Valašský hokejový klub vítá nové posily a chystá se na třetí sezónu ve druhé lize

Václav Trávníček • 19.07.2010

Třetí sezónu ve třetí nejvyšší soutěži vyhlíží Valašský hokejový klub. I letos se mohou fanoušci těšit na několik změn, zejména v hráčském kádru. Z loňského mužstva, které vybojovalo postup do play off, ale vylámalo si zuby v prvním kole na Přerovu, zbude zhruba polovina hráčů. Další novinkou je konec farmaření. Vsetín už nadále nebude farmou extraligového Zlína, přesto bude s někdejším rivalem spolupracovat.

„Loňská spolupráce byla přínosná pro obě strany - pro nás, i pro Zlín,“ uvedl jednatel VHK Stanislav Pavelec. „Spolupracovat budeme i nadále, avšak nikoliv pod hlavičkou farmy. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že pojem farma není ještě oficiálně zaveden a vyřešen ani mezi extraligou a první ligou,“ dodal. Vsetínský hokej tak bude s klubem z Baťova města spolupracovat stejně, jako ve své první druholigové sezóně po znovuzrození v roce 2008. Zlínští tehdy přes kopec Sirákov uvolnili hráče jako byl Dalibor Gergela, Pavel Marek, Václav Klabačka, Daniel Gajdošík, Petr Šenkeřík, Juraj Jurík mladší nebo Daniel Vaněk.

Návrat ztracených synů: Šafaříka, Spitzera a Bryneckého

Právě útočník Vaněk je jedním z hráčů, se kterými Vsetín počítá do nadcházející sezóny. Před podpisem smlouvy na Valašsku je pak další útočník Daniel Brynecký a dvojice velezkušených obránců Michal Šafařík a Zbyněk Spitzer. Všichni tři už zelenožlutý dres v minulosti oblékali, všichni tři jeví zájem znovu na Lapači hrát. „Jsme s nimi domluveni. Teď budou následovat finální jednání o konečných podobách smluv,“ řekl Stanislav Pavelec.

Definitivně jasno je už o dvou dvojicích – brankářské a trenérské. Mezi třemi tyčemi se budou střídat Lukáš Plšek s Petrem Hromadou, na trenérské lavici bude stát Juraj Jurík starší. Jeho asistentem se stane Josef Štraub, jenž po loňské sezóně ukončil hráčskou kariéru. Naopak klub už nepočítá se službami hráčů jako Petr Sakrajda, Václav Klabačka nebo Lukáš Matula, kteří se již domluvili s nováčkem soutěže z Uherského Hradiště.

Nové dresy budou stát za to

Valašský hokejový klub se zároveň snaží změnit podivný způsob, jakým by měl být blížící se ročník 2.ligy odehrán. „Předložili jsme jiný návrh a získali pro něj dvanáct hlasů z patnácti, takže věříme, že s ním budeme úspěšní,“ poznamenal Pavelec. Kromě toho jsou v plném proudu další práce a činnosti, bez kterých by nová sezóna rozjet nešla. Především se rekonstruuje chladící zařízení, mantinely nebo zázemí pro hráče na zimním stadionu. Probíhají přípravy klubové ročenky a nových dresů. Stejně jako v případě oblíbené třetí sady dresů, i tentokrát klub spolupracuje se specializovaným týmem grafiků a výrobců. „Dominantní barvy budou samozřejmě žlutá a zelená. Snažíme se vytvořit dres v klasickém čistém vzhledu s ohledem na všechny historické souvislosti – barvy, logo klubu, města a tak dále,“ uvedl jeden z grafiků, mající návrh dresu na starost.

Kolik permanentek skoupí fanoušci?

Svůj klub budou moci brzy podpořit i fanoušci. Více než kdy jindy bude letos záležet na prodeji permanentních vstupenek, které znamenají výrazný podíl v rozpočtu. K dispozici budou poté, co bude známo definitivní rozlosování soutěže. Už teď se ale příznivci vsetínského hokeje mohou těšit na desítku přípravných utkání. První přátelský zápas sehrají Valaši 3. srpna ve slovenských Piešťanech, na domácím ledě se poprvé představí o deset dní později. Soupeřem jim bude celek Přerova.

Dnes v 17:00 | Muži
Rytíři Kladno