Vsetín bude bojovat o body, na Lapač míří Třebíč

Helena Hegeďová, Josef Prášek • 19.09.2019

Po neúspěšném utkání v Prostějově zavede los vsetínské hokejisty opět na Lapač. V sobotu 21.9. zde přivítají předposlední Třebíč, která během prvních čtyř utkání získala pouze jeden bod. Naposledy ztratil tým z Vysočiny s ostravskou Porubou. Vzhledem k postavení v tabulce tak můžeme očekávat napínavý boj o další body.

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia má letos jeden z nejmladších kádrů v celé soutěži, nejstaršímu hráči je 29 let. Trenérské duo se může spoléhat na výkony jedné z posil - Martina Šťovíčka, tomu se zatím v produktivitě náramně daří. Svými výkony překvapuje útočník David Michálek, který přišel z Havlíčkova Brodu. Poslední zápasy dokonce nastupuje ve druhé formaci. Z útočníku je potřeba ještě zmínit velmi technického Matěje Psotu a jednoho ze zkušenějších Michala Vodného. Momentálně Třebíč trápí nejvíc absence klíčkových hráčů, posila z Pardubic Denis Kusý chybí od zápasu proti Motoru a Lukáš Nedvídek, jenž minulý rok ovládl s přehledem bodování celého mužstva, nehrál v posledním zápase s Porubou.

V obranných řadách bude delší dobu scházet Šimon Szathmary, což je velká ztráta, ten patří k neofenzivnějším bekům celé soutěže. Z Pardubic před startem CHANCE ligy přišel opět na hostování z Pardubic Karel Nedbal. Defenzivní úkoly plní Jakub Jenáček, kterého si fanoušci Vsetína musí pamatovat, protože minulý rok odehrál za něj 36 duelů.

V brance zatím třikrát nastoupil Pavel Jekel, před dvěma ročníky strávil kratší období na hostování právě na Lapači. Dvojkou je čtyřiadvacetiletý Dominik Svoboda.

Celek z Vysočiny měl na programu těžký los hned ze začátku ligy, k prvnímu duelu zajížděli na led favorita celé soutěže Českých Budějovic, kde padli Třebíčští o branku, následně doma s Přerovem brali bod, po porážce v prodloužení. První vítězství nepřišlo ani v Chomutově, kde Piráti vyhráli 3:0. V posledním zápase vyzvala Třebíč silnou Porubu, která si odvezla tři body.

Třebíč - Poruba 2:4
Chomutov - Třebíč 3:0
Třebíč - Přerov 4:5p
Č. Budějovice - Třebíč 3:2

Trenér Sobotka o porážkách: "Z toho nám ale nikdo nepomůže, musíme se z toho vyhrabat sami. Hráči musí pochopit, že musíme hrát jednoduchý hokej. "

Když se podíváme na tabulky, tak všichni čtyři soupeři, se kterými Třebíčští hráli, tak jsou na prvních čtyřech pozicích. I tak ale Horáci nemohou být spokojeni, určitě si přáli mít v tuhle dobu více bodů, a to i ohledem na těžký los. Dá se tedy očekávat velká bitva v sobotním utkání na Lapači.

Statistiky obou týmů:

CHANCE liga, 5 . kolo
Vsetín – Třebíč

umístění v tabulce
7:11 - 4 body
skóre a body
8:15 - 1 bod
Antonín Pechanec 3b (3+0)
nejproduktivnější hráč
Martin Šťovíček 5b (2+3)
Antonín Pechanec - 3 branky
nejlepší střelec
Martin Šťovíček - 2 branky
Ondřej Slováček - 3 nahrávky
nejlepší nahrávač
Martin Šťovíček - 3 nahrávky
Ondřej Slováček 3b (0+3)
nejproduktivnější obránce
Karel Nedbal 2b (0+2)
Ondřej Bláha - 3 záp. (91,25%)
David Gába - 1 záp. (81,82%)
úspěšnost brankářů
Pavel Jekel - 3 záp. (90,52%)
Dominik Svoboda - 1 záp. (87,88%)
14,81% - 12. nejlepší
úspěšnost v přesilovce
16,67% - 9. nejlepší
84% - 7. nejlepší
úspěšnost v oslabení
73,68% - 15. nejlepší
tresty celkem

Valaši nevstoupili do nové sezóny podle svých představ a po čtyřech kolech jim se čtyřmi body patří dvanáctá příčka. Naplno dokázali bodovat pouze v domácím utkání proti nováčkovi ze Sokolova. Bod získali také v úvodním zápasu nového ročníku, kdy na Lapači remizovali z Frýdkem-Místkem. Venkovní utkání Vsetínu zatím nevychází, neporazil Havířov a ani Prostějov, s kterým se utkal v minulém kole.

Minulý zápas odehrál Vsetín s prostějovskými Jestřáby. První branka padla až těsně před polovinou utkání, kdy se prosadili domácí. Až v 50. minutě vyrovnal Vlastimil Dostálek, jenže stav 1:1 nezůstal dlouho. Během dvou minut se musel gólman Bláha za sván záda otáčet hned dvakrát. V obou případech se trefil Lukáš Žálčík.

Vsetín - Frýdek-Místek 3:4p
Havířov - Vsetín 2:0
Vsetín - Sokolov 3:2
Prostějov - Vsetín 3:1

"Zápas jsme si prohráli sami. Je velká škoda, že jsme utkání nezvládli. Taková utkání jsou a my se musíme oklepat a doufat, že se nám začne více dařit střelecky a že se zvedneme," okomentoval utkání, v kterém byli Vsacané lepším celkem, trenér Jiří Dopita.

Při nahlédnutí do statistik zjistíme, že po třech kanadských bodech mají Antonín Pechanec (3+0) a Ondřej Slováček (0+3). Ve vsetínské bráně dostává více prostoru Ondřej Bláha, jehož úspěšnost je 91,25%, záda mu kryje David Gába (81,82%).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Hryciow – Dostálek, L. Volf, Jonák – Březina, Rehuš, Procházka – D. Tůma, Pechanec, Doktor – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Třebíč: Do. Svoboda – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, V. Čejka, D. Mikyska, Padrnos – Vodný, Šťovíček, Psota – T. Havránek, Michálek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Ferda, Havlát, Podlaha.