Vsetín od APK nedostal licenci na příští ročník. Klub se obrátí k arbitráži

ČTK, Václav Trávníček, Eva Stejskalová • 06.06.2007

V s e t í n - Valaši nebudou hrát s největší pravděpodobností v příští sezoně nejvyšší soutěž. O vyloučení šestinásobného mistra, jehož hospodaření v posledních letech provázejí dluhy, rozhodla na dnešním zasedání Asociace profesionálních klubů na zasedání ve Velké Bíteši. Po skončení hlasování generální manažer Vsetína Oldřich Štefl uvedl, že se klub proti rozhodnutí bude chtít určitě co nejdříve odvolat k arbitráži svazu.

Vsetínská hokejová, a.s je připravena odvolat se proti rozhodnutí APK. Ta totiž měla dnes rozhodnout o vyřazení Vsetína z extraligy. Podle dostupných informací měl být hlavní důvod nesplnění licenčních podmínek na uplynulou sezónu. S tímto odůvodněním však ani společnost ani akcionáři nesouhlasí a považují to za účelový krok.

„Licenční podmínky jsme splnili, protože závazky, které jsme měli vůči hokejovým subjektům, jsme do koruny včas uhradili. Odvoláme se proto co nejdříve k arbitráži svazu,“ říká předseda představenstva Oldřich Štefl.

S tímto postupem souhlasí i vedení města jakožto majoritní akcionář společnosti. „Oficiální rozhodnutí jsme sice ještě neobdrželi, ale nad touto zprávou se velmi podivujeme. Není přece možné, aby nám někdo po uplynutí sezóny a po splnění všech podmínek stanovených APK řekl, že jsem podmínky nesplnili,“ prohlásila starostka Vsetína Květoslava Othová. Místostarosta Vsetína Lubomír Gajdušek jde ještě dále. „Jsme připraveni rozporovat toto rozhodnutí i dalšími právními prostředky.“