Vsetín čeká další souboj s tabulkovým sousedem, síly změří s Porubou

Lucie Krampotová, Miroslav Janošek • 23.01.2015

Již pětatřicáté kolo základní části uvítá Lapač v sobotní podvečer. Po dvou venkovních zápasech se VHK představí opět doma, tentokrát proti soupeři z Poruby. Oba dva týmy jsou si bodově rovny, stejně jako jejich konkurent z Brna, a proto je sobotní zisk navýsost důležitý. Určitě si utkání nenechejte ujít, úvodní bully bude vhozeno v 17:30.

Tým Vsetína má za sebou dvě venkovní utkání za sebou. Minulý týden v sobotu se Valaši představili v Karviné, ovšem na outsidera soutěže nevyzráli. Po nevýrazném výkonu padli 1:3 a vraceli se domů s prázdnou. Středeční utkání v Novém Jičíně se pro partu v zelenožlutých dresech rovněž nevyvíjelo dobře. Vsetín po první třetině dotahoval vedení soupeře 1:0. Po dramatické přetahované se nakonec svěřencům trenéra Luboše Jenáčka podařilo zvítězit na samostatné nájezdy, když rozhodující penaltu proměnil Josef Daněk.

„Průběh zápasu pro nás nebyl moc příznivý, ale myslím si, že zhruba od poloviny utkání jsme hráli velice dobře. Pak už jsme byli lepším týmem,“ komentoval utkání kouč Jenáček. „Výborný výkon předvedli oba brankáři, ale my jsme byli o gól lepší. Nájezdy jsou loterie, ale myslím, že si kluci hrábli na dno a my jsme si zasloužili zvítězit.“

Poslední kolo? Ostravané úřadovali proti Bobrům

Ostravská Poruba ztrácí stejně jako Vsetín tři body na první místo. Do čela tabulky se zatím svěřenci trenéra Sršně nedostali, přesto jim patří primát nejlépe střílejícího mužstva soutěže. V nabitém čele tabulky zaujímá ostravský celek druhé místo, ale jen o skóre před konkurenty z brněnské Techniky a Vsetína. Sobotní duel se na Lapači znovu ponese ve znamení boje o druhou příčku.

Aktuálně se v Ostravě mohou pyšnit šňůrou devíti vítězství v řadě. Tato skvělá bilance byla započata právě v duelu se Vsetínem, Poruba tehdy poprvé v sezoně skolila Valachy v poměru 5:3. Ovšem ne všechny soupeře se Porubě podařilo porazit, utkání s Přerovem bylo předehráno již v listopadu, tudíž se utkání se Zubrem do této série nezapočítává, už jen proto že Hanáci tehdy na Porubu vyzráli. Naposledy Poruba úřadovala proti Bobrům z Valašského Meziříčí, vodní hlodavci toužili potvrdit vzrůstající formu a také zvýšit letošní úspěšnost proti ostravskému celku, tomu však Krayzel a spol zabránili a připomněli meziříčským Valachům jejich místo v tabulce.

Ofenzivní sílu Poruby táhne matador Krayzel

Ve Vsetíně se Ostravané budou spoléhat na ofenzivní sílu v podobě Luďka Krayzela (11 + 18) a Aleše Kilnara (12 + 16). Pravidelně se prosazují také exšumperský Adam Červenka (15 + 9) a Jan Chaloupka (10 + 10). Také obránci slušně podporují útočnou hru svého mužstva, především čísla Jakuba Peslara (7 + 19) budí respekt. Mimo něj slušně boduje v obranných řadách také Martin Bůček (6 + 14) a také Marek Slavík (6 + 16).

Opomenout nesmíme zkušené borce v porubské defenzívě a to Miroslava Javína a také Milana Ovšáka, jimž rovněž neschází podpora útočné fáze hry. Brankovišti silného ostravského celku vládne Radek Tihlář s průměrem 2,49 inkasované branky na jedno utkání.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Nedbálek, Grebenjuk, Haloda, Tichý, Hryciow – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Štrbík, Daněk, Hruška P. – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kývala.

HC RT Torax Poruba: Tihlář – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček, Demel – Schwarz, Červenka, Krayzel, Seidler, Hulva, Zachar, Brnčál, Vrána, Vaněk, Kilnar.