Vrchol sezony na Lapači se blíží! Vsetín zahájí veledůležitý víkend proti Jablonci

Tomáš Kopecký • 05.04.2017

Vsetínský zimní stadion bude po jedenácti dnech od odehrání třetího finále s Porubou opět praskat ve švech. Na řadu totiž přichází vůbec nejdůležitější domácí dvojzápas celého ročníku. Pokud chtějí Valaši do puntíku naplnit heslo “My se vrátíme“ a postoupit, musí si o víkendu sáhnout až na dno svých fyzických sil. Nic jiného než vítězství už prakticky nepřipadá v úvahu. V pátek se od 17:30 ve Vsetíně představí tým HC Vlci Jablonec nad Nisou i s hrajícím kapitánem a vsetínskou legendou Tomášem Demelem. Podaří se v pátek dotáhnout zelenožluté za důležitou výhrou?

Vyprodáme poprvé v sezoně Lapač?

Hokejová horečka ve Vsetíně od startu vyřazovací části neustále stoupá. Každým zápasem si nachází více a více fanoušků cestu do hlediště. Během třetího utkání finálové série se na zimním stadionu tísnilo 5 100 platících diváků, na úplné naplnění kapacity však stále čekáme. Kdy jindy by k tomu mělo dojít, než během víkendových barážových duelů o postup do první ligy? Už středeční předprodej naznačil mnohé, fronta se tahala do délky několika stovek metrů a zájem o lístky je opravdu enormní. Přijďte podpořit vsetínské hokejisty v cestě za postupem i Vy!

První zápas kvalifikace proti Havlíčkově Brodu ukázal, že o postup budou muset Valaši svést ještě velký boj. Silný soupeř z Vysočiny výborně bránil a držel s favorizovaným Vsetínem krok. Srdnatě bojující Rebelové s tahounem Lukášem Endálem dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém si zásluhou branky Davida Michálka zajistili prémiový druhý bod.

Nyní stojí před vsetínskými hokejisty druhá výzva. Budou čelit soupeři, který je v rámci tříčlenné kvalifikace považován za mírného outsidera. Jablonec odehrál své první utkání ve středu a Havlíčkově Brodu podlehl 2:3. Červenočerní vedli ještě jedenáct minut před koncem 2:1, Rebelům se však podařilo srovnat a 33 sekund před vypršením základní hrací doby rozhodl přesným zásahem z předbrankového prostoru opět výborný Endál.

HC Vlci Jablonec: 14 zápasů v prodloužení, 14 vítězství

Jablonečtí Vlci se řadí mezi tradiční účastníky druhé ligy. V této soutěži nastupují již od sezony 2000/2001 a pravidelně se jich týká také vyřazovací část. Celek ze severu Čech není v kvalifikaci o WSM ligu žádným nováčkem, už loni se totiž tento tým vzepřel papírovým prognózám a ze čtvrtého místa základní části dokráčel až do závěrečné kvalifikace. V té sice Vlci vybojovali jen tři body a obsadili poslední příčku, nabrali ale potřebné zkušenosti, které mohou v tuto chvíli zúročit.

Tým z města proslulého výrobou skla si držel celou sezonu stabilní formu a vyhýbal se větším výkonnostním výkyvům. Jablonečtí okupovali přední příčky druholigové skupiny Západ a snažili se přibližovat vedoucí Kobře Praha. Po dlouhé sérii vítězství čítající jedenáct zápasů se propracovali na druhou pozici, ze které je vystrnadily až Klatovy v posledních dvou duelech základní části.

Do play-off tedy severočeši vstoupili ze třetí příčky a v osmifinále narazili na Nymburk. K postupu do další fáze si vystačili pouze se čtyřmi zápasy a nepoznali hořkost porážky. Svého soupeře zdolali s velkým přehledem a mohli se těšit na další várku důležitých utkání. Ve čtvrtfinále Jablonečtí změřili síly s Táborem, ani zde však jejich vítězné tažení nebylo zastaveno. Vlci nejdříve zvítězili 2:1 na ledě soupeře, posléze byli úspěšní i doma a rázem byli jedno vítězství od semifinále. Tábor sice ještě zmobilizoval síly a ve třetím utkání pokořil soupeře 5:2, konečné slovo však měli opět Severočeši, kteří ve vyrovnaném duelu zvládli lépe prodloužení a zvítězili 6:5.

Nejdramatičtější průběh měla semifinálová série mezi Jabloncem a Kobrou Praha. Pražané nejdříve rozstříleli svého protivníka 8:2, v dalších zápasech se však karta obrátila a úspěšnější byli Vlci. Jablonečtí sice nevyhráli ani jeden duel v základní hrací době, jejich doménou a základem úspěchu se však stala až neuvěřitelně produktivní hra v prodloužení. Vždyť považte, v rámci celé sezony letos odehráli Vlci hned 14 utkání v nastaveném čase a ve všech se nakonec mohli radovat z vítězství! I v semifinále tomu nebylo jinak a dá se říci, že hlavně díky této herní situaci jsou nakonec až v baráži.

Tomáš Demel zpět na místě činu

Města Vsetín a Jablonec nad Nisou jsou od sebe vzdálena 254 km vzdušnou čarou, přesto je zde jedno jméno, které oba týmy výrazně pojí. Hrající trenér hostů Tomáš Demel je vsetínským odchovancem a v zelenožlutém dresu odehrál 285 extraligových duelů. Zažil zde období vrcholu i pádu, byl vsetínskou oporou i v baráži proti Ústí nad Labem. Nyní se představí na opačné straně barikády. „Ať už zápasy dopadnou jakkoliv, budu rozpolcený, ale zároveň se těším. Je to hezká tečka za mým působením v hokeji“ svěřil se v rozhovoru pro Valašský deník. Nejproduktivnějším hráčem hostů je útočník Kamil Bříška (v play-off 8+13), nejlepším střelcem je jednadvacetiletý Vojtěch Havlas (10+5). Kádr Jablonce se skládá z mnoha odchovanců libereckého hokeje a hráči Vlků velmi často prošli mládežnickými týmy Bílých Tygrů. Mezi takové hokejisty se řadí i obránce Michal Pavlů (5+8), který v minulosti dokonce hrál nejvyšší soutěž. Brankoviště Severočechů střeží Jiří Stejskal.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: Stejskal – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška, Havlas – Babec, Demel, Homolka – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Pulec, Švík

Vsetín: Šurý – Jeník, Čech, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Finsterle, Čuřík, Vítek, Daněk, Hořanský, Kucharczyk, Kajaba