Vstupenky online

Vsetín míří do Frýdku-Místku. Potvrdí formu i na jeho ledě?

Jan Tajzler • 19.02.2021

Už jen šest zápasů zbývá odherát do konce základní části Chance ligy. Vsetín stále drží teoretickou naději na umístění v první čtveřici, stejně tak se však musí nadále prát o upevnění pozic zaručující postupovou dvanáctku. Za této situace Valaši v sobotu zamíři na půdu Frýdku-Místku. Rysi letos zůstávají za očekáváním, ovšem pro zelenožluté se jedná o nepříliš oblíbeného soupeře. Na soutěžní úspěch z Polárky čeká mužstvo z Lapače už téměř 5 let. Podaří se Vsetínu konečně na pomezí Moravy a Slezska uspět, a potvrdit tak aktuální formu? Zápas v hale Polárka startuje v 17:00.

Frýdek-Místek zůstává za očekáváním 

Před začátkem sezony by si asi jen málokdo tipl, že zrovna Frýdek-Místek bude v podpalubí prvoligové tabulky, ale je tomu tak. Rysi se šest kol před koncem základní části nacházejí až na 16. pozici a na postupové 12. místo ztrácejí devět bodů. Situaci tak už nemají příliš ve svých rukou. K postupu do vyřazovací části by červenobílí potřebovali vítěznou sérii a ani ta by v konečném součtu nemusela stačit. Nicméně pro Vsetín platí Frýdek-Místek za neoblíbeného soupeře a to především v domácím prostředí. 

Na koho si bude muset dát zelenožlutá defenzíva pozor? Určitě na Ondreje Šedivého, ten do puntíku plní předpoklady, se kterými do Frýdku přicházel a stal se nejproduktivnějším útočníkem s bilancí 13+14. Dalším zkušeným borcem v ofenzívě rysů je Milan Mikulík (7+17) a trojici neproduktivnějších forvardů uzavírá David Klimša (11+7), tomu se proti Valachům pravidelně daří bodovat. 

Obránci podporují útočnou činnost přesnými asistencemi, nejlépe se v tomhle ohledu daří Filipu Hamanovi (1+14). Na loňskou sezonu se nepodařilo přílš navázat Patriku Husákovi, který se ve Frýdku zatím dostal k jedenácti braknovým situacím. V úzávěrce přestupů pak rysy posílil bývalý kladenský zadák Jurij Repe. Brankoviště Frýdku-Místku střežil ve většině případů Tomáš Suchánek, jeho čísla vypovídají o nepříliš oslnivé sezoně třinecké farmy, když průměrně inkasoval 3,17 branek na zápas a úspěšnost zákroků má na úrovni 90,48 procent. Díky spolupráci s Třincem však mohou trenéři Trličík s Raszkou nasadit i Ondřeje Kacetla, ten však zatím pomohl Frýdku-Místku pouze v jednom utkání. 

Zlomí Vsetín prokletí Polárky? 

Valaši jsou na vzestupné tendenci, v posledních třech utkáních bodovali naplno, přesto jsou stále až na 9. místě tabulky. Pravda, rozdíl mezi Litoměřicemi a Prostějovem je nulový, přesto je však jasné, že v nabité tabulce Chance ligy se každý bod ve vypjatém finiši bude počítat dvojnásob. V případě udržení stabilní formy by Vsetín ještě mohl pokukovat po elitní čtveřici, na tu momentálně ztrácí šest bodů. Los nyní Valachům přiřadil soupeře, kteří budou buď přímými konkurenty v boji o tabulkový posun, jako třeba Prostějov nebo Sokolov, ale spíš by nyní Vsetínští měli zvládat i roli favorita, jak se to od nich bude čekat i v sobotním utkání ve Frýdku či později na ledě Benátek nebo Kadaně.

Za vsetínskou vzpruhou po novoročním výpadku stojí také výkony brankáře Davida Gáby, ten ve středečním utkání vynuloval Třebíč, v posledních třech zápasech inkasoval pouze dvakrát. Svou úspěšnost zákroků navýšil na 91,8 procent a dostal se na 5. místo v hodnocení brankářů Chance ligy. Trenerský štáb pak od středy může znovu spoléhat na útočníka Davida Březinu, ten se po návratu z marodky uvedl aktivní střelbou a dokonce i důležitou trefou na 2:0. Březina ve zbytku základní části velí k bojovnému hokeji a potřebě vyhrávat.

Vsetín do Frýdku-Místku nejezdí rád. Oba kluby společně na profesionální úrovni působí od podzimu 2017, za tu dobu se zelenožlutým nepodařilo ani jendou Polárku vyloupit, byť většinu duelů měli slibně rozehraných a mnohdy ztratili i dvoubrankový náskok. Poslední úspěch na pomezí Moravy a Slezska se datuje na 22.březen roku 2016, to tehdy zelenožlutí slavili vítězství ve finálové sérii 2. ligy. Podaří se jim konečně prolomit prokletí haly Polárka? 

Vzájemné utkání v sezoně 2020/2021

1.12.2020, 12.kolo: Vsetín - Frýdek-Místek 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Vinnou koronavirové krize se oba kluby střetly v přípravě vícekrát, než by chtěly a to celkem třikrát. Nicméně o body se potkaly pouze jednou a to v prosincovém střetnutí na Lapači, které Vsetín výsledkově zvládl 5:2. Ač skóre vypadá jako hladká výhra, nebylo tomu tak, rysi na Lapači kousali a k vidění byl bojovný hokej. Odveta v Polárce je na programu v sobotu od 17:00. 

Sestavy v posledním kole:

Frýdek-Místek: Suchánek - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Zahradníček, Repe - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Flok, Przybyla, Ramik.

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Kucharczyk – Hořanský, Šilhavý, Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

banner pod článkem