Vsetín srazily rychlé kontaktní góly

Aleš Koňařík • 14.09.2002

V s e t í n - Sliboval-li Jiří Hudler smrtící sílu v přesilovkách, úvodní střetnutí s Plzní mu dalo za pravdu. „Posledních deset dní přípravy jsme se intenzivně věnovali nácviku přesilových her, díky tomu jsme v nich dali dva góly,“ dodal k tomu obránce Luža. Pokud k tomu vsetínští přidají góly i za normálního počtu sil a vyvarují se zbytečných chyb v defenzívě, mohou začít vyhrávat. V posledních dvou aspektech však domácí propadli a veseleji se z Lapače odjíždělo hostům.

Videosestřih první třetiny (1,2 Mb)
Videosestřih druhé třetiny (1,5 Mb)
Videosestřih třetí třetiny (600 Kb)

Plzeň může být spokojena dvojnásob, protože se dokázala zvednout za stavu 3:1 pro Vsetín a soupeře pak ve svém znovuzrození přehrála. Trenér Plzně Richard Farda měl proto důvod ke spokojenosti. „První vítězství je vždy dobrý začátek, hlavně na soupeřově hřišti. Měli jsme z dnešního duelu obavy, v přípravě chyběla konfrontace českých a moravských mužstev. Věděli jsme jen, že Vsetín dobře bruslí a snaží se stále tlačit na branku. Tomu jsme přizpůsobili i taktiku, vycházeli ze zajištěné obrny s důrazem na protiútoky. A podařilo se nám ji dodržet stoprocentně.“

Keramika ve své hře zakolísala pouze ve druhé části, kdy měla problémy zachytit energický nástup vsetínského mužstva. V té chvíli měli domácí šanci odpoutat se do soupeře výraznějším rozdílem, jenže zůstalo jen u gólových střel Streita a Kotáska. Kucharczyk poté zblízka nastřelil jen Bartu a radost z druhého gólu odzvonilo Streitovi nastřelené břevno. Plzeň pak ze dvou nepřehledných situací vytěžila laciné branky a Vsetín se z tohoto úderu už nevzpamatoval. „Místo abychom zvýšili z dalších šancí na 4:1, nechali jsme Plzeň vyrovnat. Nechápu to, prostě jsme vypnuli a pak už se do zápasu nedostali,“ kroutil hlavou obránce Patrik Luža.

„Kontaktní góly přišly moc brzy,“ řekl trenér Tabara. „Navíc naše mužstvo není tak zkušené, aby bylo schopno si zápas pohlídat. O porážce pak rozhodly hrubé individuální chyby, na zvrat jsme už neměli.“

Vsetín se v koncovce závěrečné části prakticky neprosazoval, nepočítáme-li několik propagačních střel od modré čáry. Na opačné straně se asi více čekalo od Radka Dudy, který tak zazářil na reprezentační akci ve Zlíně. Plzeňský klenot však prakticky nepředstavoval pro vsetínskou branku vážnější hrozbu, třetí třetinu pak strávil na střídačce. „Nechali jsme jej ve třetí části stát, kvůli jeho hloupému faulu jsme dostali gól na 2:1,“ durdil se Richard Farda na svého hráče.“To se nesmí stávat, normálně bychom už možná zápas nebyli schopni otočit. Aby se to neopakovalo, dostane pokutu.“

Vsetín se i pře vědomí Dudovy nedávné formy na hráče nijak zvlášť nepřipravoval. „Duda ukázal na zlínském turnaji své kvality, nicméně dnes se zdálo, že mu úspěch trochu stoupl do hlavy. Hrál moc na sebe, nechával se vyprovokovat,“ všiml si Zdislav Tabara. Jeho svěřence nyní čekají dva zápasy na hřištích soupeřů, v Litvínově a ve Vítkovicích. Porážka na úvod by se dle Patrika Luži neměla na náladě v týmu podepsat. „První neúspěch nic neznamená, vyspíme se z toho a v neděli už o ničem nebudeme vědět.“