Valašský hokejový klub oficiálně představuje trenéra pro příští sezónu

Václav Trávníček • 24.06.2008

V s e t í n – Důležitá otázka je vyřešena. Tým šestinásobného mistra povede od nové sezóny Viktor Hlobil. Čtyřiačtyřicetiletý kouč, který má zkušenosti především s trénováním druholigové Kroměříže, byl pro management VHK jasnou volnou. „Očekáváme od něj dobrou práci,“ řekl sportovní manažer Alexej Jaškin. Sám Hlobil se na práci s nově vznikajícím vsetínským kádrem těší. „Beru to jako velkou výzvu,“ poznamenal.

Můžete popsat, jak probíhaly vaše námluvy se Vsetínem?
Byl jsem v kontaktu s Uherským Hradištěm, které mělo zájem o kroměřížskou licenci. Když se pak prodej tímto směrem neuskutečnil a další nabídky z Blanska nebo Orlové pohasly, začal jsem v Kroměříži trénovat dorostence. Najednou ze dne na den přišla nabídka Vsetína. Volal mi sportovní manažer Jaškin, se kterým jsem si hned na následující odpoledne domluvil schůzku. A hned na ní jsme si plácli.

Co vás přesvědčilo k tomu, že jste přijal vsetínskou nabídku?
Ta nabídka byla pro mě natolik lákavá, že mě nikdo nemusel přesvědčovat.

Šestinásobný mistr bude pod větším drobnohledem fanoušků i veřejnosti než Kroměříž. Jste na to připraven?
To je právě to, co mě lákalo. Vsetín má daleko větší hokejovou tradici, vyhrál šest mistrovských titulů. Navíc si s sebou z Kroměříže určitě přivedu nějaké hráče. Pravda je, že drobnohled fanoušků bude daleko silnější, ale uděláme vše pro to, abychom je nezklamali. Hokej do Vsetína patří.

Jména ještě nebyla oficiálně zveřejněna, nicméně berete si s sebou z Kroměříže i některé hráče. Může to být pro vás výhoda?
Znám i některé hráče, kteří zřejmě přijdou z Valašského Meziříčí, protože se ve druhé lize pohybuji delší dobu. Nebude to pro mě nic nového, vím co od nich můžu čekat. Navíc půjde myslím o vesměs mladší hráče, se kterými se mi pracuje o něco lépe než s těmi staršími.

Nakolik plánujete do kádru zapracovat nadějné juniory?
Určitě budeme dávat šanci mladým. Vsetín má kvalitní mládežnickou základnu, junioři předloni získali mistrovský titul. I v letošním kádru je spousta šikovných kluků. Starší hráči by jim měli na ledě dát takovou tu hokejovou jistotu, pomůžou jim ve vývoji. Juniorům jsem dával šanci už v Kroměříži, kdy u nás hráli kluci ze Zlína.

Podepíše se na týmu, že nepodstupuje společně suchou přípravu?
Z toho mám trochu obavy. Jsem toho názoru, že většina mužstva by měla pohromadě trénovat už přes léto. Jedna věc je fyzická kondice a druhá věc je ta, že se parta vytváří už od suché přípravy. Ale na ledě se do toho budeme snažit dát všechno. Po fyzické stránce by to pro hráče neměl být problém. I tak ale věřím, že začneme trénovat co nejdříve.

Druhá liga je poloprofesionální soutěž, mnoho hráčů chodí při zaměstnání do práce. Jak to bude s vámi?
Když byly v Kroměříži peníze, byl jsem zaměstnanec na plný úvazek. Poslední dva nebo tři roky byla ale situace složitější, takže jsem musel ještě k trénování chodit do práce. Když pracujete ve městě, kde zároveň trénujete, dá se to skloubit. Neumím si ale představit, že bych pracoval v Kroměříži a zároveň dojížděl do Vsetína trénovat. Hokeji se chci věnovat naplno.