Vsetín? Rozhodování bylo jednoduché, přiznává Michal Šurý

Filip Bazala • 09.07.2016

Po odchodu Lukáše Plška se stal v bráně novým parťákem Petra Hromady Michal Šurý. Šestadvacetiletý maskovaný muž působil poslední sezony v Břeclavi. Klub však v soutěži letos pokračovat nebude a Michal Šurý tak bude viděn v dresu Vsetíně. „Jestli má role bude podpora Hroudy na střídačce nebo v bráně, vždy udělám vše pro vítězství týmu. Proto jsem do klubu přišel,“ má jasno Šurý.

Michale, s jakými pocity přicházíte na Vsetín?
Hrát za tak ambiciózní tým je vždy něco speciálního, proto jsem rád, že o mě právě Vsetín projevil zájem. Je to pro mě další posun v mé hokejové kariéře směrem nahoru. Těším se na vše, co mi tento klub přinese.

Jak se udál váš přesun na Lapač?
Protože můj bývalý klub HC Lvi Břeclav se odhlásil z druhé ligy, musel jsem hledat nové angažmá. Po sezóně jsem začal jednat s Přerovem, který o mě minulou sezónu projevil zájem. Jednání se však protahovala a v tom mi pan Daniel Tobola zavolal, jak to vidím s další sezónou. Sešli jsme se a jeho nabídka společně s trenérem mě zaujala. K Vsetínu mám z minulosti velmi dobrý vztah. Navíc se mi v dresu Břeclavi na Lapači vždycky dařilo, a proto rozhodování bylo jednoduché.

Vsetín znáte dobře hlavně jako soupeř. Ve vašich očích, jaký je to tým?
Je to rychlý a velmi chytrý tým. Z toho plyne velká ofenzivní síla. Hlavně na Lapači bylo první minuty velmi těžké ustát. Měli vždy jedny z nejlepších přesilových her (ty ostatně rozhodují zápasy). Dávají hodně gólů.

Nepřicházíte úplně do neznáma, v mládeži jste na Vsetíně působil, jak na to vzpomínáte?
Tyto léta v mládeži byli po stránce hokejového růstu nejbohatší. Práce s mládeží je ostatně na Vsetíně jedna z nejlepších. Jsem rád, že jsem se na Vsetín po tolika letech vrátil.

Je něco, na co se na Vsetíně moc těšíte?
První co se mi vybaví, je klubová hymna. Byl to zážitek i v dresu Břeclavi. Těším se, až ji uslyším před každým zápasem a také na euforii, která díky ambicím a lidem okolo Vsetínského klubu panuje.

Klub má nového sponzora, zkušené posily, nového trenéra, tedy podřizuje tým ambicím. Jak se vám tento projekt líbí?
Vsetín je velký pojem. Projevuje se to i tím jak se o klub zajímají celostátní média i po tolika letech co nehraje extraligu. Když se řekne Vsetín, pořád si většina lidí vybaví extraligu a tituly. Vsetín si to prostě zaslouží. Jsem rád, že můžu být součástí týmu.

V bráně budete mít velkou konkurenci v podobě Petra Hromady. Znáte se?
Při působení v mládeži jsme se poznali. Od té doby uplynulo spoustu času. Poslední roky jsme se potkávali při vzájemných zápasech. Je to pohodář, těším se, až ho víc poznám.

Bavil jste se již s trenéry o vaší roli v týmu?
Má role je vždycky stejná. Jsem připraven vždy pomoci týmu k vítězství. To je nejdůležitější. Jestli to bude jako podpora Hroudy na střídačce nebo v bráně, vždy udělám vše pro vítězství týmu. Proto jsem do klubu přišel.

Máte v kabině Valachů kamarády nebo se budete teprve poznávat na ledě?
Většinu jmen znám jako protihráče. Takže se víc s týmem seznámím až na prvním tréninku.

Poslední tři sezony jste strávil v Břeclavi. Jak budete na Lvy vzpomínat po jejich zániku?
Klub celou dobu táhl Pan Vašíček úplně sám. Nejspíše mu došla trpělivost, že v Břeclavi byl téměř nulový zájem o hokej. Lidé si nenašli cestu na stadion ani tehdy, když jsme po devátém kole byli na prvním místě tabulky. Žádal místní radnici o větší podporu, bohužel ji nedostal. Rozhodl se své peníze investovat jinak a nabídl jej zdarma komukoliv, kdo by chtěl vést druholigový klub. Zatím se nikdo takový neobjevil. Žádné další informace nemám. Na tři roky strávené v Břeclavi budu vzpomínat rád. Dostal jsem od pana Michala Konečného a Radka Hamana šanci nabrat cenné zkušenosti. Budu vzpomínat na všechny kluky co týmem prošli a že jich bylo. Nejvíc na kluky, kteří byli v týmu dlouhodobě. Nechci na nikoho zapomenout, takže říkám na všechny.

Máte mimo hokej i jiné zaměstnání?
Mimo hokej se věnuji podnikání v oboru gravírování (rytí) a prodejem sportovních pohárů.

Kdo myslíte, že bude největším konkurentem Vsetína v cestě za postupem?
Je to zrádné každý rok se týmy mění. Samozřejmě může někdo překvapit, týmy posilují často až v srpnu tudíž je ještě čas.

Těšíte se na zaplněné fandící tribuny?
Vzpomínám na zápasy extraligy jako malý kluk a můžu říct, že těmto fanouškům je jedno jestli se hraje extraliga nebo druhá liga milují prostě hokej a svůj klub a na toto pouto se velmi těším. Sledoval jsem poslední dva roky Vsetín při play-off a oblíbil jsem si tu euforii, která se strhne okolo celého klubu.

Foto: foto-hajdova.rajce.idnes.cz