Vary daly gól v šesti, zlobil se Biegl

Aleš Koňařík, Tomáš Dibík • 28.01.2004

K. V a r y - Na takové utkání, jaké Vsetín odehrál v Karlových Varech, raději rychle zapomenout. Vsetínským se na západě Čech nedařilo snad po všech stránkách. Nestačili důrazu soupeře, ani neskutečně přísnému metru sudího Turčana. Nakonec ještě přišli o tahouna první formace Libora Pavliše. Ten byl nucen po Ptáčkově bodyčeku odstoupit, při střetu s protihráčem si pochroumal koleno.

„Vyvážel jsem puk ze třetiny a chytil jsem od soupeře ránu bokem. Nestačil jsem se mu vyhnout, odneslo to koleno,“ hlesl po zápase Pavliš. „Doktor mi kontroloval vazy, koleno bylo trochu nateklé. Více se dozvím až po návratu na Vsetín, musím na důkladné vyšetření.“

Nebyla to jediná rána osudu, Vsetínští se marně vztekali po druhé brance Energie. Dle jejich mínění bylo na ledě v inkriminovaný okamžik šest domácích hráčů. „Jsem o tom stoprocentně přesvědčený,“ mračil se brankář Radovan Biegl. Stejný názor sdílel i Zdislav Tabara. „Od půlky druhé třetiny jsme hráli skoro pořád v oslabení, někteří naši hráči prakticky neslezli z ledu. Vrcholem všeho byl druhý gól, máme za to, že na ledě bylo šest hráčů Varů.“

Nad zvláštním výkonem arbitrů, kteří Vsetínu udělili 18 dvouminutových trestů, dva desetiminutové a jeden do konce utkání, však Tabara mávl rukou. Ostatně, dle regulí soutěže mají hráči a trenéři zakázáno se k rozhodčím vyjadřovat. „A mělo by vůbec cenu k tomu něco říkat?“ ptal se ironicky Tabara.

Vsetínský trenér však viděl hlavní příčinu porážky ve špatném úvodu a poté v pozdě vstřeleném kontaktním gólu. „Začali jsme pasivně, bez bruslení a nad vodou nás držel jedině Biegl. Když se nám podařilo zlepšit pohyb, srážela nás vyloučení. Domácí velice dobře bránili, nedařilo se nám přes ně přecházet ve středním pásmu.“

Ve Varech se poprvé ve vsetínském dresu představila posila ze Sparty, útočník Zdeněk Sedlák. „Potřebovali jsme už delší dobu posílit útočné řady. Co do obdržených gólů máme výborné statistiky, jenže naopak je to špatně. Průměrně dva góly na zápasy, to je málo. Tohle byla jedna z možností, jak situaci vyřešit. Za Kuboše máme rovnocenné náhrady ve vlastních řadách, případně ještě můžeme někoho stáhnout z hostování. Po příchodu Sedláka se zvýšila konkurence v útoku a myslím si, že se tím zvýšila naše útočná síla,“ komentoval Tabara výměnu Kuboš-Sedlák.

Vsetínský tým se chtěl z Karlových Varů přesunout přímo do Litvínova, Chemopetrol však nepřistoupil na navrhovanou změnu termínu. Vsetín žádal o přeložení zápasu z pátku na čtvrtek. Díky tomu si mužstvo v pátek zopakuje cestování přes celou republiku