Vsetín bude v sobotu bojovat o prvenství v turnaji

David Schlegel • 14.08.2004

V s e t í n - Ve svém posledním vystoupení budou o prémii 100 000 slovenských korun na Rona Cupu bojovat hokejisté Vsetína od 15:30 se Slovanem Bratislava. Nejslavnější klub slovenské hokejové historie zatím získal na Rona Cupu ve dvou zápasech jen jeden bod proti Zlínu, proti Třinci pak neudržel Slovan vedení 3:0.

V zápase se představí i enfant terrible Michal Hudec, který se po ročním působení ve Vsetíně vrátil do Slovanu. Zatím je Vsetín druhý za Třincem. V případě zaváhání Ocelářů v posledním utkání může Vsetín celý turnaj vyhrát.

Kariéru ve Slovanu ukončila jedna z legend slovenského hokeje Zdeno Cíger, který se zúčastnil již světového šampionátu v dresu Československa v roce 1989. Ve slovenské dresu pak přidal další šest účastí na světových šampionátech. Naopak v mužstvu zůstává bývalý hráč Třince Branislav Jánoš. Oporou by měl být i stále ještě mladý obránce Ján Tabaček, který má reprezentační zkušenosti, a útočník Martin Hujsa. V přípravných zápasech dostává příležitost i obránce Emil Bučič, jenž loni hrál českou juniorskou extraligu za Ústí nad Labem, na zkoušce ve Slovanu jsou dva čeští hráči - útočník Marek Ivan a obránce Jan Horáček. O jejich osudu by se mělo rozhodnout po turnaji.

Po dvou letech se do Slovanu vrátil trenér Miloš Říha, z Omsku zase někdejší útočník Třince Richard Kapuš a na post brankářské dvojky za exznojemským Pavolem Rybárem přišel z Karlových Varů Libor Barta. Dalším Čechem ve Slovanu je ostřílený obránce Petr Pavlas. Ten byl, ač zadák, druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. V mužstvu už naopak nebudou působit staří známí z české extraligy - nová posila HK Riga 2000 Lotyš Normunds Sejejs (dříve Litvínov a Karlovy Vary), nyní žilinský Miroslav Lažo, dříve kladenský "boxer", a mistr světa z Vídně 1996 Roman Meluzín, jenž loni hrál za Kometu Brno. Uplynulou sezónu dohrál ve Slovanu na hostování z Liberce i Jaroslav Nedvěd, který na poslední chvíli odešel do ruského Nižněkamsku.

O angažmá ve Slovanu usiloval i útočník David Appel, ale vedení dalo nakonec přednost navrátivšímu se Michalu Hudcovi. V loňské sezóně vypadl Slovan v semifinále play-off v sedmi zápasech se Zvolenem. Trenér Říha přišel do Sloavnu vrátit celek z hlavního města na trůn slovenské ST extraligy.

Soupiska Slovanu Bratislava v posledním přípravném zápase s Třincem:
Rybár (Barta) – Hančák, Horáček, Špila, Bučič, Wagenhoffer, Jendek, Baček, Tabaček – Kokavec, Jánoš, R.Školiak – Macho, Hujsa, Kuľha – Fábry, Biermann, Varga – Pašek, J.Sýkora, Jaško

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov