Vsetín čeká štreka do Kadaně, přiveze další potřebné body?

Jan Tajzler • 17.11.2017

Dlouhá cesta daleko do severních Čech čeká na vsetínské hokejisty. Valaši se po úspěšném domácím obratu proti Prostějovu tentokrát vydají do Kadaně. Obě města dělí vzdálenost 444 kilometrů, v tabulce činí rozdíl mezi oběma celky 13 bodů. Vsetín by rád svůj bodový náskok na poslední tým tabulky navýšil a naopak stáhl ztrátu na elitní osmičku. Utkání v severočeské Kadani startuje v sobotu v 17:00, a vy můžete utkání ze severočeského ledu sledovat buď prostřednictvím online přenosu a nebo zakoupeného přímého přenosu.

Historický první vzájemné utkání mezi Vsetínem a Kadaní hostil vsetínský Lapač 7. října 2017. Valaši začali proti Trhačům velmi dobře a rychle si vybudovali dvoubrankový náskok. Přítomní diváci nejspíš očekávali, že si zelenožlutí se Severočechy v klidu poradí, ale Kadaň se kontaktní brankou ve druhé třetině dostala na dosah bodového zisku. Nakonec se Vsetínským i díky spolehlivému výkonu brankáře Pavelky podařilo vybojovat tři body. V Kadani se nyní připravuje odveta a domácí hokejisté cítí proti Vsetínu šanci na vítězství.

Kadaň: Trhači budou proti Vsetínu usilovat o třetí domácí vítězství

SK Kadaň působí ve WSM Lize již 20 let, ale za tak dlouhou dobu neměli Severočeši takové problémy jako v letošní sezoně. Od začátku soutěže jsou Trhači přikování k poslednímu místu tabulky a jejich starosti mírní akorát fakt, že WSM Liga je nesestupová. Vítězství Kadaně se dají spočítat na prstech jedné ruky, momentálně jsou pouze čtyři. Poslední výhra se však zrodila ve středečním kole, kdy Kadaň dokázala zaskočit Frýdek-Místek. V hale Polárka bylo skóre již 3:0 ve prospěch rysů, ale Trhači zabrali a dovedli utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých korunovali svůj obrat a z moravskoslezského pomezí si odvezli dva cenné body.

Kadaň se rozhodně nevyplatí podcenit, i přes fakt, že je poslední se ztrátou třinácti bodu na Vsetín. V Kadani se natrápili i velcí favorité, České Budějovice zvítězily jen 2:1, stejně tak tomu bylo i v případě Rytířů, kteří byli rádi za cenné vítězství 4:3. Pokud má Kadaň zvítězit vůbec poprvé v sezoně ve dvou po sobě jdoucích utkání, bude se určitě opírat o své produktivní hráče. Tím nejproduktivnějším je aktuálně Darek Hejcman (5+17). Na metu desíti kanadských bodů dosáhli také Nicolas Hlava (5+5) a z pozice obránce Jakub Trefný (4+6).

Kadaň v letošní sezoně vyzkoušela už čtyři brankáře, ale nejvíc prostoru dostává Tadeáš Dvořák , jenž průměrně inkasuje 3,75 branky na zápas a úspěšnost zákroků má pod 88 %. V osmi případech sázela Kadaň na Štěpána Lukeše, jeho čísla však příliš dobrou vizitkou nejsou, průměr branek 5,08 a úspěšnost zákroků 84,58 %.

Vsetín: Zahájí Valaši stíhací jízdu?

Vsetínští hokejisté cítí další příležitost k vítězství. Po obratu s Prostějovem stáhli Valaši ztrátu na elitní osmičku na jedenáct bodů. O další přiblížení se kýženým pozicím bude Vsetín usilovat na ledě Trhačů, kde bude v roli favorita, na což zelenožlutí v letošním ročníků příliš zvyklí nejsou.

Vsetínská sestava doznala během reprezentační pauzy výrazných změn. Proti Prostějovu nastoupila do utkání zcela nová třetí útočná formace ve složení Anatolij Protasenja, Ondřej Kopta a Petr Beránek. „Jsem tady v lajně s Berym (Petrem Beránkem) a Kopťákem (Ondřejem Koptou), všichni jsme noví a jsme tam od toho, abychom byli nepříjemní hlavně v předbrankovém prostoru, což si myslím, že se nám podařilo. Škoda jen, že nám tam nepadl nějaký gól, protože šance jsme měli,“ hodnotil svou vsetínskou premiéru Protasenja.

Změna nastala také na brankářském postu, Jaroslav Pavelka byl povolán zpět do Hradce Králové a místo jedničky proti Prostějovu zaujal Michal Šurý, jenž se výbornou formou prezentoval v druholigovém Valašském Meziříčí. Šurý podržel Vsetín hlavně při samostatných nájezdech, když pochytal všechny soupeřovy pokusy a významně se podílel na zisku bonusového bodu pro Vsetín.

Vsetínským cílem nadále zůstává účast v play-off, Valaši proti Prostějovu jasně ukázali, že o tento cíl budou bojovat s maximálním úsilím. Už jen fakt, že vsetínský tým dokázal zvrátit nepříznivý stav, svědčí o zdravém charakteru mužstva. Další tři body leží na ledě Kadaně, kde utkání odstartuje v sobotu v 17:00. Pokud se do dalekého severočeského města nechystáte, můžete utkání sledovat prostřednictvím online přenosu a nebo si za poplatek zakoupit možnost sledování přímého přenosu ze zimního stadionu v Kadani.

Sestavy v posledním kole:

Kadaň: Dvořák – Trefný, Szathmáry, Rašner, Kadeřávek, Šesták, Blaha, Kokeš – Chrpa, Hejcman, Dufek – Müller, Kůs, Hlava – Šťovíček, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Polák.

Vsetín: Šurý – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Šenkeřík, Dundáček – Markovič (C), Kucharczyk (A), Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Protasenja, Kopta, P. Beránek – Kajaba, Karafiát, Šilhavý.