Vsetín je pěkné malé město, sdílí první zkušenosti Mikael Kuronen

Redakce • 11.06.2018

Na Vsetíně už dva týdny působí také další finská posila Mikael Kuronen. Šestadvacetiletý rodák z Tampere měl přesun na Vsetín usnadněn tím, že v týmu už byl jeho krajan William Mäkinen. Jejich společné působení by jim mělo pomoci se rychleji adaptovat. Jak je na tom Mikael Kuronen po prvních dvou týdnech na Lapači? Co ho přesvědčilo o Vsetínu? Přečtěte si jeho první rozhovor.

Mikaeli, řekněte nám o vašem přesunu na Vsetín.
Zavolal mi Sasu Hovi, že má o mě Vsetín zájem. Věděl jsem, že sem přišel William Mäkinen a napsal jsem mu, co o Vsetínu ví. Sasu mi řekl, že je to hokejové město a má odtud pěkné vzpomínky. Bylo to pro mě zajímavé.

Zvažoval jste i jiné nabídky?
Ano, dvě nabídky ze druhé nejvyšší Švédské soutěže, ale nebyly pro mě zajímavé jako ta za Vsetína. Chtěl jsem zkusit něco nového, získat zkušenosti z jiné země, takže rozhodování nakonec bylo jednoduché

Bylo důležité i to, že sem přišel William Mäkinen?
Rozhodně to bylo velké plus k mému rozhodování, ale i to že Sasu Hovi zná Vsetín a mohl mi k tomu říct své osobní zkušenosti.

Váš finský spoluhráč byl na Vsetíně už dříve. Co vám psal o svých prvních dnech na Lapači?
Psali jsme si denně. Říkal mi, že spoluhráči jsou v pohodě, kabina je pěkná, stadion je dobrý, takže všechno v pohodě.

Na Vsetíně jste už dva týdny, tak jaké jsou vaše dojmy?
Líbí se mi tady. Vsetín je pěkné malé město. Všechno je blízko, takže je to fajn. Líbí se mi i místo kde chodíme obědvat – restaurace Náhon.

Jak se cítíte po tréninkovém týdnu?
Když jsem přiletěl, tak jsme měli zrovna tréninky formou her, takže to bylo v pohodě. Další týden už byl však náročný. Je to trochu odlišné oproti tréninkům ve Finsku. U nás jsme trénovali dvakrát denně. Dopoledne asi hodinu a půl a odpoledne další jednu hodinu. Tady začínáme v 8:30 ráno a končíme před dvanáctou, takže je to delší, ale zase jednou denně.

Odpoledne si ještě přidáváte trénink sami nebo spíš relaxujete?
Někdy regenerujeme a někdy s Williamem jdeme na stadion a dáváme si strečink nebo kolo.

Věděl jste už něco z dřívějška o Vsetínu?
Ani moc ne, ale když jsem mluvil s Williamem tak mi řekl, že jde o tradiční klub, který šestkrát vyhrál nejvyšší soutěž.

Těšíte se na spolupráci s trenérem Jiřím Dopitou?
Určitě, pamatuji si Nagano. Těším se, že mi bude moct předat nějaké své zkušenosti.

Už jste prohodili nějaká slova?
Ano, přivítal mě, když jsem dorazil, ale zatím toho moc nebylo. Určitě bude více prostoru až půjdeme na led, kdy bude třeba říct co ode mě očekává a další věci, které bude nutno probrat.

Jak se vám líbí stadion?
Je starší, než jsme měli v Tampere, ale kluci říkali že lidé tady umí udělat skvělou atmosféru. Na to se moc těším.

Už jste se zúčastnil i klubové akce, kde jste se podepisoval fanouškům. Líbilo se vám to?
Rozhodně. Bylo pěkné vidět, kolik lidí, a i malých dětí se o klub zajímá. Užil jsem si to. Ochutnali jsme i nějaké tradiční pokrmy, už si nepamatuji jméno, ale bylo to vážně moc dobré (směje se).

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov