.2009

Schází jediné vítězství a vsetínští hokejisté nasadí svému působení v play off korunu. Pokud dnes Hlobilova družina porazí Draky na jejich ledě potřetí za sebou, stane se prvním finalistou východní skupiny. „Do Šumperka jedeme úplně v pohodě. Prostě to tam zkusíme. My můžeme, zato oni musí,“ hlásí veterán Josef Štraub, jenž připomíná, že cíl sezóny – čtvrtfinále – je už splněn. Všechno další je pro Vsetín příjemnou nadstavbou. „Proto nás páteční utkání a vedení 2:0 na zápasy absolutně nesvazuje,“ usmívá se.

Pohoda je ze vsetínské kabiny přímo cítit. Valaši vědí, že i kdyby páteční duel venku ztratili, mají stále výhodu mečbolu. Další zápas by se navíc hrál Na Lapači, kam hráče přišly minule podpořit více než čtyři tisícovky diváků. Zato nálada v šumperském táboře by se dala přímo krájet. Klub, jenž má kádr složený z profesionálů a který už před sezónou vyhlásil atak na postup zpět do první ligy, je ve složité situaci. V sérii s podceňovaným Vsetínem prohrává 0:2 na zápasy a psychicky to špatně snáší. Navíc se nemůže spolehnout na stabilní výkon gólmana.

Šumperský Maláč pustil v prvním semifinále branku přes celé hřiště vteřinu před sirénou, čímž týmu prohrál zápas. Ve středeční odvetě na Lapači zase inkasoval laciný gól, kterým Valaši odskočili na 2:0. Brankami z dálky je Pavel Maláč pověstný, své by mohli vyprávět třeba fanoušci Komety Brno. Potvrdí Maláč, že je tím druhem brankářů, kteří v rozhodujcích okamžicích selžou? „Dobrý tým ale třikrát po sobě neprohraje. Takže uvidíme, jestli jsme dobrým týmem,“ poznamenal před zápasem šumperský kouč Jiří Režnar.

Otazník visí nad sestavami obou celků. Kluby si v průběhu play off chrání své hráče a informace o zraněních záměrně nevypouštějí ven. Jisté však je, že za Vsetín nenastoupí útočník Podešva, jenž dostal v předchozím zápase trest ve hře za faul na šumperského Novosada. Ten by naopak nastoupit mohl, jestliže mu to zdravotní stav dovolí.

Třetí semifinále začíná v 18 hodin na šumperském zimním stadionu. Ve stejný čas začíná hrát i druhá dvojice, tedy Orlová a Valašské Meziříčí. Vítěz pátečního duelu se ujme vedení 2:1, neboť série je zatím vyrovnaná.

Základní část

Salith Šumperk - Valašský hokejový klub 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Hulva (Kubala), 20. Vymazal (Meluzín), 60. Hulva (Brunec) - 41. Ašer (Zavrtálek, Mikeš).

Valašský hokejový klub - Salith Šumperk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 13. Zavrtálek (Klabačka), 32. Podešva z trestného střílení - 10. Vymazal (Osina), 24. Žalčík (Peška), 38. Drábek, 42. Fischer (Drábek, Čížek).

Nadstavbová část

Salith Šumperk – VHK Vsetín 2:3pp (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
Branky: 29. Novosad. (Duba, Sedlák), 32. Ambruz (Vymazal, Osina) - 30. Knebl (Podešva, Ašer), 50. Tesařík (Vaněk, Jurík) , 61. Mikeš (Tesařík). Rozhodčí: Dědek - Humpolíček, Pospíšil.

VHK Vsetín – Salith Šumperk 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky: 20. Hrňa (Mikeš), 28. Šimek (Marek, Vaněk), 46. Hrňa (Černý, Štraub), 52. Tesařík (Haschka) - 4. Ambruz (Hulva), 11. Hulva (Ambruz), 37. Stejskal (Novosad).

Semifinále

Salith Šumperk - Valašský hokejový klub 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 53. Hulva (Stejskal) - 18. Pšeja (Šimek, Matula), 60. Štraub.

Valašský hokejový klub – Salith Šumperk 4:2(2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 6. Štraub (Mikeš), 14. Hrňa (Podešva, Zavrtálek), 31. Hrňa (Podešva, Ašer), 60. Tesařík (Mikeš, Štraub) - 38. Hulva, 54. Drábek (Stejskal, Novosad).

Sestavy v minulém zápase:

Salith Šumperk: Maláč (14. Daneček) - Osina, Hegegy, Blanár, Ondráček, Holík, Sedlák, Vrtík - Brunec, Drábek, Meluzín, Domian, Hulva, Ambruz, Rozum, Novosad, Duba, Stejskal.

Valašský hokejový klub: Plšek - Matula, Šimek, Rajnoha, Černý, Zavrtálek, Pšeja, Bezouška - Knebl (46. Gergela), Klabačka, Vaněk - Tesařík, Mikeš, Štraub - Hrňa,Podešva, Ašer - Gajdošík, Plachtovič.