Vsetín vítá další posilu do útoku, na Lapač míří finský střelec Riku Sihvonen

Redakce • 10.05.2022

Zelenožlutý dres bude od nové sezony oblékat finský útočník Riku Sihvonen. Třiadvacetiletý odchovanec JYP Jyväskylä odehrál poslední sezonu v Litoměřicích, kde ve 44 utkáních základní části nasbíral 40 kanadských bodů (28 + 12) a stal se nejlepším střelcem Chance ligy. Ve Vsetíně může navázat na spolupráci s Romanem Přikrylem, se kterým loni na severu Čech vytvořil fungující tandem.

„Riku má výborné zakončení, je výborný na puku a skvělý bruslař,“ uvedl na adresu nejnovější akvizice Valachů trenér Roman Stantien. „Hledali jsme praváka na přesilovku, a zároveň silného, šikovného, zkrátka komplexního hráče. Riku splnil všechny předpoklady podle našich představ. Také může využít souhry s Romanem Přikrylem, se kterým odehrál minulou sezonu,“ doplnil.

Riku Sihvonen se narodil 3. července 1998 ve finském městě Jyväskylä, kde také začal s hokejem a prošel mládežnickými výběry tamního klubu. Pravidelný reprezentant nabíral zkušenosti v nižší finské soutěži Mestis, jeden start zaznamenal i za mateřský klub v nejvyšší lize. Sezonu 2020/2021 strávil v polském klubu STS Sanok (35 kanadských bodů v 34 zápasech), uplynulý ročník odehrál v Litoměřicích, kde vytvořil fungující tandem s Romanem Přikrylem a ovládl tabulku střelců základní části. Nyní přichází bojovat za zelenožluté barvy, k týmu se přidá v průběhu léta.

Valachům tento týden odstartovala letní příprava na novou sezonu. Kromě Sihvonena je doposud posílili brankář Maxim Žukov, obránce Ondřej Němec a útočníci Peter Lichanec, Roman Přikryl, Jan Štefka a Štěpán Bláha.

Na statistiky Ruku Sihvonena se můžete podívat zde (klikněte).