Vsetín byl lepší, soupeře přestřílel. Za bod je ale dorostenec Adam Turek rád

Helena Hegeďová • 16.12.2018

Před měsícem a půl svítilo na tabuli po skončení zápasu skóre 12:3. Vsetín se v utkání dorostenecké extraligy trefil jedenáctkrát, poslední úder přidali v prodloužení. Tentokrát ale Valaši neslavili. Drakům podlehli 4:5. „Šli do nás víc naplno než minule,“ komentoval po utkání soupeře čtrnáctiletý útočník Adam Turek, podle kterého byl největší problém ve vsetínské produktivitě. „Nepříjemné pro nás bylo to, že jsme v první třetině dali jenom jeden gól. Mohli jsme jich dát daleko víc. Měli jsme víc střílet a víc chodit do brány.“

Odehráli jste zápas proti Šumperku, co byste k němu mohl říct?
K zápasu bych řekl jen nic moc, protože jsme prohráli. Ve hře jsme byli lepší, přestříleli jsme je, ale i přes to jsme prohráli o gól. Jsem ale rád, že jsme získali jeden bod z prodloužení.

Minule jste doma nad Šumperkem zvítězili 11:3, v čem byl zápas jiný?
Soupeř byl v tomto zápase celkem silný, o čemž jsme předem moc nevěděli, jelikož je v tabulce pod námi. Šli do nás víc naplno než minule. Nepříjemné pro nás bylo také to, že jsme v první třetině dali jenom jeden gól. Mohli jsme jich dát daleko víc, stejně jako ve druhé třetině, kde jsme jich dali minule 5. Možná i kvůli tomu jsme teď uhráli takovýto výsledek.

Při vstupu do třetí třetiny jste ztráceli, nicméně jste v tuto chvíli nezabrali a soupeř naopak skóroval. Dalo se tam něco změnit?
Určitě ano. Mohli jsme víc střílet a víc chodit do brány, ale to se stane. Příště se musíme víc tlačit do brankoviště a střílet jak to jen půjde.

O to už jste se snažili v závěru. Jak to, že to tam nespadlo a nedošlo na vyrovnání?
Jejich gólman je celkem podržel. Podle mě nám ale dneska i chybělo takové to štěstíčko a jak říkám, je to celkem smůla, ale máme aspoň jeden bod.

Zasloužili jste si ho?
Myslím si, že ano. V prodloužení jsme totiž byli na puku jenom my, soupeř byl bez střely a my jsme je celou dobu tlačili. Je jen dobře, že jsme ten gól dali a prodloužení jsme vyhráli.

Do konce roku vám zbývá ještě zápas v Olomouci, jaký bude?
Všichni se na ten zápas těšíme a poučíme se z chyb, které jsme udělali v tomto zápase. Pojedeme tam s čistou hlavou a ten zápas vyhrajeme.

Co říkáte na vaše dosavadní výsledky ve druhé části soutěže?
V nadstavbě se nám teď celkem daří. Minule jsme vyhráli na nájezdy, teď jsme získali bod v prodloužení, takže si myslím, že je to z našeho pohledu dobré.

Vás ale, Adame, čeká příští týden ještě jedna akce. Mohl byste ji fanouškům blíže přiblížit?
Byl jsem ze zlínského kraje vybrán do výběru republiky, který je teď ve čtvrtek. Jsme tam vlastně tři kluci ze zlínského kraje a jsem velmi rád, že tam jsem. Ukážu, co je ve mně a zabojuji  na příští rok o repre.

Těšíte se?
Ano, už se moc těším. Uvidíme tam hráče z celého Česka a opravdu se těším. Budu hrát naplno, jak nejlépe umím.

Stihnete tedy příští týden i zápas dorostenecké extraligy?
Ano, budu hrát. Je to ve čtvrtek, takže v úterý odehraji zápas, ve středu máme volno a ve čtvrtek pojedu do Jihlavy.