Vsetín hlásí posilu do obrany, přichází kapitán Ústí Ondřej Smetana

Redakce • 18.01.2020

Obránce Ondřej Smetana bude nově oblékat vsetínský dres. Urostlý bek (193 cm, 107 kg) naposledy působil v Ústí nad Labem. V letošní sezoně naskočil i do 11 utkání za extraligové Kladno, v předchozích letech patřil k oporám Litoměřic. „Reagujeme na marodku, která postihla naše zadní řady. S Ondrou jsme se domluvili na hostování do konce sezony a věříme, že tento krok povede ke zkvalitnění obrany a celkově k lepším výsledkům,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Sedmadvacetiletý Smetana začal sezonu v extraligovém Kladně. Po jedenácti zápasech se vrátil zpátky do Ústí nad Labem. Za Slovan v probíhajícím ročníku naskočil do 31 zápasů, v nichž zaujal hned osmnácti body (4+14). Byl jasně nejproduktivnějším obráncem svého týmu. Zároveň patřil s průměrným ice timem 22:50 mezi tři nejvytíženější hokejisty v celé soutěži.

Svoje kvality potvrzuje nová vsetínská akvizice dlouhodobě – v letech 2016 až 2019 patřil k oporám Litoměřic. Chvíli jej testoval i extraligový Třinec. Nyní bude rodák z Litoměřic bojovat za zelenožluté barvy.

Profil Ondřeje Smetany na serveru eliteprospects.com