Ve speciálních dresech se nám daří, asi bychom v nich měli hrát víc zápasů, usmívá se Radim Kucharczyk

Redakce • 29.12.2019

Páté vítězství v řadě si připsali vsetínští hokejisté, když v sobotu a domácím ledě přemohli Porubu 3:1. V rámci akce Pocta Zbrojovákům zároveň vzdali hold bývalým hráčům, kteří budovali hokej ve městě od založení klubu v roce 1939. „Některé z nich znám a pamatuji si je. Hlavně bych chtěl pozdravit pana trenéra Jiřího Krejčího, který mě vedl až do osmé třídy. Chtěl bych mu vzdát hold, protože to pro mě byl nejdůležitější trenér v kariéře. Něco ve mně viděl,“ uvedl útočník Radim Kucharczyk, jenž ke skalpu ostravského soupeře přispěl gólem a asistencí.

Jak se zrodilo sobotní vítězství nad Porubou?
Byl to těžký zápas. Soupeř to sem přijel zavřít, což mu dlouho vycházelo. Po gólu Tondy Pechance na 1:0 Porubští otevřeli hru, ve třetí třetině jsme je za to vytrestali dvěma trefami za sebou. I když se soupeři podařilo snížit na 3:1, myslím, že jsme pak utkání dovedli k vítězství poměrně v poklidu.

Byl právě gól na 1:0 klíčovým momentem utkání?
Přesně tak. Přes hráče Poruby se těžko přecházelo, mají na tom po celý rok postavenou hru. Ani v přesilovkách jsme moc nevěděli, co s tím. Je pravda, že ani oni nic moc neměli. Ale gól na 1:0 nám pomohl, dalšími dvěma rychlými trefami za sebou ve třetí části jsme to už dohráli.

Vzpomenul jste přesilovky. Proč se vám v nich nedaří?
Nevím. Možná nám jdou lépe venku než doma. Zní to pitomě, ale asi si to chceme dát, aby gól byl hezký. Málo střílíme, málo chodíme před branku. Musíme na tom zapracovat, protože do play-off zbývá sice ještě poměrně hodně zápasů, ale ve vyřazovací části budou právě přesilovky rozhodovat. Ještě máme čas s tím něco udělat.

Gól na 2:0 jste připravil vy sám. Při signalizovaném vyloučení jste na modré čáře ze střídačky tak tak zachytil puk a krásně našel Sebastiana Gorčíka, který zakončoval do prázdné. Věděl jste v danou chvíli, co chcete provést?
Poměrně ano. Myslel jsem si ale, že zakončím sám. Braňo Rehuš mi to tam pěkně dal, čekal jsem, že budu střílet, ale bránící hráči soupeře se stáhli, dívali se na mě. Vyplavalo to tak, že jsem to dal na Gorču, který tam stál úplně sám. Přínosné bylo, že jsme zvýšili vedení na 2:0. Jestli to byl pěkný gól, to bych až tak neřešil. Kdyby byl stav stále 1:0, pořád by to byl těžký zápas. Takto jsme vedli o dvě branky, brzy přidali třetí a díky tomu byl závěr klidnější.

Utkání se neslo v duchu pocty Zbrojovákům, nastoupili jste ve speciální řadě dresů. Jaké jsou na ně v kabině ohlasy?
Speciální dresy se nám všem líbí. Už ty bílé narozeninové byly nádherné. Myslím, že tyto dresy se líbily všem asi nejvíc za dobu, co jsem tady. Červené jsou rovněž pěkné. V těchto „speciálkách“ nám to na ledě jde, takže by bylo dobré, aby takových zápasů bylo víc (smích). Některé ze Zbrojováků, kteří byli v sobotu na ledě, znám a pamatuji si je. Buď mě trénovali, nebo jsou to tátové od kluků, se kterými jsem hrával. Třeba pan Milan Křiva. Hlavně bych chtěl pozdravit pana trenéra Jiřího Krejčího, který mě vedl až do osmé třídy. Chtěl bych mu vzdát hold, protože to pro mě byl nejdůležitější trenér v kariéře. Něco ve mně viděl. Chtěl bych mu popřát hlavně pevné zdraví do nového roku.

Ve druhé části soutěže se vám daří, vyhráli jste posledních pět utkání v řadě. Co stojí za těmito výkony?
Myslím, že hrajeme zodpovědněji ve středním pásmu. Perfektně zachytal brankář David Gába, poslední dvě utkání to zavřel Ondra Bláha. Hra je hodně o gólmanovi. I proti Porubě měl „Blažena“ super zákroky. Když víme, že za námi stojí někdo, kdo to uhasí, víc si dovolíme. Zkrátka se to sešlo.

V pondělí vás čeká zápas na ledě lídra tabulky z Českých Budějovic. Jak uspět proti Motoru?
Motor teď dvakrát prohrál a těžko říct, jak bude hrát doma. Jestli to, co hráli celý rok, nebo teď něco ve své hře změní. Vyhráli řadu zápasů po sobě, nyní dvě utkání ztratili. Určitě je to nějak zasáhlo. Buď je v tom necháme ještě vykydat, nebo se chytnou. Pojedeme tam s taktikou, kterou si řekneme, a budeme chtít Motoru natáhnout sérii proher.