Vloni jsem byli v jejich pozici, líčí Ondračka. Být favoritem je novinka

Anna Pavlína Sedláčková • 09.03.2020

Juniorka v neděli ukončila čtvrtfinálovou sérii, porazila totiž Kobru 6:3. První třetina se moc nepovedla. „Dostali jsme takové smolné góly,“ mrzí obránce Toma Ondračku, který přirovnává pozici Kobry v play-off k minulé sezoně, kdy Valaši stanuli proti Plzni. Nyní junioři čekají, kdo bude jejich soupeřem.

Tome, v první řadě gratulujeme k postupu do semifinále. Čím to bylo, že se v první třetině Kobře podařilo dostat do vedení?
Dostali jsme smolné góly. Trošku na nás dolehla včerejší špatná hra. Podcenili jsme to, vstup nám úplně nevyšel. Druhá třetina byla naštěstí daleko lepší a ve třetí už jsme si to pohlídali.

Kobra vstřelila první gól a poté už jen bránila. Viděl jste v tom nějakou podobnost s vaším loňským play-off?
Vloni jsme byli vlastně v jejich pozici, nebyli jsme vůbec favoritem. Věděli jsme, jaké to je. Jako favoriti jsme to teď zvládli líp než loni s Plzní.

„Věděli jsme, že jsme lepší než oni.“

Jak jste se s tím poprali?
V pozici favorita jsem ještě nikdy nebyl, ale řekl bych, že jsme to zvládli dobře. Až na ten jeden zápas. Vedli jsme 2:0 a mysleli si, že doma na velkém kluzišti to půjde samo. Trošku jsme to podcenili. Naštěstí to dopadlo dobře.

Kobra po první třetině vedla. Neměli jste strach, že byste museli znovu do Prahy?
Strach tam trochu byl, ale věděli jsme, že jsme lepší než oni. Tady na velkém hřišti si to dokážeme dát, což se potvrdilo.

„Na Havířov chceme narazit až ve finále.“

Co vás nakoplo?
Určitě rychlý gól ve druhé třetině, trestným střílením jsme snížili na 2:3. Adam Hilšer proměnil svůj nájezd a pak už jsme je celou dobu tlačili. Góly byly sice z dorážek, ale v podstatě to kopie těch, které jsme dostali v sobotu.

Kdy jste věděli, že jdete do semifinále? A kterého soupeře byste chtěli?
Po gólu na 6:3 jsme si už byli jistí. A chtěli bychom jednoznačně Přerov. Na Havířov chceme narazit až ve finále. Bude to trochu těžší soupeř než Přerov. Ale ono je to vlastně jedno. Pokud chceme vyhrát, musíme porazit každého.

Jak se vám líbila atmosféra posledního utkání?
První třetinu to bylo mrtvé, jako náš výkon. Pak, když jsme začali dávat góly a otáčet to, tak se do toho dostali i fanoušci a bylo to super.