Vítězná série hokejistek Vsetína skončila. Bulldogs slaví vítězství po nájezdech

Jiří Kubják • 29.10.2010

Po 8. zápasech skončila neporazitelnost vsetínských hokejistek. V dramatickém utknání nakonec podlehly HLC Bulldogs Brno 6:7 po samostatných nájezdech. Kuriózní moment přišel v samotném závěru zápasu, kdy šestá branka brněnských Bulldogs padla v čase 59:59 z hole Sáry Sadílkové. (na snímku). Vsetín se na domácím ledě představí již tuto sobotu, kdy od 14:00 hostí celek Opavy.

HK Vsetín - ženy : HLC Bulldogs Brno 6:7 po sn.

Třetiny: 2:3, 1:0, 3:3, sam. nájezdy 0:1 .

Branky a nahrávky: 2. Svobodová, 11. Povýšilová (Veliká), 22. Svobodová (Baslová), 44. Svobodová, 53. Baslová, 56. Baslová (Povýšilová, Kovářová) - 6. Sadílková (Křupková), 9. Křupková, 15. Mastná (Mazánková Cejnková). 45. Mazánková, 50. Mastná, 60. Sadílková (Mazánková). Rozhodující sam. nájezd Mastná.

Vyloučení: 11:7 Využití: 1:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 48 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5, 6:6, 6:7.

Sestavy

HK Vsetín - ženy: .Močková - Kovářová Potěšilová, Vávrová, Světínská, Hadašová, Štefková M. - Baslová, Svobodová, Špoková - Jasenská, Povýšilová, Veliká - Skácilová,

HLC Bulldogs Brno Němcová, - Kubátová, Cejnková, Střížová, Duroňová, Křupková, Procházková, Sadílková, Janáčková, Mazánková, Mastná, Ryšavá.

Komentář k zápasu

Utkání podle předpokladů nabídlo dramatické rozuzlení až do posledních vteřin. Monika Svobodová po samostatné akci sice již ve druhé minutě zajistila vsetínským Sfinx vedení, jenže od 3. minuty úřadovaly především brněnské Bulldočky. Vsetín si v první třetině komplikoval hru častým vyloučením. Po pěti odehraných minutách, měly na kontě již 6 trestných minut. Právě před třetím trestem po skončení přesilové hry vyrovnávaly Bulldogs z hole Sadílkové. Ta ač faulovaná dotlačila puk do sítě 1:1 a rozhodčí po vstřelené brance, poslal na trestnou lavici Svobodovou, což nově nastavená pravidla povolují.

V minutě 9. vrátila Brnu vedení Martina Křupková, která z prostoru mezi kruhy prostřelila brankářku Močkovou. Radost Brna vydržela pouhé dvě minuty. Monika Veliká zatáhla puk po pravém křídle do třetiny, vystřelila zápěstím a jemnou tečí Zuzany Povýšilové se kotouč dostal za brankovou čáru. Ovšem v 15. minutě ujíždělo v situaci dva na jednoho duo Mastná - Mazánková. Klára si obránkyni přitáhla blíž k sobě a předložila Renatě Mastné krásnou gólovou přihrávku. Bulldogs se ujaly vedení 2:3 a za tohoto stavu se šlo do kabin.

Odhodlané Valašky nastoupily do druhé třetiny brankou. Hned ve 22. minutě předložila Eva Baslová svou přihrávku Monice Svobodové, která byla faulovaná hostující obranou, přesto svou akci zakončila a vyrovnala na 3:3. Stejná situace jako u první branky brněnských Bulldoček se na vsetínské straně obešla bez následného vyloučení. Za stavu 3:3 nastal boj o každý centimetr ledu. Bulldogs měly k dispozici okolo poloviny zápasu 3 přesilové hry, jenže je zradila koncovka a tak druhá třetina skončila.

Vyrovnaný výsledek oba celky houževnatě bránily až do 44. minuty. Monika Svobodová ujela po levém křídle a donutila brankářku Němcovou kapitulovat po čtvrté. Minutu na to svou sokyni napodobila Klára Mazánková, která rozněž z levého křídla díky skvělé kličkované doslova vyšachovala bezmocnou Močkovou v brance a backhendem bez problému zasunula do prázdné branky.

Na časomíře běžela 50. minuta, kdy Karolína Kovářová na útočné modré nezkrotila puk a nabídla Renatě Mastné její druhý gólový únik. Bulldogs se ujaly vedení 4:5. Uplynuly dvě minuty a bylo opět vyrovnáno. Eva Baslová po samostatné akci se z prostoru mezi kruhy trefila přesně k levé tyči branky Petry Němcové 5:5.

Od této chvíle se začaly projevoval emoce a mírna nervozita na hokejkách. Bulldočky musely v tomto zápase bodovat, jinak by se jim ztratila možnost vidiny prvního místa ve skupině. Svěřenkyně Evy Lůžové tak byly pod větším tlakem a při hře ze strany na stranu si často pomáhaly fauly, které hlavní sudí potrestal. Došlo i na slovní výměny mezi Křupkovou a Velikou. V čase 55:43 využila Eva Baslová přesilovu hru Vsetína a překlonila misky vah na valašskou stranu 6:5 pro Vsetín.

Tímto drama ještě nekončilo. Hosté si v 59. minutě vzali oddechový čas a odvolali brankařku. Ze šesti hráčky v poli šly hostující hráčky do závěrečných vteřin zápasu. Tzv. All Stars HLC Bulldogs Brno uzavřelo Vsetín v obranném pásmu a v čase 59:59 po přihrávce Kláry Mazánkové skórovala po druhé Sára Sadílková. Radost brněnských Bulldoček byla obrovská, obzvlášť emotivně jí prožívala jedna z účastnic na ledě Renata Mastná,která si dovolila udělat kolečko okolo vsetínské střídačky a svými ironickými poklony tak dávala najevo své nesportovní chování. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy po třech seriích s následnou tzv. náhlou smrtí.

Jako první se na brankářku Močkovou rozjela právě Mastná, její blafák do backhendu ale skončil na vnější brankové konstrukuci. Na první nájezd Vsetína se rozjela Svobodová, ale Petra Němcová vychatala její šanci. Dále se za Bullgods neprosalidy Mazánková, Křupková, na opačné straně si na Petře Němcové vylámaly zuby Veliká s Povýšilovou.

Na řadu tak přišla tzv. náhla smrt, kdo z koho. Tentokráte začínal Vsetín. Monika Veliká se rozjela z pravého křídla, ale svůj pokus zakončila do betonů brněnské brankařky. Na druhé straně backhendovým pokusem přestřelila branku Mazánková. Za Vsetín dostala druhou důvěru Monika Svobodová, ale její šanci chytla Němcová do své náruče. Jako další v pořadí se rozjela Renata Mastná, která se již střelou pod horní tyč nemýlila a rozhodla zápas.

HLC Bulldogs Brno ukončily osmi zápasovou neporazitelnost Vsetína a důležitý souboj (dovolím si tvrdit) i zaslouženě vyhrály. Zápas rozhodly dobře využité breakové situace, které hosté z Brna dokázaly více využít a tak si připsaly dva body za vítězství po nájezdech. Valašky si připisují jeden bod a nadále zůstanou na první příčce tabulky Moravské skupiny C.