Valaši zajíždí do Opavy! Odčiní sobotní debakl z Havířova?

Dominik Tobola • 02.10.2012

K utkání 4. kola míří Vsetín do Opavy. Souboj aktuálně devátého a šestého týmu tabulky nabídne určitě zajímavou podívanou. Slezané mají bezpochyby o motivaci postaráno, protože si v letošním ročníku ještě nepřipsali ani jedno vítězství. Hosté z Lapače jedou naopak odčinit sobotní debakl 2:8 z Havířova. Šance na reparát budou mít svěřenci Viktora Hlobila od 18:00. Právě na tento čas je naplánován start. Z utkání bude připravena podrobná online reportáž.

HC Slezan Opava, 9. místo, skóre: 12:19, 1 bod.

Vsetín zajíždí do Opavy s úkolem jasným, ač velmi nelehkým. Odčinit sobotní debakl 2:8 z Havířova. I když Opavští nedokázali v probíhajícím ročníku získat plný bodový zisk, určitě nedají kůži lacino. Valaši se po třech kolech nacházejí na šesté pozici se ziskem čtyř bodů. Vítězství po nájezdech v Porubě a jasná výhra 6:1 v domácí premiéře proti Karviné zdál se býti dobrým startem. Avšak přišlo utkání v Havířově, kde Vsetínští dostali tvrdou lekci a padli už zmíněným výsledkem 8:2. „Myslím, že jsme špatně nehráli, ale selhala nám koncovka. Nedali jsme šance, které jsme měli a bohužel Havířov své šance proměnil a to rozhodlo celý zápas“, bil se do hlavy po utkání slovenský šikula Brezáni.

Nyní míří Valaši na území česko-polských hranic s vidinou tří bodů. „Opava podobně jako Havířov je také těžký soupeř. S Havířovem jsem tam už hrál a vím, že Slezan hraje hodně tvrdě, takže je třeba rychle bruslit, nahrávat si a hlavně hodně střílet. Určitě chceme z Opavy nějaké body přivést,“ pokračoval Brezáni. Uvidíme, jak na slova mladého forvarda naváží jeho spoluhráči.

HC Slezan Opava: Do nové sezóny opět takřka beze změn

Slezan v podstatě opět nezměnil tým a zůstává největší stálicí druhé ligy. Zda je to pro tento ročník správně se však podle dosavadních výsledků nezdá. Červenobílí v prvním utkání podlehli v přestřelce Jestřábům z Prostějova v poměru 8:6. V následujcícím utkání nemile překvapili domácí fandy, když v premiéře podlehli 3:4 po nájezdech nevýrazému Frýdku-Místku. Poslední utkání bylo však vůbec největším zklamáním. Opava podlehla na ledě Karviné místnímu Baníku 3:7. Za výsledek může být slezský tým rád. Po dvou třetinách svítil na tabuli stav 5:0. Kosmetickou úpravu naštěstí zaznamenal dvěma trefami Herman, ke kterému se přidal Mosler.

Ke přílišným změnám v kádru, jak už bylo řečeno, tedy nedošlo. Pro Opavu platí již zmíněná přezdívka - „druholigová stálice“. Obrana zůstala prakticky beze změn, až na příchod Davida Galvase, který do Opavy zamířil z Karviné. V útoku se toho taktéž moc neudálo. Jedinou významnou ztrátou je odchod Tomáše Grofka do nižší francouzské soutěže. Slezan v něm totiž přišel o hráče schopného získávat průměrně bod na zápas. Nahradit by Grofka mohl velezkušený Karel Horný. Jedenačtyřicetiletý útočník, který má za sebou působení ve slovenské i polské extralize. Ani post gólmana nepřinesl překvapení. Po loňské premiéře bude i letos Opavskou jedničkou v masce Dušan Šafránek, v posledních letech považovaný za jednoho z nejlepších gólmanů soutěže. Vůbec největší novinkou z Opavy je tak změna na trenérském postu. Michala Piskoře vystřídal Karel Suchánek, jehož pravou rukou se stal Marek Harazim. „Michal Piskoř nepřistoupil na klubovou politiku a odešel. Vzhledem k ekonomické situaci jsme volili trenéra z vlastních zdrojů, proto jsem oslovil Karla Suchánka,“ okomentoval změnu na postu kouče prezident klubu Alois Hadamczik.

Utkání mezi těmito dvěma celky se dá označit za gólově výživné. Pouze v jediném utkání v loňské sezóně padlo méně než šest branek. Byl to zápas právě na ledě Slezanu, ve kterém brala tři body za vítězství 3:2 právě domácí Opava. Pro tým ze severu Moravy to však bylo jediné vítězství nad celkem z Valašska. Ti si v ostatních duelech dokázali poradit postupně 5:2 a 5:3 na Lapači. A v posledním vzájemném střetnutí zvítězili „zelenožlutí“ jasně hovořícím výsledkem 6:2 a bylo tomu právě na ledě soupeře. Takže by se hráči VHK vůbec nezlobili, kdyby se něco podobného opakovalo ve středu. Start utkání je naplánován na 18:00. Kdo bude stát s hlavou hrdě vztyčenou po utkání a jímat ve svých rukou body za vítězství?

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Žabčík, Okuliar, Mečiar – Vítek, Vaněk D., Zúbek - Mikšovský, Korčák, Dubec - Brezáni, Podešva, Kubo - Kajaba, Holík, P. Hruška.

HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Galvas, Vrábel, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.