Vsetínští junioři věří v záchranu. Extraligu pro Vsetín udržíme, říkají svorně!

Michal Veselý • 24.02.2009

V s e t í n – Už není čas na hrdinství, jde do tuhého. Juniory Valašského hokejového klubu čeká baráž o udržení v soutěži. Její pravidla jsou neúprosná, z šesti týmů se zachrání jen dva. Valachy čekají zápasy s ostravskou Porubou, šumperskými Draky, jihlavskou Duklou, Hradcem Králové a Hvězdou Praha. Vsetínští mladíci se utkají v prvním zápase Na Lapači s prvoligovým Hradcem Králové.

„Je to nebezpečný soupeř, v první lize neprohrál ani jeden zápas, my ale nebudeme mít k soupeři žádný respekt. Cíl je prostě jasný, začínáme doma a musíme zvítězit,“ říká odhodlaně Jan Podešva, který naskočil do sestavy z dorostu. Utkání je na programu ve středu 24. února v pravé poledne.

„Baráž hrajeme celkem zbytečně a můžeme si za to sami. Několik zápasů jsme ztratily úplně zbytečně, ale takový je sport a my musíme tyto chyby napravit. Zítra budeme mít první příležitost. Čeká nás Hradec, který přesto, že letošní sezónu odehrál v první lize má velmi kvalitní kádr, který je z velké části složený z hráčů, kteří extraligu hráli. Bude to těžký soupeř a asi nejkvalitnější z týmu první ligy. Přesto nic jiného než výhru z prvního zápasu nebereme,“ říká úvodem zkušený obránce Jiří Farda. Druhým dechem dodává: „Pokud budeme hrát jednoduše a displinovaně věřím, že nebudeme mít problémy.“ V baráži není na nějaké zaváhání místo, jen dva týmy ze šesti si zahrají extraligu i v dalším ročníku.

A jak vidí soupeře obránce Farda? „Zřejmě nejkvalitnější soupeř bude z Poruby. Sehráli jsme s nimi poslední zápas v základní části a víme, že mají svou kvalitu. Pokud budeme hrát jednoduše a disciplinovaně věřím, že nebudeme mít problémy. Zápasy budou vyhrocenené a nečeká nás nic lehkého. Nicméně postoupit chce každý, takže musíme hrát všech 10 zápasů s maximálním nasazením. Nepříjemným soupeřem bude určitě také zarputilý Šumperk ale i Jihlava s Hvězdou. Tyto týmy cítí velkou šanci dostat se nahoru.“ Velkým impulsem byl pro vsetínské mladíky nástup kouče Luboše Jenáčka. „S koučem Jenáčkem se nám všem dobře spolupracuje a určitě má velkou zásluhu na tom, že jsme se do baráže dostali, budeme hrát i za něj,“ říká utočník Tomáš Vávra.

Vsetín bude hodně spoléhat i na domácí prostředí. „Věřím, že když budeme bojovat a fanoušci nás poženou dopředu, tak baráž zvládneme,“ věří si benjamínek týmu Podešva. „Soupeře ale nesmíme podcenit, musíme jít do toho s vervou,“ doplňuje svého spoluhráče Vávra. „Už delší dobu se na baráž připravujeme a je z nás cítit trochu nervozita, která však s první minutou zápasu odpadne a pustíme se do toho naplno. A můj osobní tip? 1. a 2. místo obsadíme my společně s Porubou,“ hodnotí šance zelenožlutých bek Jiří Farda. Snad se urostlý obránce nemýlí a juniorská extraliga se bude hrát Na Lapači v následujícím ročníku. Přijďte proto podpořit vsetínské juniory v barážových bojích nejen v souboji s Hradcem Králové, ale i v ostatních zápasech.