Vstupenky online
Máte doma předměty spojené s historií vsetínského hokeje? | Aktuální počet prodaných permanentek: 203 (23.6.)

Vsetínskou mládež čekají tři domácí zápasy. Přijede Technika, Slavia a Liberec

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 08.01.2019

Již ve čtvrtek mohou fanoušci vsetínského mládežnického hokeje zavítat na jedno z dorosteneckých utkání. Valaši se doma utkají s Technikou Brno, v sobotu pak do největšího moravského města sami vyrazí. Čeká je zápas s Warriors. Junioři zahájí sérii domácích zápasů v pátek proti Slavii a v sobotu se na Lapači představí juniorský celek z Liberce. Tamní akademie byla vyhlášena nejlepší za uplynulou sezónu, takže se je určitě na co těšit.

Vsetínští junioři se v minulém týdnu vydali na nejdelší trip sezóny, co se vzdálenosti soupeřova stadionu týče. Nejprve je čekaly České Budějovice, které jsou v tabulce poslední. Tento zápas nabídl atraktivní hokej a Valaši v něm také skórovali jako první. Domácí vyrovnali, ale Valaši opět dokázali odskočit. Pak ale Motor během krátkého času vstřelil dvě branky, čímž se najednou dostal do vedení. Hráče ve žlutozeleném to však nerozhodilo a nakonec si z jižních Čech odváželi dva body za výhru v prodloužení. Hned po zápase je čekal přesun do Rakouska, kde druhý den odehráli utkání na jedné z ledových ploch salcburské akademie. Silnému soupeři Vsetín dlouho vzdoroval. Valaši zde předvedli opravdu dobrý výkon, nakonec se ale museli spokojit jen s jedním bodem s doplňkových nájezdů.

A právě v těchto nájezdech rozhodl svou střelou kapitán týmu Daniel Klímek (15+21), který vede kanadské bodování. Tabulka střelců je pak na Vsetíně více než vyrovnaná, jelikož patnáct branek vstřelili také Lukáš Frydrych (15+13) a Lukáš Jindra (15+9). To nejproduktivnější obránce Šimon Jenáček má zase na kontě patnáct asistencí, ke kterým zatím přidal 8 branek.

Na domácí utkání se Slavií a Libercem zve Daniel Klímek

Uplynulý týden
Výhra v prodloužení v Českých Budějovicích – Budějovice tam mají mladé šikovné kluky. My jsme se na Budějovice nijak zvlášť nepřipravovali. Měli jsme tam ale na začátku dobrý tlak, ze kterého jsme mohli dát tři čtyři góly. Kdybychom je dali, tak by to byl úplně jiný zápas. Bohužel jsme ale tyto šance neproměnili a bojovali jsme až do konce prodloužení.
Zápas na půdě akademie v Salcburku – Byl to jiný level, trošku jiný svět oproti stařinkému Lapači. Je to tam krásné. V obou zápasech, jak v Salcburku, tak v Českých Budějovicích, jsme dali první gól, což je pro nás strašně důležité. Myslím si, že potom hrajeme úplně jinak. Řekl bych, že v Salcburku jsme je tím i trošku zaskočili a oni se do zápasu začali dostávat pozdě. Bohužel jim tam ale na konci napadaly góly.

Co náš čeká?
Pátá Slavia a šestý Liberec – Určitě tam mají mladé šikovné kluky a myslím si, že Liberec je nejlepší akademie v Česku, takže tam bude hodně šikovných hráčů, kteří hrají i v první lize za Benátky. Uvidíme, s čím přijedou.

Vzkaz pro fanoušky: Kdoví, za jak dlouho tady zase přijedou takové týmy, jako je Liberec a Slavia. Myslím si, že se mají lidi na co těšit, bude to útočný hokej. Když fanoušci přijdou, budeme jenom rádi.

