Vsetínu se na ledě Techniky daří, potvrdí to i tentokrát?

Tomáš Kopecký • 24.10.2016

Týdenní přestávka je u konce, Valaši ve středu naskočí zpět do rozjetého druholigového kolotoče. Ve venkovním utkání je čeká brněnská Technika, která po výrazné letní obměně kádru nezažila úspěšný vstup do sezóny a momentálně drží osmou příčku. Vsetínští jsou tedy z pozice druhého týmu tabulky velkými favority, v sovím hnízdě se jim navíc tradičně daří. Zelenožlutým může hrát do karet také podpora fanoušků, kteří v Brně vždy dokáží vytvořit domácí atmosféru. Kdo se bude po utkání radovat? Repríza loňského semifinále startuje ve středu 26.10. od 18:00.

Brněnští vysokoškoláci se řadí mezi týmy, které Vsetín ze svého druholigového působení dobře zná. Sovy nastupují v této soutěži od roku 2004 a mezi jejich největší úspěchy se řadí trojnásobná účast v baráži o 1.ligu. I poslední sezóna se nesla ve znamení solidního úspěchu, Brňané totiž postoupili do semifinále, ve kterém po nesmírně dramatické bitvě podlehli právě Valachům v poměru 1:3 na zápasy.

Technika Brno: Vzhůru k lepším výsledkům

Od té doby se však v jihomoravském týmu udály velké změny. Kabinu opustila řada dlouholetých opor a kádr nyní tvoří především mladí hráči, kteří ještě nedosahují takové výkonnosti. Gólman Pavel Jekel zkouší štěstí v Třebíči, do Hodonína směřovalo své kroky úderné duo Petr Jurča, Jakub Kadlec. V neposlední řadě stojí za zmínku také odchod kapitána Jana Habrovce, který u týmu působil od samotného vzniku v sezóně 2004/5. Všechny tyto odchody se samozřejmě podepsaly na bídném začátku sezóny ze strany svěřenců trenéra Kaňkovského. Z prvních šesti duelů získali vysokoškoláci pouze dva body a krčili se na posledním místě tabulky. Paradoxem je to, že jediné dva body získali za vítězství po nájezdech nad silnou Porubou. Poté se forma týmu trochu zvedla, Sovy zdolaly Kopřivnici, Nový Jičín a Valašské Meziříčí a opustily poslední místo tabulky. Poslední odehraný zápas si však hokejisté z jihu Moravy rozhodně za rámeček nedají, v souboji se Šumperkem prohráli vysoko 1:9.

Ve statistikách nenalezneme hráče, který by výrazněji vynikal. Nejvíce bodů v dosavadním průběhu nasbíral Ondřej Stehlík (5+3), s dvoubodovým odstupem za ním se nachází Patrick Brzobohatý (3+3). Pět bodů má na svém kontě hned dvojice hráčů, Jan Boček a Peter Bustin.

Vsetín: Šest vítězství v řadě, přijde i sedmé?

Vsetínští hokejisté jsou v úplně rozdílné pozici než jejich středeční soupeř. Z devíti utkání prohráli pouze jednou, navíc drží sérii šesti vítězství v řadě za sebou. Ani to však v současné chvíli nestačí Valachům na první příčku tabulky, jelikož ostravská Poruba je na tom ještě o tři body lépe. Musíme však dodat, že Ostravané mají odehráno o dva zápasy více, proto drží Vsetín všechny trumfy ve svých rukou. V následujících týdnech čeká Valachy obtížný los, který více napoví o formě nabitého kádru. Zelenožlutí změří síly po Technice také s Porubou a Hodonínem.

V posledním odehraném zápase otestoval Valachy Šumperk. Těžkou zkouškou prošli zelenožlutí na výbornou, přestože se jim vůbec nevydařil úvod zápasu a po šesti minutách prohrávali 0:2. Šurého nahradil v bráně Hromada a nový impuls týmu pomohl. Domácí otočili vývoj utkání a zásluhou povedené třetí periody zvítězili 7:3. „My jsme tlačili, soupeř přijel s taktikou hrát na brejky, což jim vycházelo. Byly situace, kdy Šumperk mohl dát i další branky. Naštěstí se nám podařilo srovnat. Zlom byl, když soupeř neproměnil trestné střílení a nám to naopak do branky napadalo a odskočili jsme. Na náš vkus byl zápas moc hektický, pro lidi asi dobré i co se hodně branek týče. Musíme hrát určité herní situace více zkušeně. Nenabízet tolik šancí soupeři,“ hodnotil po utkání Luboš Jenáček.

V kanadském bodování vede Radim Kucharczyk (6+10), stejným počtem branek disponuje také Jan Kolařík (6+8). Útočná síla Vsetína je obrovská, o čemž svědčí průměr více než pěti vstřelených branek za zápas. Zároveň však mají zelenožlutí nejlepší obranu v celé soutěži.

Utkání mezi Technikou Brno a VHK ROBE Vsetín startuje ve středu od 18:00, pokud se nebudete moct dostavit osobně, připraví pro vás domácí redakce online přenos.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno