Valka čeká rituál, Neliba bude rozdávat pokuty

Aleš Koňařík • 06.02.2002

V s e t í n – Pokud by vsetínská lavička neměla žádný jiný výběr, dalo by se nasazení juniora Valka považovat za obzvláště povedený tah. Náhradník za vyfaulovaného Streita se odvděčil dvěma důležitými góly. „Říkali mi v šatně, že mě góly přijdou na patnáct stovek a nějaké kuřata,“ povídal po zápase Valko, který si tak projde letitým rituálem premiérového střelce. V nejvyšší soutěži se letos objevil ve dvaceti zápasech, povětšinou jako střídající útočník.

S jeho výkonem na křídle Hudlerova útoku, který Vsetínu zajistil uhájení deváté příčky, byl spokojen i trenér Jan Neliba. „Valko je jeden z řady mladých kluků, co rostou v juniorském týmu. A vedle Hudlera se každému hraje dobře. On se nebojí zodpovědnosti, jeho přihrávky mají oči a Valko jich zužitkoval. Doufáme, že mu dnešní výkon pomůže v sebevědomí,“ řekl vsetínský lodivod na adresu nadějného hráče vsetínské juniorky.

Na pochvaly byl jinak Neliba velmi skoupý, nelíbil se mu herní projev týmu ve třetí třetině. Na pohled rozhodnutý zápas se proměnil v drama, ve kterém protivník lačně sahal minimálně po bodu. „Strašně jsme si utkání zkomplikovali. Vyrobili jsme spoustu chyb za stavu, kdy jsme měli výsledek kontrolovat,“ zlobil se Neliba. „Konec byl poměrně křečovitý, soupeř nasazoval své nejzkušenější a my hráli nervózně. Na druhou stranu jsme na vlastním ledě opět potvrdili náš bojovný styl.“

Přes míru bojovnosti ale neustáli Lang se Streitem, kteří za vážné zápasu sledovali zbytek zápasu v civilu. Lang nevybíravě srazil u hrazení Korhoně, Streit po odpískání tvrdě atakoval jednoho z havířovských útočníků „Tyto věci jsou dány i nezkušeností našich hráčů. Langův faul byl bez debat, u Streita a možná i Kucharczyka šlo o jasnou nedisciplinovanost. Měli jsme hrát přesilovku, místo toho jsme se museli tři minuty bránit v oslabení. Je možné, že tuto událost budeme řešit peněžitým trestem,“ poznamenal Neliba ke kázeňským přehmatům svých svěřenců.