Vsetín ve středu míří do jestřábího hnízda, připíše první výhru venku?

Jan Tajzler • 12.10.2021

Chance liga pokračuje ve středu dalším hracím kole, v pořadí již 11. Valaši by rádi po skvostné domácí bilanci zabrali také na ledě soupeře. Ve středu povedou jejich cesty na Hanou do Prostějova. Jestřábi jsou momentálně ve formě, evidují pět výher v řadě a aktuálně jsou povzbuzeni skalpem jihlavské Dukly. Jak si Vsetín v jestřábím hnízdě povede? Sledovat zápas můžete ve středu od 18:00.

Jestřábům se daří, drží 3. místo v tabulce

V Prostějově se během léta udála řada změn, klub se snažil kádr doplnit zkušenými hráči, kompletně se změnilo i vedení lavičky. Po odchodu Jiřího Šejby do Poruby převzal mužstvo Aleš Totter s Vlastimilem Wojnarem, k dispozici mají také Vlastimila Lakosila nebo čerstvého skills kouče Petra Hubáčka. Cílem Jestřábů bude bezesporu po dvou nepovedených sezonách více prorazit v play-off, zatím to vypadá, že by se mohlo dařit.

Prostějov aktuálně sídlí na 3. pozici tabulky se ziskem 20 bodů. Hanákům se povedlo posledních pět zápasů, kdy nepoznali hořkost porážky. Síla Prostějova se promítá v přesilových hrách, s úspěšností 25 procent se řadí mezi špičku Chance ligy a v posledních zápasech i výrazně stoupla úspěšnost střelby, která je momentálně vůbec nejlepší v soutěži. Na loňskou sezonu se daří navázat Petru Mrázkovi, s bilancí 5+8 se aktuálně řadí mezi nejproduktivnější borce v soutěži. V Prostějově si chce spravit chuť také Jan Kloz, jenž loni oblékal zelenožlutý dres, zatím to jde, bilance 4+8 je zatím slibná.

Z obránců se daří podporovat útok Davidu Valovi 2+2, vysokým počtem asistencí oplývají další dva zadáci Jiří Klimíček a Patrik Husák. Prostějovskou jedničkou je stejně jako loni Ondřej Bláha, úspěšnost zákroků má na úrovni 92,7 procent a průměrně inkasoval 2,04 branky na zápas. Sečteno podtrženo, ve středu čeká na Valachy ve výborné formě hrající soupeř.

Pátý pokus pro Vsetín, zabere konečně i venku?

Vsetínu se mimořádně daří na domácím ledě, kde ještě neztratil ani bod a v tomhle ohledu vládne Chance lize. Téměř opačná je venkovní bilance, jednobodový zisk z Přerova je zatím hubeným přírůstkem do vsetínské bodové pokladnice. Pomoct by mohla vyprazdňující se marodka, do zápasu se Sokolovem už se trenérům hlásil také útočník Adam Zeman a jeho přítomnost v zápase byla znát, když obstaral úvodní branku utkání se Sokolovem a na druhou asistoval, Vsetínští zápas získali na svou stranu po výsledku 3:1.

Do obrany se vrátil také Lukáš Buchta, na marodce však nadále zůstává Jiří Říha. Skvostnou bilanci zákroků si drží Jakub Málek s úspěšností zákroků nad 93 procent a průměrem inkasovaných branek 2,01 na utkání. Cesta k úspěchu v Prostějově určitě povede před disciplínu, jak jsme zmínili, Jestřábi umí početní výhody trestat a na širokém domácím kluzišti to bezesporu bude jejich velká zbraň.

Sestavy v posledním kole:

Prostějov: Bláha – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.

Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – M. Indrák, Jonák (C), Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov