Vsetín bude bojovat o čelo tabulky na ledě soupeřů, nejprve zamíří do Přerova

Jan Tajzler • 25.11.2014

Hokejisté Vsetína drží třetí příčku, oproti druhé Technice jsou však horší pouze o skóre a na vedoucí Přerov ztrácejí čtyři body, přičemž mají dva zápasy k dobru. Tento týden bude pro vsetínské hokejisty perný, čekají je totiž dva výjezdy a to právě na stadiony zmiňovaných soupeřů. Ve středu se Vsetín představí na ledě lídra z Přerova, v pikantním duelu se zelenožlutí budou snažit přerušit osmizápasovou šňůru domácích. Utkání nesmiřitelných rivalů startuje v přerovské MEO Aréně ve středu od 18:00.

Vzájemné souboje hokejistů Přerova a Vsetína bývají ozdobou východní skupiny druhé ligy. V letošní sezoně se oba kluby netají těmi nejvyššími cíli a přání svých managementů zatím naplňují dle plánu. Hokejisté Přerova se díky skvělé sérii osmi vítězství v řadě dostali na první místo tabulky, Vsetín ztrácí na lídra čtyři body, přičemž má dva zápasy vůči Přerovu k dobru. První letošní střetnutí Valachů s Hanáky se konalo ve Vsetíně, Zubři zde předvedli trpělivý výkon a potrestali chyby domácí defenzívy, čímž dokráčeli k vítězství 5:1.

Přerov se veze na vítězné vlně

Jak již bylo zmíněno, hokejisté se Zubrem na hrudi procházejí velmi zdařilým obdobím. Z posledních osmi duelů se pokaždé žlutomodří radovali z vítězství. Mezi sbírkou osmi vítězství stojí za zmínku dva skalpy ostravské Poruby, velkého favorita soutěže. Zubři nejprve skolili Porubu na jejím ledě 4:3 po prodloužení. V předehrávce 28. kola si s ostravským celkem poradili znovu, tentokrát však až na samostatné nájezdy a vítězství bylo nejtěsnější z možných 1:0. Nyní si Přerov brousí zuby na dalšího soupeře, jenž nepříjemně dotírá na trůn tabulky.

Přerovskému týmu nechybí zkušenosti, v jeho kádru však najdeme i nadějné odchovance. V obraně se Přerov opírá o stálice Radomíra Palu či Jiřího Osinu. Mimo osvědčenou dvojici přerovské defenzívy se pak trenér Dočkal může spolehnout také na velezkušeného Jiřího Poláka, jenž v minulosti také hájil barvy extraligového Vsetína, vloni pak dopomohl prostějovským Jestřábům k postupu do 1. ligy. Ofenzívu Přerova táhne Jiří Goiš (10+7) následován nadějným mladíkem Michalem Popelkou, ten stihl zaznamenat třináct bodů za tři trefy a deset asistencí. Pozornost vsetínské obrany si pak zcela jistě vynucuje také David Šťastný, ten se dostává často do střeleckých pozic, zatím stihl zaznamenat osm bodů. Mimo zmíněné trio doplňují přerovský útok také zkušení hráči, jmenovat můžeme Radka Procházku či dalšího exvsetínského hráče Petra Sakrajdu, oba borci mají za sebou starty v nejvyšší soutěži a jsou tak zcela jistě přínosem třeba pro duo bratrů Kratochvílu, jenž nastupují také v juniorce přerovského klubu. Zkušenosti nechybí Přerovu ani v brankovišti, zde dostává více prostoru Martin Vojtek a jeho čísla jsou přímo skvělá, s průměrem 1,63 branky na zápas si extřinecký brankář drží úspěšnost zákroku lehce pod 95%. Mimo něj v brankovišti Přerova předvádí své schopnosti také Jiří Slovák, toho fanoušci Vsetína znají z valašských derby, letos se však odchovanec Rožnova pod Radhoštěm vydal do Přerova, v devíti zápasech získal průměr 2,73 branky na zápas s úspěšností zákroku nad 91%.

Přeruší Vsetín vítěznou sérii Zubrů?

Hokejisté Vsetína mají za sebou skvěle odehrané derby. Svému sokovi z Valašského Meziříčí v utkání příliš mnoho nedovolil a zcela po zásluze zvítězili celkem jednoznačně 7:2. Ke třem bodům nasměrovala zelenožluté druhá útočná řada v čele s Janem Kolaříkem, společně s Davidem Hrazdirou a Ondřejem Slováčkem patří aktuálně k nejproduktivnějšímu útoku Vsetína. Vsetínští se však stále potácejí s početnou marodkou, na jejím výčtu zůstává kapitán Daniel Vaněk či zkušenost v podobě Martina Ambruze. I přesto mohl trenér Jenáček po vyhraném derby vyjádřit spokojenost: „I přes celkem výraznou marodku jsme zápas odehráli ve vysokém nasazení a měli i určitou kvalitu. Jsme rádi, že máme tak široký kádr, který je konkurenceschopný a může předvádět dobré výkony.“ Uzdravená už by však měla být obrana, v derby s Bobry už byly defenzivní řady Vsetína téměř kompletní. Právě defenziva VHK se nedávno dočkala posily z Ruska, jedná se o Alexandra Grebenjuka, ten se domácím fanouškům představil poprvé ve valašském derby a tribuny si získal svými dvěma přesnými projektily, které zapadly za záda bezmocného brankáře Bobrů.

Vsetín však nyní musí přeladit, míří totiž na půdu aktuálně nejlepšího celku soutěže, Přerov je navíc na vítězné vlně, a pokud Vsetínští chtějí odčinit domácí porážku z prvního střetnutí, musejí se vyvarovat chybám v defenzivní činnosti a zcela určitě dbát na disciplínu. Zda se Valachům povede v Přerově přerušit vítěznou šnůru domácího týmu, se můžete přesvědčit na vlastní oči, pokud si najdete cestu do MEO Arény, kde utkání vypukne v 18:00. Pokud se do Přerova nedostanete, bude vám k dispozici tradiční online přenos, který připraví redakce hcprerov.cz.

Předpokládané sestavy:

HC Zubr Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil – Popelka, Sedlák, Dostálek – Blinka, Šebek, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Kratochvíl Š., Školoud

VHK Vsetín: Hromada – Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Podešva, Vítek, Slováček, Hrazdíra, Kolařík, Štrbík, Daněk, Kývala, Hruška, Ukhin