Zápas: 11. 1. Vsetín – Slavia 17:30

Hokejisté pražské Slavie zaznamenali největší formu v říjnu a listopadu, kdy ze všech 14 zápasů prohráli pouze dvakrát. Nad jejich síly byly v tomto období jen Karlovy Vary (2:3) a Plzeň (1:3). A stejným poměrem, tedy 1:3, prohrála Slavia i svůj poslední duel v minulém kole na ledě Pardubic. Předtím porazila Vítkovice a v prodloužení i Třinec. Další výsledky z poslední doby už ale pro pražský celek tak příznivé nejsou. Zápasem na východě Čech navíc Slavia zahájila sedmizápasovou šňůru na ledě soupeřů, kde může být těžší vyhrát.

Kanadské bodování vede s dvaatřiceti body dvojice Jaroslav Brož (16+16) a Robin Všetečka (19+13). Jsou zároveň také dvěma nejlepšími střelci týmu. Třetí Damien Hradil vstřelil 9 branek a na 14 jich přihrál. Mezi beky pak najdeme na čele Filipa Macka, jenž v 19 utkáních zaznamenal 10 bodů (4+6). Jedničkou v brance je Roman Málek (91,7%). Ten má odchytáno o šest utkání víc než jeho kolega Daniel Vecka. Úspěšnost staršího z dvojice gólmanů je ale o něco málo lepší. Vecka nastoupil do jedenácti zápasů s úspěšností 91,8%. Tato čísla hodně značí o vyrovnanosti brankářské dua Slavie. Minulý zápas však odchytal třetí do party, kterým je Josef Němeček (86,7%).

Zápas: 12. 1. Vsetín – Liberec 12:00

Utkání Bílých Tygrů v poslední době často končí až v nastaveném čase, v čemž jsou na tom podobně jako Vsetínští. V nadstavbě Liberec vyhrál čtyřikrát, z toho jednou v prodloužení, a pětkrát prohrál, z toho dvakrát v prodloužení. Tento bodový zisk zatím stačí týmu ze severu Čech na šestou příčku. To se však může ještě do zápasu se Vsetínem změnit, jelikož v pátek hrají Liberečtí na ledě brněnské Komety.

Vrchní příčky tabulky kanadského bodování Liberce jsou vyrovnané, ale o pět bodů přeci jen vede nejlepší střelec Jan Žemba (17+12). Za ním najdeme Jana Cikharta a Dominika Šeligu, oba mají po čtyřiadvaceti bodech. Cikhartova bilance je 14+10, Šeligova opačná, tedy 10+14. Čtvrtý je pak kapitán Petr Šafařovský (10+12) a mezi nejproduktivnější beky zařadíme Adama Charváta (4+8) a Petra Hada (1+7). Brankoviště patří dvojici Lukáš Pařík (18 zápasů, úspěšnost 91,41%), který se na Lapači představil nedávno v dresu Benátek nad Jizerou, a Pavel Čajan (11 zápasů, 87,92%).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Vrána, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
Slavia: Němeček– Fiala, Bureš, Mareček, Srdínko, Macek, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.
Liberec: Čajan – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát, Had, Ira, Kollert – Šafařovský, Jansa, Křepelka, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

Na domácí utkání s Technikou a k zápasu s Warriors zve David Tkadlec

Uplynulý týden
Změna Olomouce – Určitě jsem zachytal o hodně lépe a kluci taky o hodně lépe zahráli. Víc si vyhověli a proměnili jsme celkově víc šancí. Brankář je podle mě nepodržel tak, jako v ostatních zápasech a měli díry v obraně.

Co náš čeká?
Vyrovnané zápasy s Technikou – Občas tam je střelecká převaha, přestřílíme je velkým rozdílem a napadá to tam. Brejky jsou náš problém, když si je nepohlídáme na modré.
Obvyklá střelecká aktivita a převaha proti Warriors – V bráně se vždy udržuju, abych byl rozehřátý na případnou akci.

Vzkaz pro fanoušky: Určitě nás přijďte podpořit. Fanoušci přišli jednou na Přerov a bylo to úžasné, i když tady bylo jen pár lidí, tak to bylo super a doufám, že náš přijdou zase podpořit.

Mezi druhým Vsetínem a prvním Přerovem je rozdíl 23 bodů, který by vsetínští dorostenci měli brát jako motivaci k odehrání zápasů co nejlépe. Technika Brno jim v zápasech vždy šlape na paty, ale Valachům se vždycky podaří vyhrát.

Nejúspěšnějším hráčem je útočník Boris Babeliak, který už má na svém kontě 44 bodů (18+26), kde již 15 z nich získal ve druhé části sezóny. Stejný počet bodů za druhou část má také Stanislav Kunst, ten má však v celkovém bodování 32 bodů (6+26). Za Babeliakem je umístěn Jan Půček, který je v této disciplíně výhercem svého týmu první části ELIOD-ELD, kde získal 31 bodů (11+20). Ve druhé části je zatím na čtvrtém místě s 8 body.

Zápas: 10. 1. Vsetín – Technika Brno 17:45

Vzájemné zápasy v sezóně:
29.9. Vsetín – Technika 3:4sn
15.11. Technika – Vsetín 4:5
5.12. Technika – Vsetín 2:5

Technika se zatím drží na středních místech ve své skupině. Na třetí Šumperk ztrácí čtyři body, což znamená, že by se jim hodilo v budoucím zápase se Vsetínem vyhrát základní hrací dobu i nadstavbu. Ten ale v předešlých zápasech porazili Brněnští pouze jednou,  a to na začátku sezóny, kdy se Valachům moc nedařilo. Poté už byli Vsetínem pokaždé poraženi v základní hrací době. V posledním společném utkání se Technice sice podařilo vystřelit první gól zápasu a pak vyrovnat, ale Vsetín se následně dostal do tříbodového náskoku, což už neměli šanci dohnat.

Ve druhé části ELIOD Extraligy dorostu za tým Techniky vede v kanadském bodování Jakub Plevka se 7 body (4+3), který se v první části umístil až na třetím místě se 14 body, takže nyní má na kontě dohromady 20 bodů. Za ním se drží Lukáš Přidal, výherce první části, kde získal 18 bodů (12+6). Nyní má dohromady 22 bodů, čímž se posouvá na vrchol celkového bodování.

Zápas: 12. 1. Warriors Brno – Vsetín 12:00

Vzájemné zápasy v sezóně: 
6.10. Warriors Brno – Vsetín 8:7sn
17.11. Vsetín – Warriors Brno 6:3
8.12. Warriors Brno – Vsetín 1:5

Druhým brněnským týmem jsou Warrioři, kteří však svému sousedovi Technice nestíhají a jsou ve skupině až na posledním místě, kde zaostávají za pátou Olomoucí o 11 bodů. V prvním zápase sezóny Vsetín porazili až v nájezdech, v dalších už takové štěstí neměli. Ve druhé části se utkali jednou, kdy hráli na své domácí půdě, tam však byli Valachy také poraženi. Svůj jediný gól vstřelili až sedm minut před koncem utkání. Na Vsetín, který měl před domácím týmem náskok 4 gólů, to ale nestačilo.

Jejich nejúspěšnějšími hráči druhé části jsou Ondřej Hykl a Ludvík Lysoněk, kteří mají zatím po 3 bodech (2+1). Když k tomu připočteme i bodování první části, tak první zmíněný hráč má na svém kontě 14 bodů, zatímco Lysoněk pouze 9. Výhercem první části dle kanadského bodování je Tomáš Havelka, kterému se podařilo v první části sesbírat 19 bodů (7+12) a ve druhé 2 (0+2).

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Matějíček, Adámek, Dědek, Turek.
Technika Brno: Nešpůrek – Kučírek, Růžička, Groch, Irajn, Šupa, Navrátil – Liška, Přidal, Plevka, Frýza, Maštalíř, Hrnčíř, Fornál, Závadský, Harásek.
Warriors Brno: Geidl – Zavřel, Gryc, Mlčoch, Kala, Svoboda, Hykl – Zelinka, Havelka, Lysoněk, Boltvan, Ambrož, Kopřiva, Heinrich.